Announcement

Collapse
No announcement yet.

Oprezno s kofeinom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oprezno s kofeinom

    Mnogi bodybuilderi trebaju popriličnu dozu kofeina prije nego se zapute na trening, a da ne spominjemo dozu rano ujutro ili onu jednu tijekom dana koja je potrebna tek toliko da ih održi. Može li sav taj kofein kojeg dobijemo iz kave, energetskih napitaka i fat burnera biti toksičan. Prema jednoj studiji iz rujna 2008. godine, trovanje kofeinom je popraćeno nervozom, anksioznošću, razdražljivošću, nesanicom, probavnim smetnjama, drhtavicom, psihomotornom agitacijom i, u rijetkim slučajevima, smrću.

    Jedna šalica kave od otprilike 200 mililitara ima 80 do 150 miligrama kofeina, dok neke limenke energetskih napitaka imaju kofeinsku dozu kao i velika boca cole. Sadržaj kofeina u tim pićima varira od 50 do više od 500 miligrama po limenci. Upravo zato što su mnoga energetska pića etiketirana kao prehrambeni suplementi, kofeinska ograničenja koja se nameću za ostala pića, ovdje ne vrijede. Budite svjesni trovanja kofeinom.
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

  • #2
    Re: Oprezno s kofeinom

    A što kažete na preparat Caffeine 200?
    Ja uzimam 3 tablete(600mg) prije treninga,ukoliko nemam volje za treniranjem taj dan(recimo da uzmem svaki drugi dan po 3 tablete).
    Što kažete na to?
    Prehrana>Odmor>Trening

    Comment


    • #3
      Re: Oprezno s kofeinom

      Originally posted by cicak
      A što kažete na preparat Caffeine 200?
      Ja uzimam 3 tablete(600mg) prije treninga,ukoliko nemam volje za treniranjem taj dan(recimo da uzmem svaki drugi dan po 3 tablete).
      Što kažete na to?
      nije li to malo previše!?! 600mg
      -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

      Comment


      • #4
        Re: Oprezno s kofeinom

        Originally posted by cicak
        A što kažete na preparat Caffeine 200?
        Ja uzimam 3 tablete(600mg) prije treninga,ukoliko nemam volje za treniranjem taj dan(recimo da uzmem svaki drugi dan po 3 tablete).
        Što kažete na to?
        nemaš voljee pa nemoj onda trenirati ..a ne se "kljukati" s tolko otrova

        Comment


        • #5
          Re: Oprezno s kofeinom

          Hahah, kako jedu govna s tim sranjima o štetnostima kofeina po ljudski organizam.
          Originally posted by HeadacheR
          Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

          Comment


          • #6
            Re: Oprezno s kofeinom

            Originally posted by cicak
            A što kažete na preparat Caffeine 200?
            Ja uzimam 3 tablete(600mg) prije treninga,ukoliko nemam volje za treniranjem taj dan(recimo da uzmem svaki drugi dan po 3 tablete).
            Što kažete na to?
            ja uzimam guaranu i jedna kapsula mi je dovoljna za napravit dobar trening kad je kalorijski unos nizi, imam i kofein 200 ali guarana mi je bolja, jer nema onog crasha kao kod kofeina, 3 kom od 200mg kofeina je previse, jesi ti na skidanju sa speeda
            http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

            Comment


            • #7
              Re: Oprezno s kofeinom

              Originally posted by cicak
              A što kažete na preparat Caffeine 200?
              Ja uzimam 3 tablete(600mg) prije treninga,ukoliko nemam volje za treniranjem taj dan(recimo da uzmem svaki drugi dan po 3 tablete).
              Što kažete na to?
              Previše!

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Oprezno s kofeinom

                A ja sam mislija da pretirajem kad si uzmem cikaru - dvi jack3da prije treninga.

                Comment


                • #9
                  Re: Oprezno s kofeinom

                  Originally posted by DrHouse
                  Hahah, kako jedu govna s tim sranjima o štetnostima kofeina po ljudski organizam.
                  a vidi nije štetno ako popiješ dvije šalice kave na dan (ne znam koliko je to realno miligrama) al kad se nakljukaš kavom ili kofeinskim tabletama onda fakat ima problema... kako sam svako malo na hitnom prijemu, jako jako često vidim ljude da dolaze zbog predoziranja kofeinom... i dr kažu da je to ko' neki trend u zadnje vrijeme da se ljudi kljukaju s tim...
                  a simptomi su ugalvnom: osjećaj lupanja srca, tahikardija iznad 100 otkucaja u mirovanju, napad panike, razdražljivost, tremor mišića (trešenje), pojačano znojenje... sad kako je to trend u zadnje vrijeme, pitanje je kakve posljedice mogu biti na dulje razdoblje u zdravom organizmu... za kardiološke bolesnike se zna da može napravit belaja
                  Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Oprezno s kofeinom

                    Pa dobro, svaki organizam ima svoj prag tolerancije na kofein (govorim u kontekstu obrambena mehanizma na kofein. ne na klasičan prag tolerancije, gdje se, shodno svakodnevnom ispijanju kava, povećava potreba za kofeinom). Ja, na svojoj koži, nisam osjetio posljedice, koje su ranije već navedene. Ali, znam osobe kod kojih se pojavljuju ovi simptomi već pri malim dozama kofeina. Kofein je postao trend, da, to je istina. Valja se također osvrnuti na životne navike populacije u globalu. Uglavnom su u igri cigarete, nezdrava prehrana, te gotovo nikakvo kretanje. Naravno da postoje i predoziranja, kao i sa svakom supstancom, pa čak i vodom. Ali zato treba biti dosljedan načela vlastita organizma, odnosno, uvidjeti rekacije organizma na novoprisutnu supstancu u tijelu. Te se odgovarajuće postaviti istome.
                    Originally posted by HeadacheR
                    Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

                    Comment


                    • #11
                      Re: Oprezno s kofeinom

                      Originally posted by DrHouse
                      Pa dobro, svaki organizam ima svoj prag tolerancije na kofein (govorim u kontekstu obrambena mehanizma na kofein. ne na klasičan prag tolerancije, gdje se, shodno svakodnevnom ispijanju kava, povećava potreba za kofeinom). Ja, na svojoj koži, nisam osjetio posljedice, koje su ranije već navedene. Ali, znam osobe kod kojih se pojavljuju ovi simptomi već pri malim dozama kofeina. Kofein je postao trend, da, to je istina. Valja se također osvrnuti na životne navike populacije u globalu. Uglavnom su u igri cigarete, nezdrava prehrana, te gotovo nikakvo kretanje. Naravno da postoje i predoziranja, kao i sa svakom supstancom, pa čak i vodom. Ali zato treba biti dosljedan načela vlastita organizma, odnosno, uvidjeti rekacije organizma na novoprisutnu supstancu u tijelu. Te se odgovarajuće postaviti istome.
                      kad si već uzeo uspoređivat sa cigaretama reći ću ti da ljudi ne vide trenutnu rekciju nikotina na organizam (osim u slučaju predoziranja) kao i sa kofeinom.... a i cigarete su svojevremeno bile trend, pušilo se i u TV emisijama i propagiralo na veliko.. nije se znalo za dugoročne posljedice... a one su stvarno ogromne...
                      tko zna kakvo nas iskustvo čeka sa kofenom... puno puta se uspostavilo da je povijest odlična učiteljica života... tako da meni svaka sumnja o dugoročnim posljedica kofeina nikako nije smiješna ni glupa...
                      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Oprezno s kofeinom

                        Cigarete i kavu je glupo uspoređivat jer imaju drukčiji mehanizam djelovanja. Kao i što znamo da cigarete apsolutnu nikakav pozitivan efekt nema na tijelo. Dok, za kofein, to ne možemo reći...
                        Originally posted by HeadacheR
                        Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

                        Comment


                        • #13
                          Re: Oprezno s kofeinom

                          pa nije da ljudi kavu piju zadnjih 5 godina da se ne bi vidjele neke posljedice...
                          prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                          Comment


                          • #14
                            Re: Oprezno s kofeinom

                            Originally posted by DrHouse
                            Cigarete i kavu je glupo uspoređivat jer imaju drukčiji mehanizam djelovanja. Kao i što znamo da cigarete apsolutnu nikakav pozitivan efekt nema na tijelo. Dok, za kofein, to ne možemo reći...
                            pa ti si ih uspoređivao... ljudi koji puše, misle da cigarete imaju pozitivan efekt--> smirujuće djelovanje...
                            to je ono što oni pričaju, ja ne pušim pa ne znam.... a po literaturi imaju još pozitivnih efekta, samo neću pisat po forumu da ne bi bilo da propagiram pušenje
                            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Oprezno s kofeinom

                              Originally posted by t111
                              pa nije da ljudi kavu piju zadnjih 5 godina da se ne bi vidjele neke posljedice...
                              stvar je u tome da je trend uzimat kofein u puno većoj dozi nego se do sada konzumiralo
                              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                              Comment

                              Working...
                              X