Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pizza bez brašna iliti Paleolitska pizza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Pizza bez brašna iliti Paleolitska pizza

    glavica cvjetace
    30 dg gaude(15 dg odmah u smjesu i 15dg u nadjev)
    40 g parmezana
    2 jaja
    pola jusne zlice maslinovog ulja
    i jos sam koristio zvjezdin umak za pizzu i sunku u ovitku, i naravno sampinjone
    to sam koristio kao junk na keto makar je low carb ali covjeka jako veseli nakon 6 dana stroge keto

    a recept je kao u prvom postu samo sto sam ja prvo usitnio cvjetacu dok je bila vruca i kasnije ocjedio jer ju dok je hladna nemozes lijepo usitnit(osim u blenderu)
    Način pripreme:
    Karfiol prokuhajte (može se koristiti i zamrznuti), te dobro ocijedite. Kvaliteta tijesta ovisit će o tome koliko ste ga uspjeli ocijediti. Usitnite cvjetove karfiola do maksimuma da ispadne tzv. "pire". Pomiješati sa ostalim sastojcima. Oblikovati kao tijesto za pizzu, te na papiru za pečenje staviti u pećnicu na 200C oko 20-ak minuta, dok lagano ne posmeđi. Izvaditi iz pećnice, te staviti nadjev i peći još 10-ak minuta.

    Comment


    • #47
      Re: Pizza bez brašna iliti Paleolitska pizza

      mogu li koristiti nesto drugo osim cvjetace,nisam bas neki ljubitelj

      Comment


      • #48
        Re: Pizza bez brašna iliti Paleolitska pizza

        uopce se ne osjeti cvjetaca, to i je najbolje kod te pizze, ko prava i ja sam bio skeptican ali sam odlucio probati i odusevilo me, imas sliku kako je moja ispala

        Comment


        • #49
          Re: Pizza bez brašna iliti Paleolitska pizza

          ja cu sutra ovo isprobat, dal se moze radit sa 500g cvjetace?
          I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

          Comment


          • #50
            Re: Pizza bez brašna iliti Paleolitska pizza

            moze, samo si onda prilagodis parmezan i obicni sir da dobijes onako gustu smjesu

            Comment


            • #51
              Re: Pizza bez brašna iliti Paleolitska pizza

              Morao sam isprobati napraviti ovakvu "pizzu" ,ispala je savršeno pa da podjelim.

              20150617_170105.jpg

              Kako sam na keto dijeti 4ti tjedan, već mi je dosadio jelovnik. Ovo je savršen cheat keto obrok, a da opet nije toliko cheat. Ugljikohidrata nema puno, ono malo što ima to je iz povrća. Testirano nije me izbacilo iz ketoze poslije.

              "Tijesto" sam napravio od:
              2 jajeta
              100g šampinjona
              50g parmezana
              30g badema
              začina: peršin,origano,češnjak u prahu,biber
              Šampinjone nasjecamo što sitnije, kao luk ili češnjak, i popržimo kratko na malo ulja, onda ih skupa sa ostalim sastojcima zamješamo u smjesu. Badem se samelje. Ako je smesa pretekuća ostavi se malo u frižideru da se skruti. I onda u posudu za pečnicu ali obavezno na papir za pečenje se razmaže smjesa ta u obliku pizze, najlakše ide žlicom. I na 180 se zapeče to sve jedno 10do15min da se "tijesto" ispeče, gotovo je kad više nije tekuće već poprimi suh čvrsti oblik.

              Onda ide nadjev po volji, moj je bio:
              2 žlice soka od rajčice
              origano
              jedna mozzarela
              3 listića buđole
              4 režnja rajčice
              3 masline
              malo tankih kolutova luka
              1 feferona
              50g šampinjona
              matovilac

              Nakon ovakvog obroka sam za sljedeći obrok pojeo 10 hiit intervala i 30min cardia

              Nije loše malo za razbiti monotoniju i počastiti se a opet ne skrenuti previše s puta

              Comment


              • #52
                Re: Pizza bez brašna iliti Paleolitska pizza

                Originally posted by Spearhead View Post
                Morao sam isprobati napraviti ovakvu "pizzu" ,ispala je savršeno pa da podjelim.

                [ATTACH=CONFIG]19671[/ATTACH]

                Kako sam na keto dijeti 4ti tjedan, već mi je dosadio jelovnik. Ovo je savršen cheat keto obrok, a da opet nije toliko cheat. Ugljikohidrata nema puno, ono malo što ima to je iz povrća. Testirano nije me izbacilo iz ketoze poslije.

                "Tijesto" sam napravio od:
                2 jajeta
                100g šampinjona
                50g parmezana
                30g badema
                začina: peršin,origano,češnjak u prahu,biber
                Šampinjone nasjecamo što sitnije, kao luk ili češnjak, i popržimo kratko na malo ulja, onda ih skupa sa ostalim sastojcima zamješamo u smjesu. Badem se samelje. Ako je smesa pretekuća ostavi se malo u frižideru da se skruti. I onda u posudu za pečnicu ali obavezno na papir za pečenje se razmaže smjesa ta u obliku pizze, najlakše ide žlicom. I na 180 se zapeče to sve jedno 10do15min da se "tijesto" ispeče, gotovo je kad više nije tekuće već poprimi suh čvrsti oblik.

                Onda ide nadjev po volji, moj je bio:
                2 žlice soka od rajčice
                origano
                jedna mozzarela
                3 listića buđole
                4 režnja rajčice
                3 masline
                malo tankih kolutova luka
                1 feferona
                50g šampinjona
                matovilac

                Nakon ovakvog obroka sam za sljedeći obrok pojeo 10 hiit intervala i 30min cardia

                Nije loše malo za razbiti monotoniju i počastiti se a opet ne skrenuti previše s puta
                jaja-170cal/ 12g M 1g UH 15g P

                gljive / 4g UH 2g P

                bademi 200cal/ 3g UH 16g M 7g P

                Parmezan - 392cal / 2.5g UH 25.5g M 38g P

                Mozarella - 90cal / 7g M 1gUH 6g P

                Maslina 100 cal / 4g UH 20g M 0.4g P

                ovo je otprilike ali ovo su bombasticne nutritivne vrijednosti sigurno testiram u buducnosti
                What do you do in between sets to pass the time ?

                LURK AND STARE

                I'd rather wear out than rust out!

                Comment


                • #53
                  Re: Pizza bez brašna iliti Paleolitska pizza

                  Originally posted by Excesse View Post
                  jaja-170cal/ 12g M 1g UH 15g P

                  gljive / 4g UH 2g P

                  bademi 200cal/ 3g UH 16g M 7g P

                  Parmezan - 392cal / 2.5g UH 25.5g M 38g P

                  Mozarella - 90cal / 7g M 1gUH 6g P

                  Maslina 100 cal / 4g UH 20g M 0.4g P

                  ovo je otprilike ali ovo su bombasticne nutritivne vrijednosti sigurno testiram u buducnosti
                  +1
                  I ja cu probati ovo sto prije. Bas me zanima ukus.. A da je nutritivna bomba i da je zdravo,stvarno jest!
                  "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

                  "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

                  Comment


                  • #54
                    Re: Pizza bez brašna iliti Paleolitska pizza

                    Okus je super, nakon duže clean prehrane ovo stvarno ima okus pizze
                    Za keto po nutrijentima prolazi, samo dosta je to kalorija od jednom pa nevalja prečesto se častiti ovime hehe.

                    Comment


                    • #55
                      Re: Pizza bez brašna iliti Paleolitska pizza

                      Upravo sam pojeo paleo burek i popio paleo kolu. Beat that.

                      Comment


                      • #56
                        Re: Pizza bez brašna iliti Paleolitska pizza

                        Originally posted by Argentum View Post
                        Upravo sam pojeo paleo burek i popio paleo kolu. Beat that.
                        Seems legit

                        uploadfromtaptalk1434669892024.jpguploadfromtaptalk1434669933346.png

                        Poslano sa mog Micromax A310 koristeći Tapatalk
                        http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                        BB AND THIS !

                        Comment

                        Working...
                        X