Announcement

Collapse
No announcement yet.

test intolerancije na hranu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • test intolerancije na hranu

    Sto mislite o testu intolerancije na hranu?,koliko nam on moze pomoci u BB napretku?

    ovaj clanak mi je poticaj na temu

    http://novatv.dnevnik.hr/clanak/prov...---283783.html


    tri testa,tri razlicita rezultata?



    Ako je tema na krivom mistu,neka moderator premjesti

  • #2
    Re: testa intolerancije na hranu

    Test intolerancije je odlična stvar. Pri tome naravno mislim na ovaj iz krvi, ostale ne bi komentarisao...
    Pivo za masu, rakija za defku...

    Comment


    • #3
      Re: testa intolerancije na hranu

      Originally posted by Dača View Post
      Test intolerancije je odlična stvar. Pri tome naravno mislim na ovaj iz krvi, ostale ne bi komentarisao...
      jesi ga ti radia?,koje su cijene takvih testova?...bia sam trazia ali nista nisam nasa u Splitu da to netko radi

      Comment


      • #4
        Re: testa intolerancije na hranu

        ja sam prije dvije godine platio 500 kn test intolerancije na hranu. radila ga je tako sto sam ja drzo u rukama neka zeljeza, i vrtila je namirnicu po namirnicu..

        izvukao me iz stanja konstantnih proljeva, ali danas opet sam u problemima..
        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

        Youtube:

        Primjer treninga snage/hipertrofije
        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
        Sve o prehrani
        Sve o treningu

        Comment


        • #5
          Re: testa intolerancije na hranu

          Originally posted by staragarda View Post
          ja sam prije dvije godine platio 500 kn test intolerancije na hranu. radila ga je tako sto sam ja drzo u rukama neka zeljeza, i vrtila je namirnicu po namirnicu..

          izvukao me iz stanja konstantnih proljeva, ali danas opet sam u problemima..
          Bilo je u Provjerenome o tome..uglavnom postoje tri metode..to sa željezom, prema nalazu krvi i iz kose..sva tri testa su dala različite rezultate tako da mislim da vam je to čisto bacanje novaca..

          edit: tek sad vidim prvi post..onda vam je sve jasno..po meni čista glupost..
          Simplify.

          There are no shortcuts to any place worth going.

          ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
          HARDER.


          Comment


          • #6
            Re: testa intolerancije na hranu

            Originally posted by Tettorex View Post
            jesi ga ti radia?,koje su cijene takvih testova?...bia sam trazia ali nista nisam nasa u Splitu da to netko radi
            Kod nas to rade privatne laoratorije, cene su različite i mislim da zavise od broja namirnica ne koje te ispituju...

            Ali u mom gradu konkretno, za 93 namirnice je cena oko 90 €...

            Ja nisam radio, ali znam par ljudi koji jesu...

            Svi kažu kao bezveze je, jer će ti reći isto kao i lekar opšte prakse, nemoj ovo, nemoj ono...

            Ali bi ja bez obzira na to uradio, samo mi se ne daje lova... Sačekaću neki sistematski pregled preko firme, mislim da je bila mogućnost da se i to odradi...
            Pivo za masu, rakija za defku...

            Comment


            • #7
              Re: testa intolerancije na hranu

              ti testovi su blago receno uzimanje love nista vise.....sta reci..smijes jesti jabuku,narandzu il bananu ne..smijes jesti rizu,crni hljeb il krompir ne itd..itd..smijes jesti orah,badem ne itd...jogurt moze a mlijeko nemoze itd...a i sta sam primjetio tamo odlaze vecinom ljudi koji imaju problema sa kilazom...i kao nemogu da skinu kg zbog toga sto imaju problema sa odredjenom vrstom hrane..itd..a niko nece da se posteno oznoji i da bude na dijeti kako treba...naucili svi da jedu pa sad izgovore traze u toleranciji na hranu...cast izuzetcima ali bacanje love nista vise...Isto kad pitas doktora za whey protein i kreatin..i on kaze ni slucajno,sta ce ti to..ovo ..ono....ustedite sebi pare ljudi..pozz

              Comment


              • #8
                Re: testa intolerancije na hranu

                Damko je dobro ocijenio... a ja bi dodao još i to da tim debelima nije loše da odu na te testove pa makar da čuju od nutricionista ono što je nama opće poznato i davno usvojeno. Problem je njihov što to plačaju 500 kn pa na više, al kako se ono kaže :
                ko masla ima i muda maže s njim.
                Znoj štedi krv

                Comment

                Working...
                X