Announcement

Collapse
No announcement yet.

Romanian deadlift VS. stiff leg deadlift ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Romanian deadlift VS. stiff leg deadlift ?

    da mislio sam farmer walk , trapez se znaci spaja polako do ušiju neka, neka još nabit mase na ramena i bit ce dobro , nego negdje sam vec citao o treningu za grip ali se ne mogu sjetit di mi je taj link, uglavnom sjećam se da ima puno vježbi sa debljim šipkama fat grip različiti pregibi, namotaj ručnik oko šipke za zgibove i deri, stavi dva ručnika na šipku za zgibove da vise i uhvati se za ručnike i diži se, meni je jako dobro djelovalo na grip, onda možeš raditi statičke izdržaje sa bučicama i šipkom, npr. stavis 80 kg na šipku i uhvatis ( zahvatom, pothvatom, kombinirano ) i dignes šipku i napravis si serije recimo 80 kg x 30 sekundi, 80 kg x 40 sekundi itd, nadam se da sam ti dao ponešto ideja

    Comment


    • #32
      Re: Romanian deadlift VS. stiff leg deadlift ?

      Originally posted by Soner
      Ubio bih za takav gym i za takvu atmosferu. Ide mi na krc više ova lejdi gaga i bad romance, čak su i justin bibera puštali i onda, kako da treniram?

      i kod mene pustaju to haha ono radis cucanj i odjednom ti pocne justin bieber , poludis jbt haha
      Compliments destroy a bodybuilder, Criticisms make one .

      Comment


      • #33
        Re: Romanian deadlift VS. stiff leg deadlift ?

        a kod mene svira ono sto si doneses.... ja sam dobar s trenerom,poznajemo se vec jako dugo vremena pa mu sprzim neki cd pa to onda svira cijelo vrijeme ......

        Comment


        • #34
          Re: Romanian deadlift VS. stiff leg deadlift ?

          -.- boga mi moram snimiti *****u teretanu koju placam 25€...
          nema ni skotova u njoj
          Originally posted by servantess
          Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

          Comment


          • #35
            Re: Romanian deadlift VS. stiff leg deadlift ?

            za grip je super ovo


            to je kod mene u teretani, za zid je zašrafljena daska sa uzanom letvom, po kojoj treba da se pomeraš od jednog zida do drugog, samo dok visiš na prstima.
            Ja ne mogu to da radim još, slabi mi prsti.
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • #36
              Re: Romanian deadlift VS. stiff leg deadlift ?

              Originally posted by vege
              Originally posted by Mario1707
              Originally posted by Serhi
              Romanian se obicno radi u treningu za ledja, odnosno spada u vjezbe za doljnji dio ledja.
              ja ga i radim samo kad radim ledja
              mislim da niste u pravu. Romanian deadlift je za zadnji deo nogu.
              http://www.bodybuilding.com/fun/issa63.htm
              Isto važi i za stiff leg deadlift.
              A klasičan deadlift, kada se teg spušta na zemlju, u "dead" poziciju, je za donji deo leđa, ali ne samo za njih, već radi tu dosta veliki deo tela (dupe, ruke, pa i trbušnjaci).
              http://2.bp.blogspot.com/_rgsJxftzGv...deadlift11.jpg
              Upravo to. Romanian deadlift pogađa odlično zadnju ložu a naravno i lumbalni dio leđa. Ja ga radim ponedjeljkom prije treninga leđa jer želim dodatno aktivirati zadnju ložu osim na treningu nogu a naravno odlična je vježba iz erector spine.
              http://www.myspace.com/daliborzulejhic

              I know it's hard to keep an open heart
              When even friends seem out to harm you
              But if you could heal a broken heart
              Wouldn't time be out to charm you

              November Rain, Guns and Roses

              Comment


              • #37
                Re: Romanian deadlift VS. stiff leg deadlift ?

                Originally posted by Mario1707
                ja ne radim deadlift nikako jer izoliram zadnju lozu koliko mogu
                i kad radim cucanj ne radim do paralele nego ostavim iznad
                tek toliko da je ne ukljucim
                i onda ih ubijam sa iskoracima+ leg curl superset
                Čučanj nije čučanj ako se ne spustiš toliko da barem kut između potkoljenice i natkoljenice bude 90 stupnjeva. Ja radim i dublje.
                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                I know it's hard to keep an open heart
                When even friends seem out to harm you
                But if you could heal a broken heart
                Wouldn't time be out to charm you

                November Rain, Guns and Roses

                Comment


                • #38
                  Re: Romanian deadlift VS. stiff leg deadlift ?

                  i ja čučnem skroz duboko. Ali neki to ne mogu, nisu razgibani. Od kad sam čuo za goblet čučanj, radim njega. Oduševljen sam tom vežbom. I nema šanse da povrediš kičmu, jednostavno je takva vežba, da je povreda kičme nemoguća. Ja skoro ovako idem duboko i kod običnog čučnja
                  “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                  mind, it doesn’t matter.”

                  Comment


                  • #39
                    Re: Romanian deadlift VS. stiff leg deadlift ?

                    cucanj radim na slobodnom tegu do malo vise od 90 stupnjeva
                    nisam skroz do paralele
                    a spustam se duboko u hacku
                    Originally posted by servantess
                    Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                    Comment


                    • #40
                      Re: Romanian deadlift VS. stiff leg deadlift ?

                      Originally posted by mrav
                      da mislio sam farmer walk , trapez se znaci spaja polako do ušiju neka, neka još nabit mase na ramena i bit ce dobro , nego negdje sam vec citao o treningu za grip ali se ne mogu sjetit di mi je taj link, uglavnom sjećam se da ima puno vježbi sa debljim šipkama fat grip različiti pregibi, namotaj ručnik oko šipke za zgibove i deri, stavi dva ručnika na šipku za zgibove da vise i uhvati se za ručnike i diži se, meni je jako dobro djelovalo na grip, onda možeš raditi statičke izdržaje sa bučicama i šipkom, npr. stavis 80 kg na šipku i uhvatis ( zahvatom, pothvatom, kombinirano ) i dignes šipku i napravis si serije recimo 80 kg x 30 sekundi, 80 kg x 40 sekundi itd, nadam se da sam ti dao ponešto ideja
                      Sve mi je to jasno, ali hvala za trud

                      @ Vege

                      Goblet squat je stvarno odlična vježba, ja ga ubacujem često kao assistance vježbu za čučanj, ali u high rep šemi jer mi je najveća bučica u teretani 40 kg teška
                      Chill bro

                      Comment


                      • #41
                        Evo slucajno naidjoh na ovu varijaciju stiff leg-a pa da vidim vasa misljenja o ovom nacinu.Da nisam vidio samo kod Doriana ovu varijaciju vec i kod nekih drugih takmicara sa pro scene.Sada mene zanima da li je bolje imati ispruzene noge kod stiff-a ili blago povijene?
                         
                        Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                        Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                        Comment


                        • #42
                          Hm zanimljivo...
                          Vjeroj pod ovu drugu opciju mislis na RDL,
                          E sad bi se dalo raspravljat zapravo koja je razlika uopce izmedu RDL i Stiff DL.
                          Jer je granica tanka i u pravilu cim malo natovaris kg na Stiff DL vrlo vjerojatno ce preci u RDL.

                          Razlika u praksi bi trebala bit ta da su na stiff noge potpuno ispravljene, i da se ide duboko dolje-sto je dublje moguce, do potpunog istezanja loze.
                          Dok je kod Romanian DL, prica ta da se vise uvija u kukovima, odnosno guzica gura na "iza",
                          koljena su blago blago povijena, i sipka se spusta ispod koljena, i u praksi manje nego kod stiffa,
                          iz razloga sto je guranjem guzice "iza" nesto i skracena putanja kretnje, odnosno dodatno je skracena loza...

                          Ja osobno rekao bih da koristim stiff u zagrijavanju, cisto dok je kg manja, a kada nadodajem kg. u radnim serijama to svakako prelazi u RDL,
                          i u svakom slucaju mi to na takav nacin odgovara.

                          Pokusaj oboje pa vidi.
                          Online Transformacijski Specijalist:
                          Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                          Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                          Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                          Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                          ->
                          http://www.fgfitness.uk
                          GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                          Comment


                          • #43
                            Ja radim isto romanian deadlift i super mi se odrazilo na lozu,sada bas razmisljam da isprobam ovaj nacin da vidim cisto kako ce se odraziti na lozu,nemam nista izgubiti samo mogu izaci pametniji iz toga jer znam da mi pase ili ne pase ova varijanta vjezbe.Sve u svemu hvala na objasnjenju ove razlike
                            Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                            Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                            Comment

                            Working...
                            X