Announcement

Collapse
No announcement yet.

koje vježbe izbjegavati - problem s koljenima (bolna, krckaju i stežu)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • koje vježbe izbjegavati - problem s koljenima (bolna, krckaju i stežu)

    zanima me koje vježbe u teretani moram svakako izbjegavati ako imam problema s koljenima (bolna, krckaju i stežu)?

  • #2
    bolna koljena

    Izbjegavaj nožne ekstenzije i pripazi da ti koljeno što manje prelazi liniju vrhova nožnih prstiju. Kod ostalih vježbi smanji težine ,odnosno povećaj broj ponavljanja ,ako treba do 30-40! Rezultati neće izostati ,pošto kvadriceps voli viši broj ponavljanja. Prije samih vježbi kvadricepsa, možeš izvesti prvo par serija nožne fleksije (pregiba), što će ublažiti bol u koljenima. Još pripazi da pri izvođenju svih vježbi za noge ne lokiraš koljena (znači ne ideš do potpune ekstenzije)!

    Comment


    • #3
      Re: koje vježbe izbjegavati - problem s koljenima

      Imam problema s koljenima (ligamenti). Iskočilo mi je koljeno samo od sebe i imam istegnuće ligamenata. Kad prođe vraćam se u teretanu.
      Koje vježbe ne smijem raditi?
      Trebalo bi mi 4-5 vježbi za noge, radim ih jednom tjedno.
      Ima li još nekih vježbi za ostale mišiće koje opterećuju koljena?

      Comment


      • #4
        Re: koje vježbe izbjegavati - problem s koljenima

        Originally posted by LudiKonj View Post
        Imam problema s koljenima (ligamenti). Iskočilo mi je koljeno samo od sebe i imam istegnuće ligamenata. Kad prođe vraćam se u teretanu.
        Koje vježbe ne smijem raditi?
        Trebalo bi mi 4-5 vježbi za noge, radim ih jednom tjedno.
        Ima li još nekih vježbi za ostale mišiće koje opterećuju koljena?
        Kod ozljede ligamenata, u tvom slučaju najvjerojatnije prednjih križnih, sve vježbe su dozvoljene osim dubokog čučnja. Znači sve vježbe smiješ radit, jedino kada čučanj radiš ne spuštaš se ispod 90 stupnjeva i to je to. Radit podjednako i za kvadriceps i biceps femoris(zadnju ložu).. Uz to bilo bi dobro radit vježbe sa pilates loptom te rastezljivim trakama kojima jačaš sami ligament, a utezima mišiče koji koljeno drže čvrtim.

        Comment


        • #5
          Re: koje vježbe izbjegavati - problem s koljenima

          Originally posted by cora View Post
          zanima me koje vježbe u teretani moram svakako izbjegavati ako imam problema s koljenima (bolna, krckaju i stežu)?
          Slikaj koljena i vidi u cemu je problem, do tad izbjegavaj bilo kakav napor na njih jer bi te moglo skupo koštati....

          Comment

          Working...
          X