Announcement

Collapse
No announcement yet.

Klub dizača tegova Neretva-Konjic/BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Klub dizača tegova Neretva-Konjic/BiH

    Olimpijsko dizanje tegova u Konjicu datira od 1956 godine, i ove godine se eto slavi 60 godina tog sporta u Konjicu. Do današnjeg dana dizanje tegova u Konjicu je bio nacionalni sport/religija i kao takvi smo poznatim dilje exyu.
    Klub kao klub u 60 godina je mijenjao nazive, tako da je nekad bio sekcija, pa se zvao Partizan, Igman, Konjic a danas je KDT Neretva.
    Od najvećih rezultata bih izdvojio ekpno prvo mjestu u ligi u SFRJ 1986 godine i to je ujedno i jedini klub iz regije Hercegovina koji je u bilo kojem sportu bio ekipni prvak SFRJ.
    Dizanje tegova u Konjicu je imalo mnogobrojne prvake SFRJ te i međunarodne medalje na mediteranskim igrama itd.
    Što se tiče priče o KDT Neretva to je posebna priča a nastala je odlaskom mene kao jednog od trenera iz tadašnjeg KDT Konjic 2012 godine. Otišao sam iz nekih ličnih razloga, kao i to da je na pomolu bila doping afera sa maloljetnim klincem od 16 godina, gdje nisam htio da učestvujem jer sam pretpostavljao da će se taj klub ugasiti i samim tim i taj sport umrijeti u gradu Konjicu ako se to desi.
    I desilo se.
    Ja sam srećom prije na 2 mjeseca osnovao klub i krenuo sam sa par klinaca od 16 godina koji su u to vrijeme imali apsolutno nevažne rezultate i nismo bili nikome interesantni.
    Nakonšto se pokazačo na doping aferi da je 16godišnji klinac pozitivan na AAS, KDT Konjic je od strane saveza i grada ugašen a dotadašnji trener je zbog drugog takvog slučaja dobio doživotnu zabranju baljenja weightlifting-om.
    Da skratim, moji klinci su narasli, postali orlični takmičari sa odličnim rezultatima a KDT Neretva postao respektabilan klub sa evo trećom ekipnom titulomprvaka BiH za redom i više ekionih medalja iz Zagreba, Beograda, Sombora, Italije itd.
    Imamo dobre prijatelje diljem exyu i domaćini smo jednom od najboljih WL turnira na prostorima exyu.
    Toliko za početak
    Attached Files

  • #2
    Ovo je Lizde Almira, nekada vrlo uspješna dizačica koja se nakon teške povrede ramena oprostila sa weightlifting-om i krenula u vode PL.
    Ovo je deadlift 211 kg, nezvanični svjetski rekord u GPC federaciji u kategoriji do 82 kg, koji će se ako Bog da potvrditi na Balkanskom prvenstvu u Sarajevu 26.3.2016 godine.





    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    Last edited by kelly; 14-03-16, 01:09.

    Comment


    • #3
      You do not have permission to view this gallery.
      This gallery has 1 photos.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Danas u ZG:

        https://www.facebook.com/kdtneretva/...9083387892951/
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Dobrodošli na Trofej Konjica i seniorsko državno prvenstvo Bosne i Hercegovine 7.5.2016 godine


          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 1 photos.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment

          Working...
          X