Announcement

Collapse
No announcement yet.

HIIT trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: HIIT trening

    Maximuse hvala na odgovoru i zao mi je ako ti mozak prokrvario,nije mi bila namjera hehe

    1.Pitao sam prije par dana jer sam vidio na jednom youtube channelu da lik radi ujutro trening utezima i navecer HIIT i postavio sam pitanje u CHAT Trening temi.
    Homemade koji mislim da je strucan za odgovoriti to je rekao da je po njemu bolje tako odraditi i imati pravi dan odmora ( bez HIIT i icega ) nego u danima odmora od treninga utezima uvesti HIIT,ako sam krivo shvatio Homemade izvinjavam se.
    Pitao sam i WTF njegovo misljenje u vezi toga,on tako isto radi ( znam nisam ni priblizno WTF-ov level ) nego me zanimalo njegovo misljenje,sad nisam shvatio koliko dana tako u tjednu radi.
    Stoga sam i ja mislio tako posto imam vise vremena od faksa i rijesio ispite pa da ne batalim uokolo.

    Sad vidis imam puno drugacijih misljenja i tebe to zgraza i sad sam zbunjen opet.

    Opet ponavljam ako sam krivo shvatio Homemade i WTF,izvinjavam se,tako sam skuzio.

    2.Znaci 6 serija za sad uvrh glave jer tad sam u tome stanju haha.

    3.I jesam u deficitu,samo bi volio i malo povecati kondiciju da ne budem lijeno pseto pa sam uveo HIIT,a i citam da je puno bolji od aerobnog treninga i da puno vise cuva misice ?

    4.Oke,eto sad cu krenuti cooldown fazu,jel to isto moze biti brzo hodanje ili jogging ?
    http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
    BB AND THIS !

    Comment


    • Re: HIIT trening

      Nemoj bit picka, sta se izvinjavas toliko!

      Ja i Home imamo razlicita misljenja o jako puno stvari, razlicite filozofije.... Uglavnom, toliko HIITa neces bit u stanju napravit, probaj pa ces vidit. 1 ili 2 puta tjedno ga ubaci i to je sasvim dovoljno. Ne znan kako ti izgledaju treninzi s utezima, al ako ti je jedan trening tipa prsa/triceps, ramena ili bilokoja upper body manja misicna skupina, na taj dan mozes ubacit HIIT s tim razmakom od treninga. Al nisan bas neki fan te varijante.

      Za cooldown ja osobno lagano trcim par minuta pa se pribacin na brzo hodanje.

      Comment


      • Re: HIIT trening

        Nema smisla radit HIIT vise od 1-2 puta tjedno, ako ti je u cilju da sacuvas sto vise misicne mase onda bi ovo sto si ti naveo 4 HIIT-a tjedno bilo jako lose obzirom da se tijelo crijelo vrijeme nalazi u deficitu, radje ubacuj jutarnji LI natašte...
        Wenn schon, denn schon!

        Comment


        • Re: HIIT trening

          da se od HIIT-a gubi misicne mase kako vi pricate onda bi krajniji rezultat dizanje tegova bilo kataboliziranje i smanjivanje ljudi
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • Re: HIIT trening

            Originally posted by emperor View Post
            Maximuse hvala na odgovoru i zao mi je ako ti mozak prokrvario,nije mi bila namjera hehe

            1.Pitao sam prije par dana jer sam vidio na jednom youtube channelu da lik radi ujutro trening utezima i navecer HIIT i postavio sam pitanje u CHAT Trening temi.
            Homemade koji mislim da je strucan za odgovoriti to je rekao da je po njemu bolje tako odraditi i imati pravi dan odmora ( bez HIIT i icega ) nego u danima odmora od treninga utezima uvesti HIIT,ako sam krivo shvatio Homemade izvinjavam se.
            Pitao sam i WTF njegovo misljenje u vezi toga,on tako isto radi ( znam nisam ni priblizno WTF-ov level ) nego me zanimalo njegovo misljenje,sad nisam shvatio koliko dana tako u tjednu radi.
            Stoga sam i ja mislio tako posto imam vise vremena od faksa i rijesio ispite pa da ne batalim uokolo.

            Sad vidis imam puno drugacijih misljenja i tebe to zgraza i sad sam zbunjen opet.

            Opet ponavljam ako sam krivo shvatio Homemade i WTF,izvinjavam se,tako sam skuzio.

            2.Znaci 6 serija za sad uvrh glave jer tad sam u tome stanju haha.

            3.I jesam u deficitu,samo bi volio i malo povecati kondiciju da ne budem lijeno pseto pa sam uveo HIIT,a i citam da je puno bolji od aerobnog treninga i da puno vise cuva misice ?

            4.Oke,eto sad cu krenuti cooldown fazu,jel to isto moze biti brzo hodanje ili jogging ?
            Dobro si skuzio, trening npr ujutro, par kvalitetnih obroka izmedu i HIIT navecer il obrnuto, a u dane odmora nek bude odmor. Al sigurno ti ni WTF ni ja nismo preporucili 4-5 puta tjedno. 2 puta tjedno je sasvim dovoljno. Iz mog iskustva dan odmora mi mora bit dan odmora i to mi dobro dode za kvalitetan oporavak, a ako ubacim HIT u te dane onda moj cjelokupni raspored treninga gubi smisao i organizam se ne oporavi kvalitetno. Mislim svi smo razliciti pa nek svatko procjeni sam. A za cooldown neko brzo hodanje je sasvim uredu. I nemoj zaboravit se kvalitetno zagrijat prije sprinteva. Ostale parametre sve prilagodi sebi i svojoj formi, nemoj se ogranicavat sablonama samo gledaj da napredujes. I nemoj nikad bas radit do totalnog otkaza tj. pretjerivat sa serijama jer moze bit stresnije od bilo kakvih utega.

            Comment


            • Re: Aerobni trening

              Originally posted by Maximus1950 View Post
              Nemoj bit picka, sta se izvinjavas toliko!

              Ja i Home imamo razlicita misljenja o jako puno stvari, razlicite filozofije.... Uglavnom, toliko HIITa neces bit u stanju napravit, probaj pa ces vidit. 1 ili 2 puta tjedno ga ubaci i to je sasvim dovoljno. Ne znan kako ti izgledaju treninzi s utezima, al ako ti je jedan trening tipa prsa/triceps, ramena ili bilokoja upper body manja misicna skupina, na taj dan mozes ubacit HIIT s tim razmakom od treninga. Al nisan bas neki fan te varijante.

              Za cooldown ja osobno lagano trcim par minuta pa se pribacin na brzo hodanje.
              Ma necu neki flame war pokrenuti da ispadne hehe.

              Radim PHAT 4 dana sam krenio ( 2xupper body i 2x noge ) pa pretpostavljam ovo traje sat i pol vremena ne mogu jos HIIT poslije toga,a poslije nogu as you know ne mogu maknuti tako da radim LISS 20 min

              Originally posted by knightrider View Post
              Nema smisla radit HIIT vise od 1-2 puta tjedno, ako ti je u cilju da sacuvas sto vise misicne mase onda bi ovo sto si ti naveo 4 HIIT-a tjedno bilo jako lose obzirom da se tijelo crijelo vrijeme nalazi u deficitu, radje ubacuj jutarnji LI natašte...
              Koliko znam ne valja HIIT na masi niti ikakav kardio,na definiciji onda isto ne valja ?
              Znam samo citanjem da aerobni treninzi niskog do srednjeg intenziteta na duze staze trose misice,ja sam se u to uvjerio na svome tijelu.

              Originally posted by Homemade View Post
              Dobro si skuzio, trening npr ujutro, par kvalitetnih obroka izmedu i HIIT navecer il obrnuto, a u dane odmora nek bude odmor. Al sigurno ti ni WTF ni ja nismo preporucili 4-5 puta tjedno. 2 puta tjedno je sasvim dovoljno. Iz mog iskustva dan odmora mi mora bit dan odmora i to mi dobro dode za kvalitetan oporavak, a ako ubacim HIT u te dane onda moj cjelokupni raspored treninga gubi smisao i organizam se ne oporavi kvalitetno. Mislim svi smo razliciti pa nek svatko procjeni sam. A za cooldown neko brzo hodanje je sasvim uredu. I nemoj zaboravit se kvalitetno zagrijat prije sprinteva. Ostale parametre sve prilagodi sebi i svojoj formi, nemoj se ogranicavat sablonama samo gledaj da napredujes. I nemoj nikad bas radit do totalnog otkaza tj. pretjerivat sa serijama jer moze bit stresnije od bilo kakvih utega.
              Onda sam WTF-a krivo skuzio,nema veze znaci 2 puta tjedno HIIT je maksimum ?
              Primljeno na znanje.

              A sad da pitam,da li je HIIT dobar za podizanje sveukupne kondicije ili bolje aerobni treninzi istog intenziteta ?
              Necu maraton trcati nego za nogomet da se na zapušem odmah.

              http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
              BB AND THIS !

              Comment


              • Re: Aerobni trening

                Originally posted by emperor View Post
                Koliko znam ne valja HIIT na masi niti ikakav kardio,na definiciji onda isto ne valja ?
                Znam samo citanjem da aerobni treninzi niskog do srednjeg intenziteta na duze staze trose misice,ja sam se u to uvjerio na svome tijelu.



                Onda sam WTF-a krivo skuzio,nema veze znaci 2 puta tjedno HIIT je maksimum ?
                Primljeno na znanje.

                A sad da pitam,da li je HIIT dobar za podizanje sveukupne kondicije ili bolje aerobni treninzi istog intenziteta ?
                Necu maraton trcati nego za nogomet da se na zapušem odmah.

                Moze HIIT i na masi ako imas potrebu za tim i znas ga pametno ukomponirat pa da si i dalje u suficitu uz dovoljno odmora. Kardio isto moze al cisto 15 minuta malo za cirkulaciju i sl, makar po meni je nepotrebno i vecina ljudi to ne prakticira. A ovo sumanuto trcanje si skroz upravu i ako se mene pita nebi ga radio ni na masi ni na defki al ak nekom odgovara nek odredi sam. Dalje nista nije maksimum niti postoji granica al za tebe je to i vise nego dovoljno. HIIT podize i kondiciju naravno kao i svaka druga aktivnost slicnog tipa.

                Comment


                • Re: Aerobni trening

                  prebacio sam se ovaj mjesec na street workout,radim varijacije zgibova, varijacije sklekova, propadanja, uz to kombiniram neke sprinteve i slicno, racunam to kao HIIT , radim to 3-4 puta tjedno navecer (znaci umjesto teretane) , u kalorijskom sam deficitu, cilj gubljenje masnih naslaga, jel to previse raditi 3-4 puta tjedno?

                  Comment


                  • Re: Aerobni trening

                    nema odgovora haha pa da preformuliram pitanje, s obzirom da sam se prebacio na kratko na nesto tipa street workout (zbog trenutne nemogucnosti odlaska u teretanu) , je li previse katabolicno raditi 20 minuta superserije zgibova, sklekova i propadanja plus nakon toga HIIT od 20 minuta, 20 sekundi sprint,20 sekund lagano trcanje, 20 sekunda hodanje ili da bolje odvojim to, inace radim to 3 dana u tjednu s ciljem smanjenja BF-a?

                    Comment


                    • Re: Aerobni trening

                      Originally posted by Builty View Post
                      nema odgovora haha pa da preformuliram pitanje, s obzirom da sam se prebacio na kratko na nesto tipa street workout (zbog trenutne nemogucnosti odlaska u teretanu) , je li previse katabolicno raditi 20 minuta superserije zgibova, sklekova i propadanja plus nakon toga HIIT od 20 minuta, 20 sekundi sprint,20 sekund lagano trcanje, 20 sekunda hodanje ili da bolje odvojim to, inace radim to 3 dana u tjednu s ciljem smanjenja BF-a?


                      Ma kakvi slobodno radi

                      Comment


                      • Re: HIIT trening

                        ciao đaci. i profesori. novi sam ali pratim vas neko vrijeme.. pročitao sam cijelu temu pa da pređem na stvar. imam oko 84 kg, od toga bi trebao oko 6-7 kg skinut jer sam imao neku ozljedu pa sam par mjeseci bio van pogona. u teretanu idem oko 2 godine sa pauzama, prije sam se aktivno bavio borilačkim sportovima, bez teretane, više manje sam informiran ali kad dođem na ovu stranicu shvatim da nemam pojma a ima vas ovdje kaj ako nemate doktrorate, trebali bi ih imat. dakle, hiit programmi se čini oke, vratio sam se u trening prije 3 tjedna i radio si poglodu za jače treninge, danas sam odradio prvi iz one 3 tablice("6 razloga zašto je aerobni trening kontraproduktivan - 2. dio"), trčanje na 60% 45 minuta, imao sam oko 140-150 otkucaja, kaj bi po računici trebalo bit puno manje. vjerojatno zato kaj sam prvi put toliko trčao nakon dugo. ne znam dal bi trebao nešto mjenjat sa obzirom na otkucaje ili nastavit tako pošto je bio lagani tempo trčanja, 2. hiit bi odradio 20 min na 80%.
                        prva nedoumica mi je prehrana na hiit-u, prije sam radio defku po programu, 2 dana low carb, 3. dan nemasno meso i uh, sada koliko sam shvatio, na dane hiita, bi trebao prije i poslje jest uh, ali pošto je defka u pitanju a hiit-u su potrebi ugljići da ne dođe do katabolizma, da li bi bilo oke na dane hiita jest sa uh a ostale low carb? (čitao sam da bi i dan prije hiita u tijelu trebalo ima uh da bi se bolje moglo odradit pa nisam pametan)
                        uglavnom, da li je po vašem iskustvu bolje za skidanje viška radit katogenu dijetu sa recimo LI cardiom ili da udaram po ovakvom programu:
                        pon:leđa i biceps
                        utorak:hiit 45 min 60%
                        srijeda: prsa i triceps
                        četvrtak:hiit 20 min 80%
                        petak:ramena i noge
                        subota: lagani trening sa vijačom, boks vrečom i trbuh
                        jel taj program prolazi ili bi trebalo nešto mijenjat? netko je bio napisao da bi trebalo dosta kemije uz sličan program, ali ne osjećam se iscrpljeno nakon ovakvog tjedna. nekako imam osjećaj da mi je to malo cardia pošto sam na defki.
                        vidio sam da se poslje recimo, ovakvog treninga
                        *Trening Serije Visoki intezitet Niski intezitet*
                        *1 4 40 sek 4.00 min*
                        još radi cardio. da li se treba držat samo hiit programa ili ako imam snage slobodno još odradim vijaču ili bilo kaj drugo?
                        do sada sam nakon svakog treninga utega radio i trčanje poslje treninga ali sam u ovoj temi pročitao da nije dobro, a program napravio slično kako je kelly rekao ako se ne varam.
                        imam 90% sređenu prehranu, pijem whey i dekstrozu i pola od preporučene doze aminokiselina. i imam clen u pripremi ali ne pijem ga dok ne pogodim pravi trenutak jer nisam još najbolje informiran iako sam ga već pio ali čovjek uči dok je živ.
                        zaboravio sam naglasit, cilj mi je, naravno kao večini, očuvat to mišića kaj imam a skinut ostalo kroz par mjeseci. nadam se da ste shvatili kaj me zanima, i oprostite na bibliji. pozdrav
                        Last edited by omerta; 27-01-15, 22:02.

                        Comment


                        • Re: HIIT trening

                          greška br 1. na dijeti si odmah počeo sa trčanjem. cardio se polagano uvodi odmakloj fazi kada je već unos hrane reduciran do kraja
                          high carb day svakako bolje na dan jačeg treninga ili cardija

                          ja osobno prakticiram ketogenu i LI cardio, i svakom je preporučam

                          program treninga je solidan za početnika s tim da ne znam kako misliš u jednom treningu napravit nog i ramena a da ne bude ofrlje.

                          e sad ovo:
                          "imam 90% sređenu prehranu, pijem whey i dekstrozu i pola od preporučene doze aminokiselina. i imam clen u pripremi ali ne pijem ga dok ne pogodim pravi trenutak jer nisam još najbolje informiran iako sam ga već pio ali čovjek uči dok je živ."
                          90% sređena prehrana? pa onda bi mi tebe trebali pitat za savjete
                          dextroza na defki? hm hm hm koji bi tome bio razlog
                          clen... čuvaj ga za kad i ako ikad dođeš ispod 10% BFa, prije toga se ne isplati trovat.

                          kao što si sam rekao nisi potpuni neznalica, nešto znaš, točnije, misliš da znaš. iz osobnog iskustva znam da je ta faza najopasnija.
                          ako imaš volje i dalje čitaj i informiraj se na forumu. ako si želiš skratiti muku potraži trenera.
                          Znoj štedi krv

                          Comment


                          • Re: HIIT trening

                            e da, i pola preporučene doze aminokiselina?
                            nitko ne može sa sigurnošću reći da su aminokiseline kao suplement korisne ali mislim da će se svi na forumu složiti da pola doze istih nije. osim ako njima samo želiš nahraniti crijevne resice
                            Znoj štedi krv

                            Comment


                            • Re: HIIT trening

                              Originally posted by kingpin View Post
                              greška br 1. na dijeti si odmah počeo sa trčanjem. cardio se polagano uvodi odmakloj fazi kada je već unos hrane reduciran do kraja
                              high carb day svakako bolje na dan jačeg treninga ili cardija

                              ja osobno prakticiram ketogenu i LI cardio, i svakom je preporučam

                              program treninga je solidan za početnika s tim da ne znam kako misliš u jednom treningu napravit nog i ramena a da ne bude ofrlje.

                              e sad ovo:
                              "imam 90% sređenu prehranu, pijem whey i dekstrozu i pola od preporučene doze aminokiselina. i imam clen u pripremi ali ne pijem ga dok ne pogodim pravi trenutak jer nisam još najbolje informiran iako sam ga već pio ali čovjek uči dok je živ."
                              90% sređena prehrana? pa onda bi mi tebe trebali pitat za savjete
                              dextroza na defki? hm hm hm koji bi tome bio razlog
                              clen... čuvaj ga za kad i ako ikad dođeš ispod 10% BFa, prije toga se ne isplati trovat.

                              kao što si sam rekao nisi potpuni neznalica, nešto znaš, točnije, misliš da znaš. iz osobnog iskustva znam da je ta faza najopasnija.
                              ako imaš volje i dalje čitaj i informiraj se na forumu. ako si želiš skratiti muku potraži trenera.
                              znam da je to bio prvi kiks, zato čitam stalno, jer po teretanama su svi pametni, pa se učim prestat slušat ih, čak su mi i programe radili a vidim da nemaju pojma iako su neki stručno djelovali. krenuo sam sa trčanjem ali iza treninga po 10-15 min lagano tek tolko da malo uđem u formu, hrana mi tad nije bila ni blizu sređene, ne mogu se odma prebacit na sportsku prehranu pa se psihički prilagođavam, zato sam i napisao da sam 90% sredio prehranu, kad sam na 100% meni to znači da jedem čisto, bez kiksanja osim cheata, a sad dal jedem kak treba i u pravo vrijeme, to je druga stvar, vjerojatno ne ali mislim da ne radim previše krivo.
                              .
                              ma dobro za program, ugurao sam to ovaj prvi tjedan, mislim da imam dosta snage za tablicu br. 2 iz spomenutog programa pa bi kroz 2 tjedna prešao na nju, pošto koliko sam shvatio 3. tablica je samo za dić kondiciju. od tjedna do tjedna ću si prilagođavat program po tome kako mi tijelo funkcionira, ovo je u grubo.
                              a dekstrozu popijem sa proteinima, vidim da ima puno teorija, stavim tek tolko, po meni i po tome kaj sam pročitao, malo brzih uh 10 min poslje treninga ne može škodit.
                              znam da ne znam koliko bi htio i trebao znat, zato sam i ovdje. a amino, piše na kutiji da je preporučena doza 6 pilseva a ja pijem 3, tek tolko za očuvanje, jel dobro ili ne, također mislim da ne može škodit, a nisu bili skupi pa nije bed.
                              clen sam mislio po prvom tjednu 1. tablice hiita, pa neka prži, do 10% mislim da imam puno posla, iako ne patim na pločice pa ću vidjet po sebi kad bi bilo oke a da nije trovanje bez veze.

                              još sam nešto htio pitat, radio bi onako kako sam napisao, pa za kraj možda 2-3 tjedna ketogene dijete, jel ima smisla ili se bolje držat jednog programa do kraja?

                              hvala na trudu i vremenu!!

                              Comment


                              • Re: HIIT trening

                                sa prehranom se može riješiti 70% dijete, a u formu se može doći i sa izvođenjem kompleksnih (compound) vježbi

                                ketogena je super za kraj ali ne znam da li u 3 tjedna stigneš puno toga napravit
                                Znoj štedi krv

                                Comment

                                Working...
                                X