Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dizati aktivnosti ili rezati kalorije?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Dizati aktivnosti ili rezati kalorije?

    Malo da oživim temu.
    Čitao sam članak na T-nationu da je uvijek bolje ići na metodu EMEM (Eat More Exercise More) pogotovo ako radiš intenzivne treninge jer svi već znamo blagodati recimo HIIT treninga na potrošnju kalorija nakon same aktivnosti.

    A sad pitanje vezano za trening budući da mi je već dosadilo raditi klasičan trening pa sam mislio ubaciti full body za defku.
    Razlog zakaj sam napisao za defku je taj jer mi treba neki trening koji troši puno kalorija.
    Radio bi PON-SRI-PET, a dane između bi samo vozio bajc po jarunu/gradu u trajanju od 30-50min.

    1. čučanj - 80% RM
    2. chinup - tjelesna težina
    3. sklekovi - tjelesna težina
    4. deadlift - 80% RM
    5. nabačaj - 70% RM (nisam siguran dali se tako zove viježba, ali uglavnom slično nabačaju samo bez čučnja i šipka se diže iznad glave)

    Svaka viježba ide do otkaza s time da ciljam na minimalno 7-8 ponavljanja.
    Nakon te serije slijedi pauza od 3-5 minuta pa onda opet ponovo i tako jedno 3 ili 4 serije.
    Prehrana je P:2.5-3g/kg; UH:2,5g/kg; M:1g/kg na dane treninga, a na dane kardia samo P i M s time da UH na dane treninga unosim samo ujutro, obrok prije i obrok nakon treninga.

    Kakva su vaša mišljenja?

    Comment


    • #17
      Re: Dizati aktivnosti ili rezati kalorije?

      Trenirati s utezima radi trosenja kalorija je neisplativo jer bis trebo radit brdo volemna i onda bis izgorio...
      Zato je tu kardio za trosit kcal.
      Sto se tice ovog jedi vise radi vise tocno je.
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • #18
        Re: Dizati aktivnosti ili rezati kalorije?

        Pa i ne baš. Jer ako radiš neki intenzivan program sa malo pauze i slišno koji ti diže puls na 80 ako ne i više % otukacaja ne trebaš raditi veliki volumen. A nakon treninga ćeš imati onaj afterburn efekt.
        Kardio sam po sebi inače troši jako malo kalorija. Jer ako uzemš u obzir da sat vremena laganog kardia troši oko 250 kalorija, a ti u mirovanju u sat vremena potrošiš možda pola od toga ispada da je neisplativo.

        Comment


        • #19
          Re: Dizati aktivnosti ili rezati kalorije?

          Staragarda- možda onaj stil serija pa 5 min odmora, al tipa dedlift max reps in 10 min??

          ili cucnjevi sa 15 ponavljanja i 1-2 pauze između serija???


          Skums- sat vremena đogiranja (laganog trcanja) trosi oko 800 kalorija....

          Comment


          • #20
            Re: Dizati aktivnosti ili rezati kalorije?

            Moj je pristup bia visok intezitet (jer je potrebno da se sačuva snaga) i veći volumen uz više kardia (do 2 kardia od po 45 min dnevno. Jedan posli treninga s težinama, drugi predvečer).

            Comment


            • #21
              Re: Dizati aktivnosti ili rezati kalorije?

              Originally posted by Skums View Post
              Pa i ne baš. Jer ako radiš neki intenzivan program sa malo pauze i slišno koji ti diže puls na 80 ako ne i više % otukacaja ne trebaš raditi veliki volumen. A nakon treninga ćeš imati onaj afterburn efekt.
              Kardio sam po sebi inače troši jako malo kalorija. Jer ako uzemš u obzir da sat vremena laganog kardia troši oko 250 kalorija, a ti u mirovanju u sat vremena potrošiš možda pola od toga ispada da je neisplativo.
              meni srce brzo kuca sad kad citam tvoj post pa sigurno ne trosim kalorije kolko bi trosio da radim kardio...
              bitna je kolicina napravljenog rada kroz dugi period vremena...200 kg u cucnju trosi puno kalorija..ali ako napravis 200 bw cucnjeva potrosit ces xy puta vise.

              dakle kardio. trcanje, bicikla, .. FTW

              Originally posted by jozo13 View Post
              Staragarda- možda onaj stil serija pa 5 min odmora, al tipa dedlift max reps in 10 min??

              ili cucnjevi sa 15 ponavljanja i 1-2 pauze između serija???
              jozo ispalit ces ako cucanj i deadlift budes koristio kao kardio, tj trosenje kalorija..SPALIT cns.

              Originally posted by Kahn View Post
              Moj je pristup bia visok intezitet (jer je potrebno da se sačuva snaga) i veći volumen uz više kardia (do 2 kardia od po 45 min dnevno. Jedan posli treninga s težinama, drugi predvečer).
              eto dakle 2 kardia dnevno kaze covjek..
              mislim da je to povecanje volumena na trneingu nepotrbno pored kardia..ja bi na defci samo samnjio utege.

              ako neko oce radit kardio utezima..preporucam da pogleda trneinge i metode milosa sarceva..to je po 20 vjezbi za biceps u jednoj seriji..usput neka nabavi i 5000 € za doping.
              Do Whatever the Fuck You Wanna Do

              progressive overload, squat, deadlift, bench press.
              kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

              Youtube:

              Primjer treninga snage/hipertrofije
              Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
              Sve o prehrani
              Sve o treningu

              Comment

              Working...
              X