Announcement

Collapse
No announcement yet.

Optimized Volume Training (OVT)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Optimized Volume Training (OVT)

    Evo nesto vrlo zanimljivo na sta sam naletio ne tmuscleu.
    http://www.tmuscle.com/free_online_arti ... e_training
    prosvrljo sam malo i po drugim forumima, cuo sam samo rijeci hvale.
    cini mi se kao zanimljiva kombinacija treninga mase i snage. planirao sam odradit 2 mjeseca klasicnog splita s naglaskom na velike liftove i onda se 8 tjedana na ovo prebacit.
    ima netko vec iskustva s ovim mozda?
    Animal. Can you handle it?

  • #2
    Re: Optimized Volume Training (OVT)

    http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=16899


    Ja sam razmišljao o ovom programu, ali mi se čini brutalan, sve to u superserijama treba izdržati.
    Kao što su naveli dečki u linku gore čudno mi je malo da nakon treninga leđa slijedi trening nogu sa dvije složene vježbe za kraj koje jako pogađaju doljnji dio leđa (varijacije mrtvog dizanja).

    Možda ću i probati ovaj trening, ali u trajanju od 6 tjedana, a ne 8, jer mi se 8 tjedana super serija čini pre teško, i sa nekim prilagodbama treninga nogu.

    Možda ima netko tko ima iskustva sa OVT treningom pa da nam malo pomogne?

    Comment


    • #3
      Re: Optimized Volume Training (OVT)

      OVT je valjda najiskorištavaniji program ovog stoljeća il nešto. Da nije dobar nebi bio toliko popularan. Jedino što je veoma zahtjevan. Probaj, šta imaš izgubiti.

      Comment


      • #4
        Re: Optimized Volume Training (OVT)

        Koliko sam shvatio nakon što završim OVT trening (8 tjedana) poželjno je preći na neki trening manjeg volumena. Neka preporuka?

        Comment


        • #5
          Re: Optimized Volume Training (OVT)

          zavrsi ti prvo 8 tjedana ovog, lako ces kasnije
          šalu na stranu, nakon ovt-a rokaj najobicniji 4-day split sa malo manjim intenzitetom
          Animal. Can you handle it?

          Comment


          • #6
            Re: Optimized Volume Training (OVT)

            Budem ga probao. Mislim da ću početi za nekih mjesec dana tako da kad ga završim dođe odmor (blagdani i tako to). Baš me zanima dal ću uspjet, čini mi se jako naporan. Uglavnom kad završim javim kak je bilo

            Comment


            • #7
              Re: Optimized Volume Training (OVT)

              sretno! taman kad ti zavrsis prvu turu ja cu krenut
              Animal. Can you handle it?

              Comment


              • #8
                Re: Optimized Volume Training (OVT)

                evo bas gledam ovo..jako zanimljivo i izazovno... kao i GVT s tim da su ramena ovde u zasebnom danu, i broj ponavljanja kao i opterecenje je malo drukcije.

                Ali je sigurno jako tezak za odraditi...40 serija se radi prvi dan prsa-ledja to dodje 20 superserija..i ovde se rade klasicne superserije bez pauze, a ne kao kod GVT gdje se nakon svake vjezbe pravi pauza od 90sec.

                @Vedran dal si krenuo s ovim programom? Ako jesi, kako ti se cini, daj nam svoje neke utiske...
                "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                http://www.staying-fit.net/

                Comment


                • #9
                  Re: Optimized Volume Training (OVT)

                  Planirao sam i ja odraditi OVT samo ne znam da li ću biti u mogućnosti zbog faksa i svih obaveza, a i radi se 4 puta u tjednu...to si ne mogu priuštiti Čini mi se kao zbilja odličan program.
                  You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Optimized Volume Training (OVT)

                    evo da vam se javim s rezultatima nakon prvog mezoviklusa.
                    prvo, treninzi su teski i zanimljivi sto meni savrseno pase. moram naglasit da trening nogu nisam radio na njihov nacin jer igram kosarku pa bi me to zbetoniralo na tjedan dana sto nije prakticno s obzirom na utakmice.
                    drugo, kosarkaski treninzi nisu bas nesto sto je idealno za vjezbaca na masi tako da me to vjerojatno usporilo.
                    trece, napredak u snazi je fenomenalan, bar u mom slucaju.
                    sto se tice napretka u masi nemogu vam dat tocne podatke jer nemam vagu , ali ogledalo govori da je dosta mesa nabacano, pogotovo na leđa (odusevljen sam sirinom latova!).
                    snaga mi je nekad bila slaba strana i dosta sam nezadovoljan bio po tom pitanju. evo kako to izgleda prije-poslije:

                    bench press: 75x5 --- 90x5
                    bent over row: 90x5 --- 110x5 (!!!!)
                    stojeci military press (malo sam izmijenio originalni program): neznam prije --- 65x5
                    biceps curl: 30x5 (malo je rec da je ovo bilo uzasno) ---- 45x5

                    zelim samo rec da nijednu brojku nisam izmislio i da ne tvrdim da je program cudotvoran, vec da zbog toga sto nikad nisam trenirao na ovaj nacin tijelo je reagiralo odlicno!
                    Animal. Can you handle it?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Optimized Volume Training (OVT)

                      to su dobri pomaci u snazi, i ja sam na GVT-u odlicno na snazi dobio.

                      Ali da bi zakljucio dal si na masi dobio i nije ti potrebna samo vaga...imas oci covjece jesu li obimi veci.
                      "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                      Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                      https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                      http://www.staying-fit.net/

                      Comment


                      • #12
                        Re: Optimized Volume Training (OVT)

                        vidi se razlika, al nije drasticna sto je bilo i za ocekivat s obzirom na kolicinu kosarkaskih treninga/utakmica. al sve u svemu, topla preporuka!
                        Animal. Can you handle it?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Optimized Volume Training (OVT)

                          ovo mi djeluje vise program za mene nego GVT, djeluje mi interesantnije...
                          mos mi rec jesi radi tocno sve vjezbe ko tamo ili si kombiniro?
                          jer ne idem u gym pa cu morati malo mjenjat neke vjezbe...

                          btw kak se radi 1 leg deadlift
                          Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Optimized Volume Training (OVT)

                            taj jednonogi dedlift nisam ni vidio
                            vjezbe sam si prilagodio s obzirom na mogucnosti u teretani, blizina sprava itd.
                            nisam izbor vjezbi ko bibliju shvatio, mijenjao sam nesto sitno, ali sa smislom naravno.
                            Animal. Can you handle it?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Optimized Volume Training (OVT)

                              Bok ekipa

                              Evo ja pocinjem sa OVT-om,a prije toga sam napravio 2 tjedna Waterbury Metod treninga http://www.tmuscle.com/free_online_arti ... ury_method ... i nisam bio zadovoljan jer npr. u srijedu sam imao od compound vjezbi deadlift, i sad nakon sto sam napravio trening sa 83% sljedeci tjedan sam naglo oslabio u toj vjezbi, sad prepostavljam da je to zbog prevelikog intervala rada te vjezbe(tjedan dana)!

                              Sad me zanima dali se vama takav slucaj javio kod OVT-treninga, i dali ste ste smanjili postotak masti u tijelu(jer to mi je jedan od ciljeva)?

                              Comment

                              Working...
                              X