Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zasto se uglavnom predlaze da se voce jede pre podne?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by vege View Post
    "High-fat diet and obesity cause beta cells to lose their ability to sense glucose in the blood."
    http://medicalxpress.com/news/2011-0...-diabetes.html
    "OVERNUTRITION in the WESTERN world has led to an epidemic of type 2 diabetes."

    Budući da ne spominju o kojim se masnoćama radi, iz istaknutog je lako zaključiti da misle na industrijske masnoće, a ne na bilo koje masnoće, i to naravno, u kombinaciji sa ugljikohidratima loše kvalitete --> što sve nalazimo u junku, sastavnom dijelu prehrane pretilih zapadnjaka.

    A sada da ćeš si od junka narušiti zdravlje, baš i nije neka novost!
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #17
      Re: CHAT Prehrana

      Originally posted by vege View Post
      a evo ga i dečko koji se izlečio od dijabetesa putem 80-10-10 ishrane (80% UH, 10% P i 10% masti). Nemoj samo da mi sad kažete kako mali potajno radi za voćnu industriju i zato navodi ljude na krivi put da jedu voće
      http://www.raw-food-health.net/Robby-Barbaro.html
      Ima još sličnih primjera:

      http://www.youtube.com/watch?v=v4Zmx...layer_embedded

      Comment


      • #18
        Re: Voće, fruktoza, dijabetes...

        Ljudski um u svemu tome igra veliku ulogu - slučajevi spontane remisije, iako rijetki, postoje i svi smo čuli za njih. Ako DOISTA vjerujemo u nešto, to će se i ostvariti. No, DOISTA vjerovati bez dokaza je najteže stvar na svijetu. Uglavnom, da ne offtopičarim, lijepo što su se izliječili i nadam se da će njihovi primjeri pomoči drugima, no, ponajprije u mentalnom smislu.
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • #19
          Re: Voće, fruktoza, dijabetes...

          Simba, ja ne mogu da otvorim ovaj link nažalost

          A evo malo linkova na Woodstock Fruit Festival, gde se okupljaju frutarijanci, dakle ima devojaka koje jedu i 30 banana na dan...
          Ako neko vidi nekog gojaznog među njima, neka mi javi! Ne znam za vas, ali kada biste probali bar nedelju dana da jedete samo OGROMNE količine voća, s malo povrća uz to, videli biste da je to idealna hrana za nas, a da su žitarice, a meso i da ne spominjem, samo način da preživimo u nedostatku voća. Ali eto, neka svako veruje i čita šta mu drago, ja moje banane i lubenice, i grožđe ne dam!
          BTW, danas već smazao 12 banana i 1 kg grožđa
          http://www.youtube.com/watch?v=ohpbzlOuvUE
          http://www.youtube.com/watch?v=WVgGp...eature=related
          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
          mind, it doesn’t matter.”

          Comment


          • #20
            Re: Voće, fruktoza, dijabetes...

            Vege, samo upiši u Youtube tražilicu "Jednostavno presno"...

            A što se tiče jedenja ogromnih količina voća, ja sam prije isto kao i ti tamanio kile voća dnevno, ali zadnjih godina sam prestao i smanjio na nekoliko voćaka dnevno. Nije zbog straha da ne dobijem sala ili tako nešto, već ponajviše zbog pesticida i ostalih otrova u njima.

            Comment


            • #21
              Re: Voće, fruktoza, dijabetes...

              poznato mi je to trovanje od pesticida... od kad sam se jednom otrovao, uvek perem pomorandže pre jela, ako ih već jedem 15 komada... ali najviše tamanim banane, kojima se lako skida kora na kojoj je većina pesticida... trudim se inače da jedem što više neprskanog voća na selu, sve što ima, a drugi ne beru, ja pojedem))

              Originally posted by simba1 View Post
              Vege, samo upiši u Youtube tražilicu "Jednostavno presno"...

              A što se tiče jedenja ogromnih količina voća, ja sam prije isto kao i ti tamanio kile voća dnevno, ali zadnjih godina sam prestao i smanjio na nekoliko voćaka dnevno. Nije zbog straha da ne dobijem sala ili tako nešto, već ponajviše zbog pesticida i ostalih otrova u njima.
              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
              mind, it doesn’t matter.”

              Comment


              • #22
                Re: Voće, fruktoza, dijabetes...

                a ovo "Jednostavno presno" je sa Gabrielom Cousensom... ne simpatišem ga previše... previše je to kalorijski restriktivna ishrana, pa puna nekih superfoods, itd... ja sam za prosto voće, krompir, žitarice... što više, to bolje!
                “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                mind, it doesn’t matter.”

                Comment


                • #23
                  Re: Voće, fruktoza, dijabetes...

                  Ako zanemarimo pesticide, fruktoza i dalje nije najbolji izbor za one na vrlo niskom postotku BF-a ili one koji zele doci do njega.
                  U odredjenim(malim) kolicinama je ok,ali koliko malim ovisi o stilu prehrane u ostatku dana.
                  Kako je i kelly rekao, cca 50g glikogena(moze biti i nesto vise) se moze pohraniti u jetri. Sve preko toga se sprema u obliku masnih naslaga. Ukoliko cijeli dan konzumirate samo UH-e iz voca mozete se izvuci sa nesto vise od 50g fruktoze,jer je za pretpostaviti da ce tjelo u medjuvremenu nesto i potrositi za odrzavanje normalne razine secera u krvi. I to tako mozda moze funkcionirati za nekoga tko vec je na niskom BF-u.Ako pokusavate spustiti BF na ispodprosjecan, vec sama cinjenica da tjelo ima konstantno na raspolaganju UH-a ce otezati gubitak sala. Naravno, opet se sve svodi na kcal suficit/deficit, ali za npr endomorfe imati konstantno kroz dan na raspolaganju secer u krvi nece dobro utjecati na gubitak naslaga. Na masi je druga prica i brojke od 50g fruktoze dnevno ce dovesti do nicega drugog nego stvaranja masnih naslaga.

                  Dakle, u slucaju definicije,a ovisno o konceptu dijete(vrlo bitno) mozete se izvuci sa nesto vise fruktoze,iako nije pozeljna u slucaju rezanja na vrlo nizak BF - narocito za endomorfe, dok u slucaju mase, kada su zalihe glikogena i tako pune,konzumiranje bilo koje znacajne kolicine fruktoze samo ubrzava dobijanje sala.
                  Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                  Comment

                  Working...
                  X