Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aerobni trening, kada?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Aerobni trening, kada?

    opciju 2 sam prakticirao do sada, zato me najvise i zanimalo oko PWM, prije ili poslije.
    kazes ovisi o intenzitetu...
    anaerobni trening mi traje od 75 do 90min..i onda odradim pola sata kardio (bicikl ili trcanje oko 70% snage)
    ...

    koliko sam do sad naucio whey i glukozu je bolje popit sto prije nakon treninga (ja popijem vec u svlacionici), zato me zanimalo hoce li taj kardio utjecat sto na pwm ukoliko ga popijem prije..
    There is a price to pay for everything you gain.

    Comment


    • Re: Aerobni trening, kada?

      Originally posted by pekizggs View Post
      opciju 2 sam prakticirao do sada, zato me najvise i zanimalo oko PWM, prije ili poslije.
      kazes ovisi o intenzitetu...
      anaerobni trening mi traje od 75 do 90min..i onda odradim pola sata kardio (bicikl ili trcanje oko 70% snage)
      ...

      koliko sam do sad naucio whey i glukozu je bolje popit sto prije nakon treninga (ja popijem vec u svlacionici), zato me zanimalo hoce li taj kardio utjecat sto na pwm ukoliko ga popijem prije..
      Anaerobni ti traje malo predugo.Pokusaj to ugurati u ispod 1h.
      Nakon toga mozes lagano na pola sata kardia.
      Whey i glukozu generalno na defki(zbog glukoze same) smanji sto je moguce vise i umjesto glukoze ubacio kruti obrok(npr. meso+krumpir+salata), koji ce te bolje zasititi a uz to te opskrbiti i prijeko potrebnim mikronutrijentima(vitamini/minerali) i vlaknima, uzrokovati manji inzulinski skok i omoguciti duze iskoristenje masti kao goriva iza treninga i sl. - sto ti je na defki puno bitnije nego pokusati tajmirati unose i jos koristiti glukozu.
      Nemoj se brinuti,neces izgubiti nista misica ako ne popijes glukozu odmah nakon treninga.
      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

      Comment


      • Re: Aerobni trening, kada?

        http://www.youtube.com/watch?v=4MM4IQVvaBg

        ako mi može netko iskusniji prokomentirati ovo, uglavnom Rob Riches ima dosta videa u kojima govori o prehrani, treningu, kardiu,...
        ono što me malozačudilo da on ujutro na tašte radi kardio sat vremena i onda nakon toga trenira trbušne mišiće i tek onda ima doručak.
        Kaže da neće dovesti do katabolizma ako se radi kardio na prazno ujutro, intenzitetom ispod 70%, a pošto je razina glikogena niska, organizam kao izvor troši salo. I jednom tjedno radi HIIT, čisto da ubrza metabolizam i da se tijelo ne privikne.
        Meni se čini logično, ali većinom na forumu čitam kako najutro može samo brzi hod, u suprotnom dolazi do katabolizma.

        Čovjek je više fitness tip, nego bodybuilder, ali pogledao sam tonu videa i čovjek zna što govori.

        I još jedna stvar nije baš vezana za ovu temu, ali kad već spominjem njega, također ima vrlo neobičan PWM shake.
        http://www.youtube.com/watch?v=HSznw...eature=related
        Naime umjesto whey+glukoza on pije whey sa voćem (fruktoza) i sa kompleksnim UH (a ne kao odvojen obrok P+UH), on navodi razlog što bude gladan, ali malo mi je čudno to, jer puno sam čitao da fruktoza nije dobra u PWM (niži glikemijski indeks,...)

        Vaše mišljenje?

        Comment


        • Re: Aerobni trening, kada?

          Ono sto on radi nije u suprotnosti s onim sto mozes procitati na forumu...dapace,puno puta je napisano upravo to - LI kardio ujutro,na taste je odlican za otopiti masti.
          Dok god se intenzitet kardia drzi na niskim razinama i dok god takav trening ne traje predugo, nema straha od nekakvog znacajnijeg katabolizma. Valja napomenuti da aerobna zona nije kod svakoga ista,pa ce tako kod nekoga "trcanje" brzinom od 8-10km/h znaciti rad u zoni od 65%,dok ce kod drugoga to znaciti rad u zoni od 75 ili cak 85%. Iz tog razloga se opcenito na forumu savjetuje brzo hodanje, buduci da ti nitko ne moze sa sigurnoscu reci kakva je situacija kod tebe,kao pojedinca, te bi li se "trcanje", kod tebe moglo racunati kao LI kardio unutar aerobne zone.
          O fruktozi imas dosta toga napisano, ali zapazi da voce =/= fruktoza. Ovisno o kojem vocu govorimo, omjer fruktoze/glukoze zna poprilicno varirati,a odnosi istih se mijenjaju i ovisno o zrelosti voca. Ali,da ne duzim - dosta puta sam i sam o tome pisao,a i drugi,pa potrazi po forumu kada je i u kojim granicama fruktoza "dobra".
          Takodjer, whey+glukoza nije nikakav sveti gral PWM-ova. Dobar PWM je onaj PWM koji je prilagodjen tebi i tvom metabolizmu,vrsti dijete i tipu i intenzitetu treninga koji si upravo odradio.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • Re: Aerobni trening, kada?

            Originally posted by IgyBoy View Post
            Anaerobni ti traje malo predugo.Pokusaj to ugurati u ispod 1h.
            Nakon toga mozes lagano na pola sata kardia.
            Whey i glukozu generalno na defki(zbog glukoze same) smanji sto je moguce vise i umjesto glukoze ubacio kruti obrok(npr. meso+krumpir+salata), koji ce te bolje zasititi a uz to te opskrbiti i prijeko potrebnim mikronutrijentima(vitamini/minerali) i vlaknima, uzrokovati manji inzulinski skok i omoguciti duze iskoristenje masti kao goriva iza treninga i sl. - sto ti je na defki puno bitnije nego pokusati tajmirati unose i jos koristiti glukozu.
            Nemoj se brinuti,neces izgubiti nista misica ako ne popijes glukozu odmah nakon treninga.
            prvi kruti obrok nakon treninga pojedem maksimalno sat vremena kasnije! dominantno je meso+sitno uh (malo rize ili krumpira) + i puno salate...
            i ako sam dobro skuzio glukozu bi postepeno trebao smanjivati dok nebi prakticki pio samo whey u pwm.
            i da te jos pitam, vezano za vitamine i minerale sam saznao da su jako bitni kod defke,kao i BCAA, a omega 3 i laneno? da ili ne?
            Last edited by pekizggs; 21-02-12, 12:55.
            There is a price to pay for everything you gain.

            Comment


            • Re: Aerobni trening, kada?

              Hvala na objašnjenju
              I ja sam mislio da on to prilagođava svojim potrebama, jer ipak svaki organizam je drugačiji, također znam da omjer glukoze i fruktoze nije isti u svom voću, ja sam do nedavno umjesto glukoze u prahu jeo grožđice koje su jako bogate glukozom. Sada popijem glukozu, a čim dođem kući jedem bjelanjke, jer nemam whey, a nakon 40-60 min. jedem piletinu i rižu.

              Do sada sam radio kardio samo danima kad ne idem u teretanu po 15-ak min. a od sada malo više ubacujem, jer imam podosta sala za istopiti, a u pubertetu sam, tako da smanjivati UH i ići u deficit hranom mislim da nije pametno, zbog rasta, pa ću pokušati što više LI cardia ubaciti, i ponekad HIIT čisto da se ne adaptiram.

              Comment


              • Re: Aerobni trening, kada?

                Originally posted by pekizggs View Post
                prvi kruti obrok nakon treninga pojedem maksimalno sat vremena kasnije! dominantno je meso+sitno uh (malo rize ili krumpira) + i puno salate...
                i ako sam dobro skuzio glukozu bi postepeno trebao smanjivati dok nebi prakticki pio samo whey u pwm.
                i da te jos pitam, vezano za vitamine i minerale sam saznao da su jako bitni kod defke,kao i BCAA, a omega 3 i laneno? da ili ne?
                Ovisi kako ti je dijeta koncipirana...Jako tesko za odgovoriti i trebalo bi mi dosta vremena za uci u detalje,ali generalno: ako imas endo metabolizam(spor metabolizam,salo vrlo tesko odlazi) whey+glukoza kao PWM ti ne bi trebali biti u najuzem izboru namirnica.
                Za nekoga sa ekto metabolizmom(skinny,ultra brz metabolizam) whey+glukozu je moguce uklopiti u dijetu u sklopu PWM-a.
                Ovisno o tome kako ti je koncipirana dijeta i kako su rasporedjeni treninzi rasporedjujes i unos UH-a.Generalno,nakon treninga bi gotovo u svakoj situaciji neovisno o tipu dijete(osim na striktnoj keto dijeti) trebao unijeti nesto UH-a. Koliko ce to biti ovisi o tome u kojoj si fazi dijete,ali kod rezanja UH-a i kalorija,to je zadnje mjesto koje diras.

                Sto se tice vitamina i minerala, buduci da se kolicina hrane znatno smanji kako se defka primice kraju,neophodno je ili jesti velike kolicine povrca ne bi li zadovoljio potrebe organizma za mikronutrijentima ili, ukoliko to ne mozes kupiti multivitamin/mineral.
                BCAA moze dobro doci iako nije potreban. Omega3 ispred svega...uvijek. Ili, još bolje - jedi dosta ribljeg mesa bogatog istim.
                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                Comment


                • Re: Aerobni trening, kada?

                  ja zapravo niti nisam na dijeti, jedem dosta, redovito i raznovrsno ali sam smanjio unos UH...
                  inace, hvala za trud
                  There is a price to pay for everything you gain.

                  Comment


                  • Re: Aerobni trening, kada?

                    Prva 3 tjedna defke san proveo tjedno sa 5 treninga, pon-sri-pet utezi + cardio nakon 30 min 60 % fs max a uto-čet HIIT + cardio 30 min 60% max (isto).

                    Sad mislim ubaciti onako kad neman skole, popodne, ujutro, na taste kolko mogu cardia, cisto onako da sam u pokretu i da trosin kalorije ali jutros procitan na forumu da ne valja odma na pocetku defke ici u tolki minus sa tolko puno aktivnosti jer kad salo stane ic dolje, necu moc dalje. Prijedlog je bia da se izbaci Hiit i jutarnji cardio još, pa da njih pocnem raditi tek za mjesec-dva, da se metabolizam ne privikne sa manjim postotkom bf odnosno da salo ide cilo vrijeme dolje. Prehrana naravno bez velikog deficita isto do mjesec dva nakon, znači da se i ona, zajedno sa aktivnostima pojača (u smislu deficita) kasnije.

                    Što kažete na to?
                    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                    Comment


                    • Re: Aerobni trening, kada?

                      Originally posted by Aquila_hr View Post
                      Prva 3 tjedna defke san proveo tjedno sa 5 treninga, pon-sri-pet utezi + cardio nakon 30 min 60 % fs max a uto-čet HIIT + cardio 30 min 60% max (isto).

                      Sad mislim ubaciti onako kad neman skole, popodne, ujutro, na taste kolko mogu cardia, cisto onako da sam u pokretu i da trosin kalorije ali jutros procitan na forumu da ne valja odma na pocetku defke ici u tolki minus sa tolko puno aktivnosti jer kad salo stane ic dolje, necu moc dalje. Prijedlog je bia da se izbaci Hiit i jutarnji cardio još, pa da njih pocnem raditi tek za mjesec-dva, da se metabolizam ne privikne sa manjim postotkom bf odnosno da salo ide cilo vrijeme dolje. Prehrana naravno bez velikog deficita isto do mjesec dva nakon, znači da se i ona, zajedno sa aktivnostima pojača (u smislu deficita) kasnije.

                      Što kažete na to?
                      Da, deficit treba pojačavati postupno a ne odmah ispucati sve adute.
                      Prvo se dižu aktivnosti koliko možeš a tek onda ideš na rezanje unosa hrane.
                      Ujutro natašte nemoj hodati duže od 45-60 min.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • Re: Aerobni trening, kada?

                        Rezanje unosa hrane? zar nebi bilo bolje drzat unos hrane istim ali mjenjati kolicinu aktivnosti?

                        Onda cu odsad amo trening 4x tjedno utezi i iza cardio 30 min pa nakon mjesec ipo dodat hiit i jutarnji?
                        Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                        Comment


                        • Re: Aerobni trening, kada?

                          Originally posted by Aquila_hr View Post
                          Rezanje unosa hrane? zar nebi bilo bolje drzat unos hrane istim ali mjenjati kolicinu aktivnosti?
                          Pa ne možeš dovijeka dizati aktivnosti...
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • Re: Aerobni trening, kada?

                            Naravno, pogotovo kad nije neki poveci bf u pitanju

                            Hvala kelly
                            Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                            Comment


                            • Re: Aerobni trening, kada?

                              LI kardio 2,3 sata nakon jela ??

                              Comment


                              • Re: Aerobni trening, kada?

                                Je li na statičnom biciklu puls ~ 65% troši oko 350kcal/h?

                                Comment

                                Working...
                                X