Announcement

Collapse
No announcement yet.

Uzbuna u kreiranju jelovnik za defke. Pomoc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uzbuna u kreiranju jelovnik za defke. Pomoc

    Znaci ovako, probat cu biti kratak.
    Uzeo sam nekih od onih BMR/TDEE kalkulatori online, i spored mojih uniesenih informacija izlazi za da odrzavam kilazu trebam 2500kcal.
    Idem u defke sa -500 i dobijem 2000kcal dnevno.
    Ne mjerim p/uh/m (nemojte me napadat odmah, al trenutno samo zelim izbaciti ovo salo a kad dobijem fizicku formu koj zelim, onda mozemo mislit za neke druge stvari).
    Svih kcal dnevno dobijam od sigurnih izvora (znaci izbacio sve junk, slatkise, pite i ostale stvari).
    Znaci samo krompir, piletina, tunjevina, jaja, rize, jogurt 1%, voce...

    Gde je sad problem...
    Problem je u to sta ja Nemogu pojesti tih 2000kcal dnevno, jednostavno to mi je previse hrane ono previse. Juce sam za prvi put ono sve vagao, mjerio da bude, unesao u onih online (FatSecret, MyFitnessPal itd) alatke i kad sam vec dosao na 1500kcal ja nisam za malo pocrko
    Previse mi je to hrane, nisam naviknut bas toliko da jedem.
    E sad, molim za pomoc, sta da radim ?

    Idem u gym 3 puta tjedno, sa 3 kardio sesije nakon treninge. Od suplemente uzimam Whey u dani kad vjezbam.

    Hvala vam unaprjed!!!

  • #2
    Čudno da ne možeš pojesti 2000 kalorija, pa toliko žene jedu... Koliko imaš godina, cm i kg? Smanji UH a pojačaj M, gram UH je 4 kalorije a gram masti je 9 kalorija.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Nemozes ili ne zelis jesti.

      Udri ti po hamburgerima i cokoladi, ovo je pretesko!

      Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

      Comment


      • #4
        Originally posted by kelly View Post
        Čudno da ne možeš pojesti 2000 kalorija, pa toliko žene jedu... Koliko imaš godina, cm i kg? Smanji UH a pojačaj M, gram UH je 4 kalorije a gram masti je 9 kalorija.

        22god; 167cm; 80kg

        Evo sta sam jeo juce na danu "eksperimenta"

        300gr piletine
        4 jaja
        240 gr tjesteninu (spagete)
        1 jabuku (200gr)
        integralni hleb- 40gr

        ovo kad sam izracunao ispalo je 1600kcal (30gr M; 222gr UH; 108gr P) , a ja nisam mogao da disem od klope

        Kad si vec reko da dodam vise masti, koje izvore? Eto danas sam kupio peanut butter sa nutritivne vrednosti:

        610kcal
        49g M / zasiceni masti: 11g
        21g UH
        0g seceri
        25g P

        Originally posted by FeedMe Tothestars View Post
        Nemozes ili ne zelis jesti.

        Udri ti po hamburgerima i cokoladi, ovo je pretesko!

        Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
        A ti ako nemas bolji savjet, bolje preskaci uzaludno komentiranje. Hvala!

        Comment


        • #5
          Pa kak si došao na tu kilažu ak ne možeš jesti? Nije to malo kila za tvoju visinu. Samo tvoj bazalni je veći od toga što pojedeš. Povećaj P i M a smanji UH. Dobre masnoće su maslinovo ulje, lanene sjemenke, sjemenke bundeve, bademi, orasi...
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Originally posted by kelly View Post
            Pa kak si došao na tu kilažu ak ne možeš jesti? Nije to malo kila za tvoju visinu. Samo tvoj bazalni je veći od toga što pojedeš. Povećaj P i M a smanji UH. Dobre masnoće su maslinovo ulje, lanene sjemenke, sjemenke bundeve, bademi, orasi...
            Znas li kako brate moj, jel ranije sam jeo mnooogo slatkise preko danu, 100gr cokolade plus jos neke slatkise... A i sam znas da u 100gr cokolade ima 5-600 kcal plus ostalk kad dodas, plus regularno jelo i... Najbitnije je da nisam bio aktivan, i kad sve to spojis onda dobijes ovoliku kilazu. Jas sam bio i vise kg, al ovo ljeto sam smanjio 10kg, inace sam poceo sa 90kg.

            A ranije nakon svako jelo ja sam imao desert, dorucak jedes burek plus cokolade, rucak, veceru... Puno je bilo to. Velika ovisnost.

            Comment


            • #7
              I jos nesto sam zaboravio da pitam. Problem sa jedenje tolika kolicina hrane imam samo u denu pauze e sad... Jel moze u dani kad ne treniram da jedem koliko kcal mogu bez da brojim (to ce sigurno biti ispod 2000kcal), dok u dane kad treniram da jedem 2000kcal jel tad imam vecu potrebu za hranu (osecam malo vise gladi)?

              Comment


              • #8
                U dane bez treninga jedeš manje nego u dane kad imaš trening.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment

                Working...
                X