Announcement

Collapse
No announcement yet.

snaga&masa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • snaga&masa

    Pozz,
    Zanima me dal bi bilo dobro ako zelim i snagu i hipertrofiju da svaki trening pocnem osnovnom vjezbom za pripadajucu skupinu 5x5 a ostatak vjezbi da se baziram na raspon 8-12 ponavljanja, znaci prsa pocnem ravnim benchom 5x5, onda siroki grip kosi bench 5x8-12....., leđa mrtvo dizanje 5x5, veslanje 5 x 8-12 ...., noge naravno cucanj 5x5....,
    Sto mislite o tome, nisam bas upucen u trening jer sam neka vrsta naprednog pocetnika pa bi mi trebala informacija iskusnih

  • #2
    Za snagu i masu radi se 6-12 ponavljanja, veči mišići manje a manji mišići više ponavljanja. Kreneš sa najtežim vježbama pa na lakše.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Okej, hvala !

      Comment


      • #4
        Probaj si proučiti PHAT program (power, hypertrophy adaptive training) bazira se najčešće na podjelu treninga u dane snage i dane hipertrofije
        recimo da radiš Upper/lower program, jedan dan radiš gornji dio tijela za snagu, znači npr 4-6 ponavljanja za sve vježbe, pa slijedeći dan donji dio za snagu isto 4-6 ponavljanja
        imaš dan odmora pa onda opet gornji samo sad radiš hipertrofiju 8-12 i tako sa donjim dijelom.
        to je samo jedan primjer splita.
        imaš ih podosta po netu
        ovaj princip jedino ne sljaka na klasičnom BB splitu skupina/dan, ali ako i radiš taj split vjerojatno ti snaga nije prioritet...


        Comment


        • #5
          Razmisljao sam prije o phatu no ogranicen sam danima za vjezbanje, tako da mogu vjezbati samo ponedjeljak,srijedu,petak i nedjelju,ostale dane treniram kosarku, pa npr dal bi bilo dobro da radim ponedjeljak snaga gornji dio, srijeda snaga donji dio, petak hipertrofija gornji dio i nedjelja hiper donji?tezim inace 97 kg i 190 sam visok
          Trenutni trening imam prsa i srednje rame ponedjeljak, ledja trapez i zadnje rame srijeda, ruke petak,noge nedjelja

          Comment


          • #6
            trening zahtjeva 4 dana tjedno ti toliko i treniraš ne vidim razlog zašto ne bi mogao, stvar je samo u tebi, dali će ti odgovarati, sve je to individualno što odgovara meni nemora i tebi.
            ja sam uvijek prije za udaranje 2 puta tjedno po svim metama ali ti možeš probat po svom.
            probaj par tjedana, ako ne počneš dizat kilažu van dosadašnjih plafona (a ako si dosad radio samo hipertrofiju trebao bi) promjeni program.



            Comment


            • #7
              Nadam se da ce ti ova tabela posluziti kao suptilna orijentacija. Sto se tice same snage i mase, moja preporuka je full body workout. Tijelo je individualni entitet, medjutim ispostavilo se da ovaj program odgovara vecini tako da nije na odmet probati.

              Pokusat cu biti sto jasniji i kraci. Osnovni pristup, ukoliko zelis masu i snagu, jeste da sedmicno pogadjas sve misicne partije vise puta. To ces najbolje postici kompleksnim vjezbama. Kako i koje ces vjezbe odabrati to ces da odredis sam na osnovu svoje forme i snage.
              You do not have permission to view this gallery.
              This gallery has 1 photos.

              Comment


              • #8
                A kolko vjezbi po treningu da imam za svaku misicnu skupinu?

                Comment


                • #9
                  Originally posted by mova395 View Post
                  A kolko vjezbi po treningu da imam za svaku misicnu skupinu?
                  Za veće skupine 3-4 vježbe a za manje 2-3.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Pozz,evo ipak sam zapoceo od jucer sa full body programom,znaci evo treninga...
                    A)PONEDJELJAK&PETAK
                    1.Pullups+dips 3-4 seta 6-10 ponavljanja
                    2.Kosi bench+jednorucno veslanje bucicom 3-4 seta 6-10 ponavljanja
                    3. Rameni potisak bucicama+biceps pregib ez-om 3-4 seta 10-12 pon
                    4.Uspravno veslanje+skullcrusher 3-4 seta 10-12 pon
                    5.Squat 3-4 seta 6-10 pon
                    6.Rumunjsko mrtvo 3-4 seta 6-10 pon
                    7.Trbuh


                    B) SRIJEDA
                    1.Deadlift 3-4 seta 6-10 pon
                    2. Chinups+ dips 3-4 seta 6-10 pon
                    3.Ravni bench + Veslanje obrnutim hv 3-4 seta 6-10 pon
                    4.Uspravno veslanje bucicama + triceps ex. iza glave 3-4 seta 10-12 pon
                    5. Rameni potisak sipkom + hammer pregib 3-4 seta 10-12
                    6. Iskoraci 3-4 seta 6-10
                    7. Trbuh

                    MISLJENJA??

                    Probat cu se ovakvog programa drzati barem 2-3 mjeseca pa da vidim kako mi stoji pogadjanje istih misica kompleksnim vjezbama vise puta tjedno
                    Last edited by mova395; 22-03-16, 18:41.

                    Comment

                    Working...
                    X