Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mrtvo dizanje-tehnika izvođenja

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mrtvo dizanje-tehnika izvođenja

    Dosli smo i do trece osnovne vezbe tj tkmicarske discipline u powerliftingu. Ova vezba je jako bitna za celokupno telo cak i ako nemate takmicarskih ambicija. Vecina ljudi koje vidjam po tertanama je rade tako da se jezim i na samu pomisao sta se u tom trenutku desava sa njihovom kicmom tj umesto da njihov lumbalni deo jaca i pruza sve vecu podrsku kicmi,samo je pitanje trenutka kada ce otkazati.Po meni je ova vezba neizostavna jer jaca i one misice koje ne vidimo,a jako su bitni u nasem svakodnevnom zivotu, ali je bolje ne raditi ako niste dobro naucili tehniku. Da ne duzim dalje,najbolje je da predjemo na tehniku izvodjenja .

    1. Stav-pridjite sto blize sipci tj dotaknite je podkolenicama i stanite sa stopalima razmaknutim od 15-30 cm ,prsti blago u stranu.

    2. Hvat-da bise sipka sto bolje kontrolisala tj sprecilo njeno okretanje pri dizanju najcesce se koristi nadhvat slabijom rukom i podhvat jacom rukom.
    Potrebno je vreme da hvat ojaca i treba biti strpljiv i izbegavati koriscenje gurtni.

    3.Pocetni polozaj- kada ste uhvatili sipku ngnite se nazad,prebacujuci oslonac na pete, ramena su opustena iznad i pomalo iza linije sipke. Ruke sluze samo za drzanje sipke osim sake potpuno opustene,biceps iskljucen . Pogled podignut da bi se ispravila ledja.

    4.Disanje- pun udah pre pocetka dizanja i zadrzavanje vazduha do kraja dizanja.

    5.Dizanje- tako zavaljeni unazad na pete sinhronim pokretom iz kolena i kukova krenite u uspravljanja. Sipka sve vreme u kontaktu sa podkolenicama i butinama( desava se da malo oderete kozu,ali bolje to nego da strada kicma,zar ne?), tecan pokret sve vreme do potpunog ispravljanja tzv zakljucavanja. Potrebno je da dodjete u potpuno vertikalan polozaj , a ne da se nagonjete dodatno unazad. Kao i kod cucnja tokom celog dizanja kompletan oslonac je na petama i bukvalno ih gurate u pod.

    6.Spustanje-kada ste zavrsili dizanje teg kontrolisanim pokretom vratite na pod bez bacanja i ispraznite pluca.

    Jos nekoliko sugestija, ne koristite trapezijuse pri dizanju,ne podizite teg ako osetite da ste izasli iz pravilne tehnike, ne povijajte donji deo ledja ( mada vrhunski dizaci rade ito da bi skratili putanju),trudite se da iskljucite misice koji vas mogu ometati u dizanju( biceps,gornji latisimusi),ruke uvek ispravljene i opustene.

    Moram napomenuti da je ovde objasnjena konvencionalna dead lift tehnika,a da postoji jos i sumo tehnika o kojoj cu pisati drugom prilikom

    izvor3m.forum

  • #2
    Re: Mrtvo dizanje-tehnika izvođenja

    Dobar tekst,vrijedi pročitat.
    Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

    Comment


    • #3
      Re: Mrtvo dizanje-tehnika izvođenja

      Lijepo napisano, možda još neki video...nek te neko snimi kako izvodiš pojedinu vježbu i to je to. Teorija i praksa, pa zar ima išta lijepše.
      1 i 1 nisu 2 već 11

      Comment


      • #4
        Re: Mrtvo dizanje-tehnika izvođenja

        Evo jedan prigodni video, molim pogledajte majstora . Obratite pozornost i na Adidas crtice .
        Kh5mu2Un_8I&NR=1



        P.S. Ne radi mi direkt link na youtube ak može admin popravit...

        Comment


        • #5
          Re: Mrtvo dizanje-tehnika izvođenja

          ovaj ko da moli za neku ozljedu
          Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

          Comment


          • #6
            Re: Mrtvo dizanje-tehnika izvođenja

            Originally posted by AnfrA
            Evo jedan prigodni video, molim pogledajte majstora . Obratite pozornost i na Adidas crtice .
            http://www.youtube.com/watch?v=Kh5mu2Un_8I&NR=1

            P.S. Ne radi mi direkt link na youtube ak može admin popravit...

            ajme što odu leđa, vjerojatno nakon toga tjedan dana leži u krevetu

            Comment


            • #7
              Re: Čučanj-tehnika izvođenja

              e jel ima ko kakav VIDEO o tehnici mrtvog dizanja.Slično ono kad je Vladebisi stavio ali za bench press.Uhvatio me donji dio leđa,a noge nisam osjetio pa mislim da možda krivo radim vježbu
              A gde su noge?

              Comment


              • #8
                Re: Mrtvo dizanje-tehnika izvođenja

                http://www.exrx.net/Lists/ExList/HipsWt ... chor169231

                Comment


                • #9
                  Re: Mrtvo dizanje-tehnika izvođenja

                  mene zanima kako da mi ne klizi uteg iz ruku,vidija san da vecina veze sa pojasom iz karatea ili takvog nekog sporta i jel se može rukavicama?
                  ..:: Just say to yourself... how bad do I want this? Am I working harder then the person who will be standing next to me? ::..

                  Comment


                  • #10
                    Re: Mrtvo dizanje-tehnika izvođenja

                    Originally posted by Korekt
                    mene zanima kako da mi ne klizi uteg iz ruku,vidija san da vecina veze sa pojasom iz karatea ili takvog nekog sporta i jel se može rukavicama?
                    pa ak smiješ u teretani koristit magnezij to bi bila najbolja solucija, ili gurtne, ojačaj grip
                    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Mrtvo dizanje-tehnika izvođenja

                      ovo je sramota sto ovaj lik izvodi,iskreno cista tupina!jel ovo zezancija ili sta????
                      Infarkt, ma kakav da je, od srca je...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Mrtvo dizanje-tehnika izvođenja

                        Originally posted by Korekt
                        mene zanima kako da mi ne klizi uteg iz ruku,vidija san da vecina veze sa pojasom iz karatea ili takvog nekog sporta i jel se može rukavicama?
                        Nije to pojas iz karatea, to su gurtne:

                        http://www.building-body.com/shop/pr...ne_za_dizanje/

                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #13
                          Re: Mrtvo dizanje-tehnika izvođenja

                          i znam dosta ljudi vidjet em što im kičma izgleda ko upitnik ,ne žele spuštat guzu nego im ostane previše u zraku...
                          “The harder you work your glutes the harder it’s going to be for your inmate to get inside you”

                          Comment


                          • #14
                            Re: Mrtvo dizanje-tehnika izvođenja

                            Dobro jutro je jako dobra vježba za jačanje DL-a!
                            Ja nisam vjerovo dok nisam probo...
                            IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Mrtvo dizanje-tehnika izvođenja

                              nisam do sada radio mrtva dizanja, a morao bi početi.
                              imam malih problema u donjem dijelu leđa pa ne znam koliko je pametno to raditi?
                              sve ove snimke koje sam gledao kako se viježba izvodi, čini mi se da najviše radi kičma. i to točno donji dio. a taj dio mi je problematičan.
                              idem sad u subotu na masažu pa ako to ne pomogne onda moram kod kiropkraktičara.

                              Comment

                              Working...
                              X