Announcement

Collapse
No announcement yet.

Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

    Pozdrav! Evo, mogu ovdje na brzinu se i predstavit, novi sam ovdje i zasad mi je stranica super. Svaka čast. Dakle, pitanje. Imam ponešto iskustva u teretani, al daleko od toga da sam neki ekspert. Pa imam pitanje; jačam leđa. Primijetil sam da sam se počel pogrbljeno držati, pa sam odlučil više leđa jačat. E sad, radim hiperekstenziju, koja mi funkcionira odlično i lat i veslanje na mašini, nakon kojih gotovo uopće ne osjećam da mi rade mišići leđa, već mi uvijek najprije otkaže ruka, podlaktica pogotovo. Zakaj? Kaj se dešava, kaj krivo radim?

  • #2
    Re: Leđa

    Originally posted by Crunch
    Pozdrav! Evo, mogu ovdje na brzinu se i predstavit, novi sam ovdje i zasad mi je stranica super. Svaka čast. Dakle, pitanje. Imam ponešto iskustva u teretani, al daleko od toga da sam neki ekspert. Pa imam pitanje; jačam leđa. Primijetil sam da sam se počel pogrbljeno držati, pa sam odlučil više leđa jačat. E sad, radim hiperekstenziju, koja mi funkcionira odlično i lat i veslanje na mašini, nakon kojih gotovo uopće ne osjećam da mi rade mišići leđa, već mi uvijek najprije otkaže ruka, podlaktica pogotovo. Zakaj? Kaj se dešava, kaj krivo radim?
    nabavi gurtne

    Comment


    • #3
      Re: Leđa

      to ti je sve u koncentraciji i navikama...pogotovo ako su ti leđa slabija tocka i rukama ti je lakse vuc to ce tvoje tijelo automatski i raditi, zato se moras koncentrirat da ruke sto vise iskljucis i aktiviras leđa...nije to bas lako i svi imamo neke vjezbe u kojima nam taj dio moze bit kvalitetnije odrađen...e i ja mislim da bi ti za jacanje leđa bio bolji neki trening tipa: zgibovi, mrtvo dizanje i veslanje u pretklonu (sa sipkom)..meni su od takvog treninga najvise ojacala leđa i dobila mesa...a kasnije kad budes zadovoljan masom prijeđes na te masine i izolacije...

      Comment


      • #4
        Re: Leđa

        o toj temi smo neš mal raspravljali....

        viewtopic.php?f=21&t=1884

        ispočetka radi s manjim težinama i misli 200 % na leđa... moraš mislit da leđima vučeš teret,znači lopatice unezad povlačiš,time ti rade mišići leđa,a koji,to ti ovisi o vježbi...
        Nobody said it's going to be easy!!!

        Comment


        • #5
          Re: Leđa

          vuci ramenima a ne rukama, koncentiraj se na spajanje lopatica. Nije to sad baš tako lagano, treba puno prakse.

          Comment


          • #6
            Re: Leđa

            Točno tako....
            Nobody said it's going to be easy!!!

            Comment


            • #7
              Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

              Ok, shvatih. Budem probal. I budem probal i zgibove. Mrtvo dizanje i veslanje sa šipkom baš ne volim, jer uvijek postoji mogućnost da se krivo postaviš pa kičmu sj. AL zgibovi, to bi se dalo. Zahvaljujem svima!!!

              Comment


              • #8
                Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

                koristi remen..u pocetku radi sa manjim kilazama...za jacanje trupa ubaci bocne trbusne misice ako ih vec ne radis i cucanj također sa manjim kilazama sa remenom...to ti sve treba da ojacas trup u globalu...iza toga povecas kilaze, te uz pretpostavku da je ok prehrana mozes ocekivat napretke u misicnoj masi, a poslije izolacija i finese...otprilike je to to...lakse rec nego ostvarit, al od znanja se krece

                Comment


                • #9
                  Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

                  Putovanje od tisuću milja počinje prvim korakom...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

                    samo nemoj kao plavusa odustat i sa pola puta vratit se nazad

                    Comment


                    • #11
                      Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

                      Ojačaj hvat,podlakticu i biceps,vjerovatno ti ti mišići preuzimaju večinu rada.
                      Nabavi gurtne i koncentriraj se na leđa.
                      Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                      Comment


                      • #12
                        Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

                        Pogadjaju li zgibovi i vjezbanje na lat spravi na isti nacin ledja, tj. nisu li to u biti iste vjezbe koje se izvode na malo drugaciji nacin?

                        Gledajuci ove vjezbe vidi se da ledja rade na isti nacin kako i kad se rade zgibovi.



                        Comment


                        • #13
                          Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

                          Ma jok, zgib je zgib, lat je lat, lat je smeece
                          DR. Lonnie Lowery

                          Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

                            ja iako nisam neki pobornik sprava vecinom se odlucujem za lat a tek rjedje za zgibove iz razloga sto ako zelim pogodit ledja pri zgibovima onda ih moram raditi polako sa zadrskom pri kontrakciji a to mi oduzme dosta snage, pa mi ostatak treninga ne izgleda na nista... a ako ih radim zadnje onda napravim svega nekoliko komada nikak na zelenu granu..

                            Comment


                            • #15
                              Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

                              Originally posted by skullHeaD View Post
                              Ma jok, zgib je zgib, lat je lat, lat je smeece
                              +1, najvece upale latova dolaze nakon zgibova...s time da skoro uvijek moras imat spotera
                              Originally posted by Bilderčić
                              Originally posted by Dehydronator
                              sve do grama tjedno je natural
                              gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                              48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                              Comment

                              Working...
                              X