Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jako čudna ozljeda! Poslije ozljede ramena,lopatica izlazi van svoje prirodne pozicije??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jako čudna ozljeda! Poslije ozljede ramena,lopatica izlazi van svoje prirodne pozicije??

    Pozdrav svima..
    Jako čudna ozljeda..ozljedio sam rame, kako točno nezz.
    Uglavnom, nakon dva tjedna jakih bolova u ramenu,i dosta ograničenog pokreta u ramenu,primjetio sam da mi lopatica izlazi dobrih 2 centimetra van svojeg prirodnog položaja( na lijevoj strani je ok i normalno)
    Bolove u ramenu više nemam,ograničenost pokreta je minimalna,ali ta lopatica je problem.to se javlja kod pokreta rukom ispred,sa strane na gore.( i osjećam kako sam slab s tom rukom) najviše se osjeti taj defekt npr.
    Guranje zida,sklekovi, plank..
    Za dva tjedna idem radiologu i neurologu, jer ortoped nije imao čisti odgovor.
    Sumnja na ozljedu živca(!????)
    Dajte mi ljudi recite, ako ste imali takav problem.. O čemu se tu radi i koliko traje taj oporavak????????
    Prvo sam mislio da je teres minor/major
    Al sad, pošto je doc spomenuo živac,slaže mi se sa
    Loss of serratus anterior muscle function
    https://www.shoulderdoc.co.uk/section/492#1





    Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


  • #2
    Odi kod fizioterapeuta oni ti mogu pomoci ako je zivac u pitanju.
    Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

    Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

    Comment


    • #3
      Može, to će svakako bit sljedeće poslije ove dvije kontrole.
      Al, ono..taman uđem u formu i ovo me izbaci na najjače.
      Pitanje je kad ću opet moći na trening..jer ovo mi izgleda ozbiljno (

      Comment


      • #4
        Zapravo bih ja otisao prvo kod fiziotarapeuta da on to pokusa da sredi mozda cak i prije doktora.Nemas sta da izgubis.
        Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

        Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

        Comment


        • #5
          A u njemačkoj sam..tu su komplicirani do jaja.
          A i skupi ako ideš van procedure.
          Nego,reci mi dal znaš o čemu se tu otprilike radi? Jesi imao takav problem ili znaš nekoga sa sličnim problemom.
          Opisao sam ok,čini mi se..
          Ako treba još pojasniti, samo reci

          Comment


          • #6
            Onda ide preko procedure.Imam jednog druga koji je student fiziotarapeut....bas radi svoj diplomski na tom dijelu tijela tj.na tom dijelu od vrata do gornjeg dijela gluteusa.Ali sve u svemu ljudi su cudo znaju te izlijeciti i sklopiti da ti nije potreban doktor i slikanja.
            Sumljam da je samo lopatica izletila iz lezista svog i da se to da vratiti.Ovo je samo moje misljenje znaci nisam strucan oko toga tako da samo nagadjam.
            Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

            Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

            Comment


            • #7
              Ok..ako ćeš bit u mogućnosti, pitaj ga još šta on misli.
              Znači gore sam opisao...
              Bol nestala, pokreti ograničeni skroz sitno.( recimo,ne mogu se toliko lako obrisati u rame,kao šta mogu lijevom) taj "deformitet " se najviše vidi il osjeti kad guram zid,radim sklekove, ili sam u planku. Naravno, isto je kad dižem ruku ispred sebe i bočno iznad.
              Laganu bol na dodir osjećam unutar desnog lata ( mogu napipati)unutar prsa al to je sve slabo i zanemarivo, ali primjećujem da ne prolazi.
              Kad se objesim na zgib,e tu baš osjetim kad primim rukom u djelu lata ko da nešto ne stoji kako treba,ili ko da je mišić atrofirao. Osjetim kost puno više nego na lijevoj strani.
              Eto..to je najbolje šta mogu objasniti.. Ako možeš šta saznati,javi
              Svakako hvala i na ovim info do sada

              Comment


              • #8
                Update na ozljedu..
                Bio kod radiologa,kaže sve ok..
                Neurolog rekao da su i živci ok(mjerio u obje ruke)
                Poslali me na vađenje krvi,jer navodno, mogu biti neka oboljenja razlog tako nečemu.
                Valjda i to žele otpisati..
                Mislim si wtf. Čemu toliko komplikacija, iako..aj,nek se i to odradi.
                Uglavnom, i dalje nezz o čemu se tu radi. Dio na latu koji sam opisao gore kao čudan se lagano vraća u neko normalno stanje.
                Al,lopatica i dalje izlazi van pozicije.
                Sranje živo.. Valjda ću dočekati tog fizioterapeuta za koji mjesec (naravno ako nije nešto zaj)

                Comment


                • #9
                  Kad si već krenuo, onda obavi sve, najbolje rješenje.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Ma hoću, al malo me deprimira što teško nalazim da je itko imao takvu ozljedu( a i naravno šta ne mogu trenirati) samo jedan post sam našao i to bez puno odgovora. Al opis je savršeno odgovarao toj mojoj.
                    Nekako je lakše kad je nešto uobičajeno, pa znaš na čemu si

                    Comment


                    • #11
                      Auuu..al se to otegnulo.. Nikad riješiti sve to i doći do odgovora.
                      Ima li tu netko tko je stručan za ozljede leđa /ramena??
                      Bio bi zahvalan da se javi

                      Comment


                      • #12
                        pa rijesenje sigurno neces naci online, da je ne znam kakav strucnjak ovdje vjeroj. trebas pregled da se uzivo vidi/opipa i otkrije o cemu je rijec
                        Online Transformacijski Specijalist:
                        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                        ->
                        http://www.fgfitness.uk
                        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                        Comment


                        • #13
                          btw. postavi slike da viidimo kako to izgleda
                          Online Transformacijski Specijalist:
                          Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                          Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                          Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                          Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                          ->
                          http://www.fgfitness.uk
                          GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                          Comment


                          • #14


                            Kod mene bi bila blaža varijanta, ova gore.. Iako u samom startu,više je ličilo ovoj dolje ali smo drugačije građe.
                            Nisam to slikao.. Nemam svoje slike.
                            A ovo je s linka iz prvog posta.
                            Počeo sam sa istezanjem ramena, ne toliko mišića leđa ( jer laganu kao upalu mišića koja ne prolazi osjetim u latu, pa ne rastežem to npr. sa zgibovima niti ičime tipa toga.) radim sklekove sitno..bočne trbušne i tu osjetim kako zatežem nešto što je u tom djelu di osjećam tu upalu koja ne prolazi. I još par vježbi za rotatornu manšetu..
                            I od toga mi je bolje, tj. Osjećam se bolje, kao da mi je oslobodilo ruku u pokretu naprijed, lopatica ne iskace toliko. Al nije se to skroz maknulo.. Tj. problem i dalje postoji.
                            Pošto se to desilo prije 2-3 mj,a i dalje imam problem, nije mi jasno s šta da radim!? Tj.ako vježbam sjebat ću nešto, ako ne vježbam ruka mu je koma, kad sjedim za lopatica me dosta smeta, kao da je natrljana. Bzv osjećaj.
                            A potrefili se i blagdani, i za pretrage treba vremena.. A meni problem i dalje tu..pa reko, možda ima netko još sa nekim saznanjima.
                            Uglavnom, imam loše držanje.. Moguće da je zbog toga popustio taj neki mišić ili je baš došlo do ozljede od treninga.ozljeda je baš rijetka,jer ne nalazim ista o tome.
                            Pogle objašnjenje na linku pod 1. Koji sam stavio u početni p post.
                            Hvala na interesu

                            Comment


                            • #15
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X