Announcement

Collapse
No announcement yet.

Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

    ja iako nisam neki pobornik sprava vecinom se odlucujem za lat a tek rjedje za zgibove iz razloga sto ako zelim pogodit ledja pri zgibovima onda ih moram raditi polako sa zadrskom pri kontrakciji a to mi oduzme dosta snage, pa mi ostatak treninga ne izgleda na nista...
    Radis mesecima prvo i osnovno samo, DL, Bent row, Zgibove, hiperextenzije, e a kad si dobijes snagu da to odradis kako treba, e tu posle mos da se izmotavas na masinama i izolacijama do besvest. Ove cetri vezbe trebaju da te pogode, sa tempom, sa zadrskom od sekundu u istegnutom polozaju, THAT IS THE LAW!!!
    DR. Lonnie Lowery

    Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

    Comment


    • #17
      Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

      Ja sam imao isti problem. Prvo umori biceps, onda radi leđa tako da ti ruke ne preuzimaju opterećenje ili kreni raditi zgibove i mrtvo dizanje, to je to, nema tu puno filozofiranja. Nikakve gurtne ovo ono, vjeruj mi to nema nikakve veze sa ruke-leđa problemom.

      Bilo bi najbolje da kreneš sa zgibovima, ako moze snapraviti 5 pravilnih radi 5 komada, nemoj se zamarati sa time koliko se puta mozes podici.. a kako ce rasti snaga, tako ce se leđa siriti i moci ces napraviti vise ponavljanja.. Pokusaj i sa opterecenjem.. i ne zaboravi mrtvo dizanje..
      "Your body is your biggest artwork."

      DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
      DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
      BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

      SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

      https://www.facebook.com/MBbodybuilding

      Comment


      • #18
        Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

        mora se ponoviti i naglasiti još jednom, sa obzirom da je početnik, pa je moguće da ga je sramota da radi s malim težinama... svi smo imali tu fazu...
        SMANJI težinu i početak pokreta treba da ti bude ne vučenje na dole, nego spajanje lopatica. Skoncentriši se, ispravi se, gledaj gore u kotur i polako vuci, pa zadrži na pola i u krajnjem položaju, pa vrati dole. Ako ne možeš da zadržavaš u prelaznim položajima,moraćeš da smanjiš još težinu. Ne krivi se, radi pravilno i nema šanse da ne osetiš... Kad vidim neke likove koji su slabiji očigledno od mene kako nakrcaju težine, pa se onda grbe, krive, vuku rukama, celim telom... Lat nije mašina za dokazivanje, nego za koncentraciju na mišić. A za dokazivanje pređi na mrtvo dizanje. Ali opet polako i bez krivljenja, naravno. Veslanje šipkom isto. Ne plaši se ovih vežbi s tegovima, nego se potrudi da ih pravilno naučiš
        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
        mind, it doesn’t matter.”

        Comment


        • #19
          Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

          Je li i lat dobar za dobijanje sirih ledja kao i zgibovi?

          Comment


          • #20
            Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

            Kratko i jednostavno NE! NE! NE!
            DR. Lonnie Lowery

            Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

            Comment


            • #21
              Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

              Originally posted by Skakac View Post
              Je li i lat dobar za dobijanje sirih ledja kao i zgibovi?
              Nemaš za to neki definitivni i točni odgovor.

              Zgib je odlična vježba, pogotovo za početnike, jer je kod nje lako pratiti napredak. Što se više puta potegneš, to si jači i to su ti leđa veća (otprilike). E sad, ako pogledaš bilo kojeg naprednijeg bildera, vidjeti ćeš da skoro uopće ne rade zgibove nego samo po lat mašini peglaju. Kod sprave je dobro to što se možeš koncentrirati na određene mišiće na koje bi bilo nemoguće staviti fokus kod zgibova. Recimo, romboide se može jako lijepo osjetiti na spravi dok na zgibu nećeš znati ni da postoje.

              U krajnjoj liniji, sam pokret je sličan. Zgibovi su super za eksplozivne serije, a sprava je dobra za koncentracijske.
              Originally posted by magarac
              pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
              dzaba mu sve

              Comment


              • #22
                Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

                Kad sam pitao nisu li to dvije iste vjezbe, zbog samog pokreta naravno, mislio sam na zgibove koji se izvode polako, tj. koncentrirano, a ne na zgibove koje mnogi rade s trzajem cijelog tijela ne bi li ih uradili sto vise.

                U ova dva primjera gdje su dva bildera s istaknutim ledjnim misicima, vidi se da ledjni misici rade gotovo isto, ako ne u potpunosti isto.

                Zgib


                Lat

                Comment


                • #23
                  Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

                  Bas sam i ja primjetio da napredniji bilderi upoce ne vjezbaju zgibove. A od kud njima onako siroka ledja?

                  Comment


                  • #24
                    Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

                    Originally posted by Skakac View Post
                    Kad sam pitao nisu li to dvije iste vjezbe, zbog samog pokreta naravno, mislio sam na zgibove koji se izvode polako, tj. koncentrirano, a ne na zgibove koje mnogi rade s trzajem cijelog tijela ne bi li ih uradili sto vise.
                    E pa ovo obično ljudi vole naglašavati kao "pravilno" iako po meni to nije smisao zgiba. Znači, zgib je eksplozivna vježba kod koje nam je najvažniji onaj trzaj s kojim ćemo najjače opteretiti mišić na mjestu na kojem je on najjači. Ako radiš sporo, znači da se prilagođavaš onom dijelu vježbe gdje je mišić slabiji tj. gornjem pokretu vježbe.

                    Kod zgiba je, po meni, jedino bitno potegnuti se gore. Hoćeš li ti mahati nogama, zanositi tijelo, koristiti nadhvat ili podhvat itd. nije bitno. Bitno je napraviti onu eksplozivnu kontrakciju u prvom dijelu pokreta s kojom ćeš "BUM", poletiti prema šipki.
                    Last edited by Dida; 23-11-11, 18:07.
                    Originally posted by magarac
                    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                    dzaba mu sve

                    Comment


                    • #25
                      Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

                      Victor Costa je to sve lijepo objasnio u videu.

                      ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                      Comment


                      • #26
                        Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

                        vala jeste, njega uvek imam kao superego kad sam na lat masini, a i u drugim situacijama, super lik!
                        Originally posted by sthooligan View Post
                        Victor Costa je to sve lijepo objasnio u videu.

                        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                        mind, it doesn’t matter.”

                        Comment


                        • #27
                          Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

                          Originally posted by Skakac View Post
                          Bas sam i ja primjetio da napredniji bilderi upoce ne vjezbaju zgibove. A od kud njima onako siroka ledja?
                          Iz istog razloga imaju i ogromnu ložu od flexanja!

                          Po meni, prednost mašine je u tome što je puno lakše izolirati latove, odnosno pravilno izvesti pokret kako Vic opisuje - pogotovo ako se radi o početniku koji se jedva podigne par puta, no i kod naprednijih vježbača isto, jer ipak se sjedi, a ne visi sa 20 kila utega sa šipke. Lakše se skoncentrirati na samu tehniku izvođenja. No, zgibovi svakako bolja vježba koja će više doprinjeti ukupnom tjelesnom razvitku.
                          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                          Comment


                          • #28
                            Re: Leđa - lat i veslanje na mašini - ne osjećam da rade mišići

                            kako kaze @vege taj nas ego. Naime eto ja sam sad nakon 15 godina opet u BB-u i opet na pocetku, pa dok oko mene svi rade s velikim tezinama, ja medju njima s onim full malim pocetnickim. Naime pusti ego, sta te briga, bolje za pocetak radi s potpuno malim tezinama da svladas koncentraciju na to da ti misic kojeg radis, radi.

                            Ne samo sto ces raditi pravilno pokret i prevenirati mogucnost povrede, vec ces kad radis ledja raditi ledjima, a ruke bi te trebale biti samo potpora bez da s njima radis. Kad kod rada uspjesno budes mogao usmjeriti paznju na misic da s njim radis, to je to.
                            Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                            Comment

                            Working...
                            X