Announcement

Collapse
No announcement yet.

definicija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • definicija

    Pozdrav svima

    Evo malo sam zabrinut sto se tice definicije...radim defku vec dva mjeseca i skinuo sam 5 kila,gornji trbusnjaci su se poceli vidit i ok je,ali je s donjima muka i jos izgleda ono kao da sam u periodu mase,znaci ide ali puzevim korakom.
    Sa ugljikohidratima se igram kako koji dan,evo primjer:
    Jucer sam doruckovao 50grama razenog kruha i 100 posnoga,kasnije sam pojeo dva jaja i 100 grama posnoga,onda je uslijedilo 100 grama tune i nesto mesa uz to
    Dns sam samo ujutro popio bijelu kavu,za marendu sam pojeo piletinu sa sirom i zelenom salatom u lepinji,cim sam dosao iz skole za objed sam pojeo oko 200-250 grama piletine i jos cu prije spavanja pojest dva ili tri jaja.
    Ja se super osjecam i sve. A od prosloga tjedna sam poceo raditi cardio. Odradio sam sprinteve 10ak minuta jacim intenzitetom,a ovaj tjedan cu vrecu odraditi jedno 15ak minuta. Znaci cardio jednom tjedno.
    Od suplemenata ne koristim nista.
    I ljudi,znam da je donji dio trbusnjaka ide zadnje i ide to lagano,ali pitanje je moram li biti zabrinut?
    Zasad sam koliko toliko zadovoljan napretkom,prva mi je defka i kontam da idem sto lakse i sigurnije.
    Btw nemojte misliti da je ovo defka,prije bih rekao skidanje viska sala i povratak u stanje normalnog bfa,znaci 12-13 posto tako da mogu na masu opet,ali ovaj put pametnije..

    Eto,to je to
    "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

    "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

  • #2
    Re: Pomoc-definicija

    Dao si malo informacija da ti itko moze kvalitetno pomoci.

    1. mrzi me racunati, koliko unosis kalorija?
    2. kako su ti postavljeni makronutrijenti?
    3. radis li cikliranje ili klasicni deficit (svaki dan isti broj kalorija)?
    4. koliko treninga imas tjedno?
    5. koliko cesto i na koji nacin skidas kalorija kroz hranu?
    6. zasto cardio tek sada?
    7. mislis da ce ti jedan cardio tjedno napraviti neki znatni rezultat?
    8. kako ti izgleda trening?
    9. radis li compund vjezbe?
    10. radis li super i drop setove?
    11. koliko i koje aktivnosti jos imas osim treninga i cardia?
    12. koliko si predividio trajanje defke?
    13. koliko kila imas, a na koliko ti je cilj doci?
    ....

    Osim odgovora na ova pitanja, daj se jos detaljno raspisi o defci..
    Originally posted by madmax22
    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
    Originally posted by jocker77
    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
    Originally posted by Hajduk
    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

    Comment


    • #3
      Re: Pomoc-definicija

      Broji i prati kalorije i digni kardio na 3 put tjedno...
      Kardio jednom tjedno se radi na masi haha
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • #4
        Re: Pomoc-definicija

        Evo i ja sam isto na defki ,ali radim sa trenerom. Izgubio sam 4,5 kg za 35 dana.. Ja radim kardio nakon treninga 30-45-60 min i počeo sam raditi punjenje UH.. Jednostavno moraš brojati kalorije nema druge..
        Formula je volja!

        Comment


        • #5
          Re: Pomoc-definicija

          Izbaci lepinju i sve slične proizvode od bijelog brašna. Kardio obavezno povečaj, bar 3 puta tjedno. Koliko vidim jedeš samo 3 obroka dnevno. Jedi barem 5-6 ako ne i 7. Ujutro prije škole, u školi si ponesi neki međuobrok, poslije škole, PWM, večera i pred spavanje, to ti je 6 obroka. Naravno sve u granicama da gubiš kile. Osobito ako radiš definiciju a želiš održavati masu moraš točno i precizno računati kalorije, da ide dolje, a opet da se masa ne troši. I naravno uz kardio raditi i s utezima obavezno. Radi HIIT, meni je pomogao. Kad stane počmi sa LI-kardio ujutro 30ak min lagano,2 puta tjedno, pa 3-4, radije ubacuj više rada, nego jelovnik reducirati na neke premale količine. Jednom tjedno si dopusti dan punjenja, malo više zdravih UH jedi tada, može i 1 junk obrok radi glave. To malo digne i živne i psihu i tijelo. Preciznije ti nebi mogao reći, premalo si toga napisao.

          Comment


          • #6
            Re: Pomoc-definicija

            Originally posted by Spearhead View Post
            Izbaci lepinju i sve slične proizvode od bijelog brašna.

            Koliko vidim jedeš samo 3 obroka dnevno. Jedi barem 5-6 ako ne i 7.

            Jednom tjedno si dopusti dan punjenja, malo više zdravih UH jedi tada, može i 1 junk obrok radi glave. To malo digne i živne i psihu i tijelo. Preciznije ti nebi mogao reći, premalo si toga napisao.
            1. sta je đorđ ima celijakliju? samo ti jedi brasno i proizvode od brasna dokle god ces unjeti dnevni broj klaorija za taj dan

            2. dovoljna su 3 obroka...vise obroka nemaju benificije..ako se mene pita bolje 3 nego 7.

            3. jednom tjedno mozes povecati UH u nebo da(refeed neki). sto se tice junka..svaki dan junkaj umjereno.
            Do Whatever the Fuck You Wanna Do

            progressive overload, squat, deadlift, bench press.
            kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

            Youtube:

            Primjer treninga snage/hipertrofije
            Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
            Sve o prehrani
            Sve o treningu

            Comment


            • #7
              Re: Pomoc-definicija

              garda mozda je ovo sa 3 obroka dnevno malo nategnuto tesko da ce netko uspjeti unijeti veliku kolicinu makronutrijenata u samo 3 obroka, posebno vodeci racuna o kolicini proteina koja mora biti visoka i o tajmingu .. Ali opet, treba vidjeti vise informacija koliko đordž unosi pa znati reci
              Originally posted by madmax22
              da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
              Originally posted by jocker77
              Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
              Originally posted by Hajduk
              isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

              Comment


              • #8
                Re: Pomoc-definicija

                Nije nategnuto jer ne gladujem,nego jedem kad mi se jede..
                Ponekad 3 puta na dan,ponekad i 4... Barem jedan obrok u danu je UH+P,ostalo su proteini i masti..
                Da budem iskren,kalorije ne brojim.
                I da naravno da nisam odmah isao dolje sa UH,nego sam postupno isao...
                Prvih dana je bilo za dorucak solja kukuruznih pahuljica s mlijekom,nakon dva tjedna pola solje i nakon tjedan dana bih onda minimalno kukuruznih pahuljica jeo. Nakon toga sam to izbacio i dorucak su mi dva jaja,sa 3,4 komadica prigane pancete ili mala feta razenog kruha namazana sa posnim. Ponekad samo popijem bijelu kavu ujutro. Btw i secer sam smanjio,mada nisam neki ekspert sto se tice toga. Tako umjesto dvije zlice secera sto sam stavljao u kavu,sad stavim pola ili jednu.
                I ponavljam vam,unatoc ovakvoj prehrani sa niskim unosom UH ja se osjecam super i imam energije.
                Ako treba brojati kalorije,brojat cu,al ja mislim da se moze i bez toga napredovati,ali to mi je nekako zamaranje...
                Proteini su oko 100-110gr max,na masi sam ih jeo 90-100.. Cini mi se da dosad nisam izgubio nista misica. Snage imam,bench je 110kg 4 puta,cucanj napredujem,znaci kilaza i broj ponavljanja ide prema gore kad god je to moguce,deadlift ne radim.
                Eto,cardio cu onda od sljedeceg tjedna povecat na 3 puta tjedno i tim danima cu povecat unos proteina također pa cemo vidjet kroz mjesec dana.
                "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

                "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

                Comment


                • #9
                  Re: Pomoc-definicija

                  baci sliku..

                  ako imas bicikl deri na dane kad ne treniras po 20-30 km ( meni je to zabavno a i puno kalorija trosi, tako da mozes vise jesti)

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pomoc-definicija

                    Originally posted by George St-Pierre View Post
                    Nije nategnuto jer ne gladujem,nego jedem kad mi se jede..
                    Ponekad 3 puta na dan,ponekad i 4... Barem jedan obrok u danu je UH+P,ostalo su proteini i masti..
                    Da budem iskren,kalorije ne brojim.
                    I da naravno da nisam odmah isao dolje sa UH,nego sam postupno isao...
                    Prvih dana je bilo za dorucak solja kukuruznih pahuljica s mlijekom,nakon dva tjedna pola solje i nakon tjedan dana bih onda minimalno kukuruznih pahuljica jeo. Nakon toga sam to izbacio i dorucak su mi dva jaja,sa 3,4 komadica prigane pancete ili mala feta razenog kruha namazana sa posnim. Ponekad samo popijem bijelu kavu ujutro. Btw i secer sam smanjio,mada nisam neki ekspert sto se tice toga. Tako umjesto dvije zlice secera sto sam stavljao u kavu,sad stavim pola ili jednu.
                    I ponavljam vam,unatoc ovakvoj prehrani sa niskim unosom UH ja se osjecam super i imam energije.
                    Ako treba brojati kalorije,brojat cu,al ja mislim da se moze i bez toga napredovati,ali to mi je nekako zamaranje...
                    Proteini su oko 100-110gr max,na masi sam ih jeo 90-100.. Cini mi se da dosad nisam izgubio nista misica. Snage imam,bench je 110kg 4 puta,cucanj napredujem,znaci kilaza i broj ponavljanja ide prema gore kad god je to moguce,deadlift ne radim.
                    Eto,cardio cu onda od sljedeceg tjedna povecat na 3 puta tjedno i tim danima cu povecat unos proteina također pa cemo vidjet kroz mjesec dana.
                    Na temelju koje literature provodis svoju defku? Nemoj mi samo reci od savjeta drugih ljudi sto je njima vrijedilo.

                    Ja imam samo jedan savjet za tebe, a ti odluci kako oces. Bolje odmah poduzmi sve sto mozes da napravis kvalitetnu defku, kako ti se drugi put ne bi desilo da sam sebe pitas zasto nesto nisi napravio. A razlika izmedju brojanja kalorija i ne brojanja je ogromna.
                    Originally posted by madmax22
                    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                    Originally posted by jocker77
                    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                    Originally posted by Hajduk
                    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pomoc-definicija

                      Originally posted by jozo13 View Post
                      baci sliku..

                      ako imas bicikl deri na dane kad ne treniras po 20-30 km ( meni je to zabavno a i puno kalorija trosi, tako da mozes vise jesti)
                      Bude sutra,slikat cu se ujutro i javim tocnu kilazu..inace hvala na savjetu u vezi cardia!!
                      Samo je problem sto sam presao na motore od devete godine hahah..
                      Ma i ja sam razmisljao o biciklu dosta i sad me jos vise zainteresiralo pa cu nabaviti ubrzo.
                      Ponekad znam odraditi biciklo u teretani al nije to to.
                      Ljepse je vanka uz more
                      "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

                      "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pomoc-definicija

                        Originally posted by neuk View Post
                        Na temelju koje literature provodis svoju defku? Nemoj mi samo reci od savjeta drugih ljudi sto je njima vrijedilo.

                        Ja imam samo jedan savjet za tebe, a ti odluci kako oces. Bolje odmah poduzmi sve sto mozes da napravis kvalitetnu defku, kako ti se drugi put ne bi desilo da sam sebe pitas zasto nesto nisi napravio. A razlika izmedju brojanja kalorija i ne brojanja je ogromna.
                        A samo se ne zelim zamarat nepotrebnim stvarima,imam 15 godina. I nije ovo izlika,inace kad radim nesto naucen sam da se tome posvetim stoposto. Al jbg,doma i na praksi ima posla oko mehanike,sad su ispravci u skoli,mada imam malo za ispravljat da se pohvalim haha.. Kasnije idem s curom i tako. Vidit cu jos nekoliko kako ce tijelo reagirati na neke promjene,al najvjerojatnije cu poceti brojati kalorije. Hvala ti na savjetu!
                        "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

                        "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pomoc-definicija

                          sve je to super samo nemoj da ti trening pati radi gluposti kao sto su cura, skola, praksa i slicno

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pomoc-definicija

                            Originally posted by jozo13 View Post
                            sve je to super samo nemoj da ti trening pati radi gluposti kao sto su cura, skola, praksa i slicno
                            Ne brini,vodim o svemu racuna koliko je god to moguce i nastojim napredovati sto vise iz godine u godinu
                            "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

                            "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

                            Comment


                            • #15
                              Re: Pomoc-definicija

                              Originally posted by staragarda View Post
                              1. sta je đorđ ima celijakliju? samo ti jedi brasno i proizvode od brasna dokle god ces unjeti dnevni broj klaorija za taj dan

                              2. dovoljna su 3 obroka...vise obroka nemaju benificije..ako se mene pita bolje 3 nego 7.
                              Znaci složeni UH tipa int.riža, raženo i sl. i više obroka dnevno za ubrzavanje metabolizma su nepotrebni? Ajd reci mi malo detaljnije zašto tako misliš, obrazloži mi svoje odgovore ako ti se da, i da li imaš nekakva paralelna iskustva. Nepodbadam, nego me baš zanima zašto to misliš. Ja sam evo već 3ći mjesec na mukama po definiciji, 17kg je dolje, naravno držim se mainstream uputa i savjeta oko svega togatoga, pa me zanimaju i drukčiji pogledi. Mnogo bi mi jednostavniji život bio da za ručak umjesto kuhanja integralne riže pojedem 2šnjite bijelog kruha, i da jedem ujutro popodne i navečer, nego kao sada 6-7 puta dnevno, nosam hranu po torbama, kuham ko u pučkoj kuhinji i sl. Hvala.

                              Comment

                              Working...
                              X