Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plan prehrane za curu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plan prehrane za curu

    Cura mi je nabrala sala i htjela bi se toga riješiti.
    Pa sam joj napravio neki jelovnik. Moram priznati da nije lagano raditi curama plan prehrane.
    Trenutno se ne bavi nikakvim vježbanjem, možda krene u teretanu kad počne faks.
    Pa nek netko baci oko na plan prehrane i da komentare.

    1. Obrok:
    3 šnite integralnog tosta 210 kcal
    100g pureće šunke 64 kcal
    1 jogurt s 0.9% mm 94 kcal
    Ukupno 368 kcal

    2. Međuobrok:
    1 jabuka 86 kcal
    1 jogurt s 0.9% mm 94 kcal
    Ukupno 180 kcal

    3. Obrok:
    50g riže/tijesta/kaše 175 kcal
    100g pilećih prsa 120 kcal
    Salata
    Ukupno 300 kcal

    4. Međuobrok:
    150g posnog sira 120 kcal
    20g kikirikija/badema 120 kcal
    Ukupno 240 kcal

    5. Obrok:
    50g riže/tijesta/kaše 175 kcal
    100g pilećih prsa 120 kcal
    Salata
    Ukupno 300 kcal

    Ukupno dnevno: 1388kcal.

    Cura ima 19 godina, visoka je 160cm i teška oko 65kg.
    Svaki savjet dobro došao.

  • #2
    Re: Plan prehrane za curu

    meni izgeda ok...jos ovih 100kcal do 1500 neka si pojede 2 kockice čokolade

    Comment


    • #3
      Re: Plan prehrane za curu

      Originally posted by Armani View Post
      meni izgeda ok...jos ovih 100kcal do 1500 neka si pojede 2 kockice čokolade
      Jao, nemoj ni spominjat čokoladu. Jednom kad krene, onda ne staje.
      Mada prema nekom kalkulatoru ispada oko 1700 kalorija za održavanja. Tak da joj je to neki suficit od 300 kalorija.
      Ali to je sve tak nategnuto. Morat će krenuti s vježbanjem.

      Comment


      • #4
        Re: Plan prehrane za curu

        Originally posted by Skums View Post
        Jao, nemoj ni spominjat čokoladu. Jednom kad krene, onda ne staje.
        Mada prema nekom kalkulatoru ispada oko 1700 kalorija za održavanja. Tak da joj je to neki suficit od 300 kalorija.
        Ali to je sve tak nategnuto. Morat će krenuti s vježbanjem.
        inače osobe koje nemaju volje za treningom teško da će imati volje pridržavat se ovakve prehrane.to je bar moje gledište.osiguraj joj makar ti najmanje jedan trening dnevno.onaj za kojeg kažu da troši brdo kalorija

        Comment


        • #5
          Re: Plan prehrane za curu

          Nagovori je na trening, reci joj da ti treba partner za trening ili tak neku spiku, pridrzavanje ove prehrane bez treninga je dosadno
          Wenn schon, denn schon!

          Comment


          • #6
            Re: Plan prehrane za curu

            Bez utega nema ni mase ni definicije.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Plan prehrane za curu

              Originally posted by Šjor Bepo View Post
              inače osobe koje nemaju volje za treningom teško da će imati volje pridržavat se ovakve prehrane.to je bar moje gledište.osiguraj joj makar ti najmanje jedan trening dnevno.onaj za kojeg kažu da troši brdo kalorija
              Hehe, bez brige osiguram joj ja dnevno po 2 treninga, ali očito sam ja taj koji troši sve kalorije.
              Moram ju samo nekako odljepiti od čokolada i tih *****rija. Jer nije ona jela pretežno junk, nego je nakon ručka znala pojesti cijelu čokoladu. Ili na moru one ogromne palačinke s nutellom svako malo.

              Comment


              • #8
                Re: Plan prehrane za curu

                Originally posted by Skums View Post
                Hehe, bez brige osiguram joj ja dnevno po 2 treninga, ali očito sam ja taj koji troši sve kalorije.
                Moram ju samo nekako odljepiti od čokolada i tih *****rija. Jer nije ona jela pretežno junk, nego je nakon ručka znala pojesti cijelu čokoladu. Ili na moru one ogromne palačinke s nutellom svako malo.
                Bit ce joj jako tesko ako ona to sama jako nezeli, teska je to navika... za pocetak moze probati sama raditi neke "slatkise" sa
                steviom i kakaom da joj bar malo zamjene tu potrebu za cokoladom...
                ... ima dosta recepata tu kako napraviti zdrave placinke to jako jako pomaze u "odvikavanju" i naravno vijezbat s utezima bez toga nista
                Last edited by SLAVA86; 18-09-14, 21:36.
                Nije sramota past vec ostat lezat!

                Comment


                • #9
                  Re: Plan prehrane za curu

                  I meni se cini malo predosadan jelovnik za nekoga ko ne trenira i nema neki visi cilj.. Nekako nije za "obicnu osobu".

                  ○ Cini mi se da fali zdravih masnoca koje je najbolje ubacit u ove salate za rucak i veceru (maslinovo ulje), makar zlicicu od 5g jer je salata bez toga aaajme (+90 kcal)
                  ○ smanjit rizu u rucku na 30g, ako je dostatno za curu od 75 kg onda je i za curu od 65 (-70ak kcal)
                  ○ izbacit rizu iz vecere iz razloga sta cura ne trenira i ne trosi glikogenske rezerve a ovako kasno ako su rezerve vec pune i unese jos UH-a najveće su sanse da to ode u zalihe masti (-180ak kcal)
                  ○ prvi međuobrok moze pomisat u zdjelu (jabuku nasjeckat) i dodat zlicicu meda - VRHH (+50ak kcal)
                  ○nadoknadit ovih stotinjak kcal bademima ili necim po vlastitom izboru

                  Mozda nije najfit al s obzirom da cura ne trenira vjerojatnije je da ce se lakse drzat plana uz ovakve promjene a nista od navedenog joj nece naskodit
                  squat 90 | deadlift 115 | bech press 52.5
                  https://instagram.com/kokinaaa/

                  Comment

                  Working...
                  X