Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sjedeće veslanje kabelom - neki treneri kažu da treba tjelo savit što više prema naprijed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sjedeće veslanje kabelom - neki treneri kažu da treba tjelo savit što više prema naprijed

    Postoji puno nejasnoća vezano za izvođenje ove vježbe, neki treneri kažu da treba tjelo savit što više prema naprijed kako bi se što više latovi rastegli, dok neki govore da se to nesmije jer će se leđa ozljedit. Evo primjera:





    Nije mi jasno koji je od ova dva pristupa ispravniji. Isprobao sam oba i mogu reć da meni više odgovara ovaj prvi način jer manje osjetim bol u donjim leđima. Može se nać na netu da i većina starijih BB koristi prvi pristup, poput Arnolda.

    U čemu je tu fora?

  • #2
    Re: Sjedeće veslanje kabelom, nejasnoće

    pa radi onda taj koji te pogadja
    bodybuilding je individualan sport
    nece svakoga ista vjezba pogoditi na isti nacin
    ima mnostvo varijacija
    ja npr koristim 2. staticno u ledjima sa kontroliranim pokretima
    fokusirajicu se da samo vucem sa ledjima do kraja
    Originally posted by servantess
    Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

    Comment


    • #3
      Re: Sjedeće veslanje kabelom, nejasnoće

      nisi me shvatio, normalno da postoji mnogo variacija i tehnika, al uglavnom su one sve slične. Kod ove vježbe je razlika između prvog i drugog načina toliko velika, i jedni se kunu da ću sjebat leđa ako budem išao previše naprjed i savijao leđa dok drugi tvrde da tako mora bit. Čitaj malo komentare ispod videa, frajer objašnjava kao da se kod ovog drugog mijenja težište pa neće doć do ozlijede, al nije dovoljno u detalje objasnio. Pokušavam shvatit tu tehniku, i nigdje ne mogu nać detaljno objašnjenje.

      Comment


      • #4
        Re: Sjedeće veslanje kabelom, nejasnoće

        I waterbury i Thib govore kako se treba savijati. Samo se tako potpuno može istegnut mišić, što je jedan od preduvijeta za rast..mene puno više bole donja leđa ako sam statičan.
        ne repam o politici možda bi trebo,
        politika je mala ljadro još je nisam jebo

        Comment


        • #5
          Re: Sjedeće veslanje kabelom, nejasnoće

          da ti budem iskren, da sjedim na glavi i radim samo ako cu napraviti upalu tako
          ostalo me ne zanima
          Originally posted by servantess
          Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

          Comment


          • #6
            Re: Sjedeće veslanje kabelom, nejasnoće

            ja radim nešto između prvog i drugog načina. Savijam se unapred, ali ne toliko i ne sa grbom na leđima kao momak u prvom videu, već sa pravim leđima
            doduše, sad se pitam da li je to pravilno, jer kao što kaže ovaj čika u prvom videu, meni kao da najviše rade bicepsi pri ovoj vežbi, a ne latovi
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • #7
              Re: Sjedeće veslanje kabelom, nejasnoće

              ako vise radi biceps onda valjda nije to to

              Comment


              • #8
                Re: Sjedeće veslanje kabelom, nejasnoće

                samo vuć laktovima skroz uz tijelo; manje možeš dizat al bolje gađa leđa
                Da je barem zimska salama zdrava...

                Comment


                • #9
                  Re: Sjedeće veslanje kabelom, nejasnoće

                  Originally posted by dabailno
                  samo vuć laktovima skroz uz tijelo; manje možeš dizat al bolje gađa leđa
                  +1
                  Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Sjedeće veslanje kabelom, nejasnoće

                    Na 4:30 min premotajte

                    ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Sjedeće veslanje kabelom, nejasnoće

                      Točno tako radim...mislim da sam to od njega i pokupio.....i obratite pažnju na palčeve
                      Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Sjedeće veslanje kabelom, nejasnoće

                        problem je kad sam statičan, imam osječaj kao da mi je sva napetost u donjim leđima, i čim počnem radit s težinom večo od 70 kg zna dosta bolit, dok kod tehnike kad savijam leđa ne, predobro osjetim rastezanje latova. Mislim da je u pravu ovaj prvi lik šta kaže da se savijanjem leđa mjenja težište i sva napetost bude na latovima( tako je objasnio ispod videa) a to je i cilj.
                        Ovaj zadnji video... gledao sam njegove treninge i to mi previše sliči na new age gay filozofiju treninga, kao neidite agresivno na tijelo bla bla... Slažem se da treba kontrolirat uteg al ovo je previše gay. Sigurno je izgradio sve te mišiće takvim načinom treninga...
                        I dalje nema nikog tko bi objasnio tehniku veslanja...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Sjedeće veslanje kabelom, nejasnoće

                          @đek23

                          Stavio sam video zbog tehnike izvođenja, a način njegovog treninga je drugi par cipela. Neki njegovi savjeti i tehnika izvođenja su korisni i meni su pomogli, jer puno bolje pogodim određeni mišić.
                          Normalno da nije izgradio onakvo tijelo sa malim težinama, nego smisao svega šta on govori je ta da su velike težine uzalud ako ne pogađaš mišić koji radiš. To sam i sam na sebi primjetio da kad natrpam previše kila pogodim sve osim mišića kojeg ciljam
                          Zato ''manja kilaža'' kontrola i polako izvođenje vježbe. Smiješno mi je gledat likove u teretani koji natrpaju tonu utega i krive se, rade nepravilno te pogode sve mišiće osim onog ciljanog ali nema veze bitno da se diže tona

                          Uzet ću primjer lat mašine, gdje bi prije natrpao previše kila i radio, naravno rezultat je bio da su mi samo podlaktice i biceps buknuli a leđa ko da nisam radio. Zato sad stavim malo manje kila radim polako, kontroliram pokret i vučem leđima.
                          ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Sjedeće veslanje kabelom, nejasnoće

                            Varijanta sa savijanjem trupa prema naprijed sa tim da u povratku uspravis trup ne naginjuci se nazad.
                            https://www.facebook.com/profile.php?id=100000925577789
                            http://www.youtube.com/user/Vladimir...V?feature=mhee

                            Comment

                            Working...
                            X