Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koja riba, kako je spremiti, i di je kupiti...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koja riba, kako je spremiti, i di je kupiti...?

    Dakle čitam forum, i stalno vidim riba, riba, riba...

    E sad mene zanima, kažete da bi ribu trebalo 2-3 puta tjedno, ali nitko ne kaže kako da je spremim ( ili se to podrazumjeva ? Naravno, ne mislim na tunu iz konzerve.)

    Jer kad moja familija sprema ribu, ili je friga ( a to mi se ne cini bas za BB) ili je peče na gradele ( a nije bas da to mogu loziti 2-3 puta tjedno )

    Stoga vas pitam, koja riba, kako je spremiti, i di je kupiti (postoji li neko alternativno rješenje umjesto ribarnice, nije baš da na faksu imam di očistiti ljuske i utrobu, ako me shvaćate )

  • #2
    Re: Kako spremate ribu ....

    Na lešo, u foliji aluminijskoj je spečeš bez ulja...da će biti fina ko na gradele neće ali biti će ukusna

    Comment


    • #3
      Re: Kako spremate ribu ....

      Nemoj frigati, kuhaj, peci na električnom roštilju ili na grill tavi.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Kako spremate ribu ....

        Evo da malo više napišem pošto sam sad uhvatio vremena.

        1. Lešo riba je u biti najbolja a po nekima i najukusnije, kuha se na laganoj vatri u polupokrivenoj posudi sa par vrsta začina ( sol, malo češnjaka, može i lovor ili ružmarin ne oba jer se mirisi pobijaju, kora od limuna ako je domaći i nešprican a ako je kupovni izbjegavaj)
        Kad se riba skuha ( ako ti se počne raspadati onda je već lagano prekuhana-ribi treba vrlo malo vremena da bi se skuhala ) izvadi na tanjur i lagano premaži sa mrvu ekstra djevičanskog maslinovog ulja i dalje uživaj.

        2. Pečenje u foliji...ribu dobro nasoliš i zamotaš u foliju te staviš na one rešetke u pećnicu na 200 stupnjeva celzijevih cca 35 min a po potrebi i više ako je komad veći ( ako nisi siguran lagano razrežeš foliju na mjestu gdje je glava i ako su oči kompletno pobijelile pečena je)

        3. Vrećice za pečenje su nešto slično kao folija samo vidiš ribu vizualno i s tim ti je lakše.

        Comment


        • #5
          Re: Kako spremate ribu ....

          ne znam ja kakve vi to folije iamte ali kak bez ulja pecete pa da vam se ne zaljepi riba... ribu kada peces obavezno prvo pobrisi kuhinjskim papirom, ako ces ju stavljat u foliju a ne zelis stavljat ulja naslazi izmedju folije i ribe tanke kriske limuna sa svih strana... od zacina najcesce koristim sol, cesnjak i persin, povremeno ruzmarin, ali nakon pecenja ja ga sastruzem s ribe...

          Comment


          • #6
            Re: Kako spremate ribu ....

            foliju malo podmazes uljem, da se ne lijepi riba, mozes ribu onda obloziti i povrcem i poneku zacinsku travu, ako prekrijes potuno folijom, malo izbodi rupice na foliji radi protoka zraka, bude izdasna
            Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

            Comment


            • #7
              Re: Kako spremate ribu ....

              Jel se fileti oslića mogu na isti način u foliji peći? (mislim, logika mi govori da Da, ali pitam da li je netko od vas isprobao)
              Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

              http://www.facebook.com/adoni.costo
              http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
              http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

              Comment


              • #8
                Re: Kako spremate ribu ....

                Originally posted by plastikman View Post
                2. Pečenje u foliji...ribu dobro nasoliš i zamotaš u foliju te staviš na one rešetke u pećnicu na 200 stupnjeva celzijevih cca 35 min a po potrebi i više ako je komad veći ( ako nisi siguran lagano razrežeš foliju na mjestu gdje je glava i ako su oči kompletno pobijelile pečena je)

                misli se na onu običnu kuhinjsku foliju?

                Comment


                • #9
                  Re: Kako spremate ribu ....

                  Originally posted by FcB View Post
                  misli se na onu običnu kuhinjsku foliju?
                  Osobno spremam ribu na kuhinjskoj foliji u pečnici na 200°C ~20min.
                  Last edited by pasta; 19-11-14, 23:32.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kako spremate ribu ....

                    a koliko dugo?
                    ma postoji i papir za pečenje pa nisam siguran misle li ljudi na to kad kažu folija

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kako spremate ribu ....

                      20-30min za srdelu, a za veću ribu sigurno više vremena.
                      Koristim foliju zbog financijskih razloga, može slobodno i papir.

                      Comment

                      Working...
                      X