Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koliko vježbi za prsa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koliko vježbi za prsa

    Dakle na portalu sam procitao , da bi trebalo raditi najvise 3 serije za prsa .. Ja imam malih problema sa razvojem prsa , u teretani sam od 3. mjeseca 2010. s obzirom da sam radio kucni trening 3 mjeseca prije .. i nikako da dobijem liniju između prsa , al imam dosta mase na prsima , a liniju da se poznaje dobro jako tesko dobiti .. te radim sljedece vježbe za prsa : bench , kosi bench sa bucicama , razvlacenje bucicama na kosoj klupi , dipsevi , pullover .. da li me moze tko usmjeriti da poboljsam svoj rezultat ?

  • #2
    Re: Koliko vježbi za prsa

    3 vjezbe za prsa su cisto dovoljne,
    a problem u razvoju je ili zbog prehrane ili tehnike

    Comment


    • #3
      Re: Koliko vježbi za prsa

      prehrana mi je dovedena do skoro savrsenstva , ne moze bolje biti , tehniku radim sto bolje mogu .. Gornji dio prsa mi jednostavno slabije napreduje nego doljni ..

      Comment


      • #4
        Re: Koliko vježbi za prsa

        Originally posted by Builty View Post
        prehrana mi je dovedena do skoro savrsenstva , ne moze bolje biti , tehniku radim sto bolje mogu .. Gornji dio prsa mi jednostavno slabije napreduje nego doljni ..
        Zasto ne slikas prsa i stavis sliku ovdje, napises svoju prehranu i objasnis detaljno koje vjezbe prsa radis i koliko serija. Sigurno bit dobio neki konkretan savjet !!!
        I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
        ----------------------------------------------------------------
        Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

        Comment


        • #5
          Re: Koliko vježbi za prsa

          3 vjezbe za prsa je premalo...
          "Your body is your biggest artwork."

          DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
          DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
          BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

          SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

          https://www.facebook.com/MBbodybuilding

          Comment


          • #6
            Re: Koliko vježbi za prsa

            Originally posted by MarkoPolo View Post
            3 vjezbe za prsa je premalo...
            Radi osobnog iskustva, potpis na ovo. Za razviti kompletna prsa, znači podjednako gornji, donji, a najčešće kritični gornji srednji dio potrebno je prsa izgađati iz svih smjerova, a tijelo se s vremenom navikne. Osnovne vježbe, bench/dipsi po preferenciji, ali izolacija ima hrpa i treba ih koristiti.
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • #7
              Re: Koliko vježbi za prsa

              Originally posted by PatrickStar View Post
              Radi osobnog iskustva, potpis na ovo. Za razviti kompletna prsa, znači podjednako gornji, donji, a najčešće kritični gornji srednji dio potrebno je prsa izgađati iz svih smjerova, a tijelo se s vremenom navikne. Osnovne vježbe, bench/dipsi po preferenciji, ali izolacija ima hrpa i treba ih koristiti.
              Puno ljudi griješi i drži se nekih internet šablona koje uopće ne znam, sry na izrazu, koja budala ih je izvalila. 3 vježbe za prsa su premalo, a koliko sam puta pročitao da se kao treba raditi jedna vježba za gornji, donji i srednji dio. Smatram da jednom vježbom jednu skupinu nikako ne mozemo u potpunosti pogoditi, što se dokazalo u praksi milijun i više puta. Jedino da radiš prsa 2 puta tjedno po 3-4 vjezbe, ali da se vjezbe razlikuju, to smatram ok. Ovako 5 vježbi minimalno. 3 vježbe su dovoljne jedino za male skupine kao što su biceps, triceps, zadnja loža, trapez.. Mislim to su neke osnove, ali kada na netu ima toliko gluposti koje ljude bune. S time da je zadnja vjezba neka koja ce dobro istegnuti cijela prsa, kao npr pullover.
              "Your body is your biggest artwork."

              DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
              DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
              BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

              SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

              https://www.facebook.com/MBbodybuilding

              Comment


              • #8
                Re: Koliko vježbi za prsa

                Mislim da ti od velike koristi mogu imati svi ovi silni treninzi koje imaš na youtubeu. Pogledaš si malo kako to profići rade i onda si fino na osnovu svega što si naučio i vidio sastaviš neki trening za prsa koji bi tebi najbolje odgovarao. Bolje gledaj sve te silne filmiće, nego da čitaš razne portale jer jednostavno ne smiješ vjerovati svemu što pročitaš na netu.

                "Your body is your biggest artwork."

                DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                Comment


                • #9
                  Re: Koliko vježbi za prsa

                  ma 3 vjezbe po treningu, ne ukupno
                  vi ste se pogubili...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Koliko vježbi za prsa

                    Ama ti se pogubi covjece, kakve 3 vjezbe dovoljno ?
                    I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Koliko vježbi za prsa

                      malo,malo....bench,kosi,kontrakosi,razvalačenje,cr oss,leptir,pullover

                      Comment


                      • #12
                        Re: Koliko vježbi za prsa

                        Originally posted by Builty View Post
                        radim sljedece vježbe za prsa : bench , kosi bench sa bucicama , razvlacenje bucicama na kosoj klupi , dipsevi , pullover .. da li me moze tko usmjeriti da poboljsam svoj rezultat ?

                        nije baš jasno pitao, naslov je jedno, a poruka drugo.. kolko vidim radi više od 3 vježbe za prsa, ali ga zanima po kolko serija..mislim da je dovoljno 4 serije po vježbi..

                        Comment


                        • #13
                          Re: Koliko vježbi za prsa

                          čovjek pita koliko vježbi za prsa treba napraviti u jednom treningu
                          odnosno, jesu li tri dovoljne

                          i jesu, ja danas radio kosi bench sa bucicama, bench i razvlacenje
                          sljedeci put cu dipseve, kontrakosi bench i peck deck
                          sasvim dovoljno je tri vjezbe

                          Comment


                          • #14
                            Re: Koliko vježbi za prsa

                            Jel osjetis ti misic ikako poslije treninga ? Izvini, ali ja se ne mogu sloziti sa tobom al nikako.
                            I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Koliko vježbi za prsa

                              Radim full body treninge vec odavno - za niti jednu skupinu,pa cak niti za quad/lozu nemam vise od 4 vjezbe tjedno,niti sam valjda IKADA imao.
                              Pocetnicima ce mozda trebati jedna ili dvije vjezbe VISE nego nekome tko ima dobar mind-muscle i zna tehniku pokreta i sto zeli postici odredjenim pokretom.
                              Uzimam za primjer "neck press",koji mi je u zadnje vrijeme omiljena vjezba za prsa.Ako ga izvodim striktno,strogo pazeci na formu i ciljajuci da svu tezinu dizem iskljucivo prsima,i u svakom pokretu imam max stretch na dnu, nakon 3-4 serije istog vise nemam snage za bilo sto drugo pokusati prsima.U tom trenutku je zamor u gornjem dijelu prsa toliki da bi bilo glupo pokusavati forsirano odraditi jos jednu vjezbu(za gornji dio prsa).Naravno,da bi u 3 ili 4 serije ovako dobro pogodio misic potrebno je ono sto sam spomenuo na pocetku - jako dobar mind-musce, pogoditi optimalnu tezinu koja me nece izmoriti prerano i uzrokovati otkaz pomocnih grupa prije prsa,a opet ne prelagano. Treba znati pogoditi i optimalan broj ponavljanja - sto opet nece biti isto za svakoga, ovisno o vlaknastoj strukturi samog misica,znati broj vjezbi i ponavljanja uskladiti sa rezimom dijete i td.
                              Puno je tu faktora,ali kao sto sam rekao,za pocetnika ce biti dobro(cak bih rekao i potrebno) odraditi vjezbu-dvije vise nego nekom tko zna sto radi.
                              Generalno pravilo je da misic treba "pogoditi" u sto je moguce manje serija.Iscrpljivanje svakog moguceg misicnog vlakna nema previse smisla(ne govorim ovdje o "userima",kod kojih ipak vrijede neka druga pravila), jer produzuje vrijeme oporavka i previse iscrpljuje CNS na duze staze i samim time opstruira napredak.
                              Imati tri-cetiri vjezbe za prsa je po meni optimum.Ne skodi tu i tamo ubaciti dodatnu vjezbu ili dvije u slucajevima kada se radi specijalizacija,ali za dobru vecinu beginner-to-intermediate vjezbaca sve preko 3-4 je previse.
                              Last edited by IgyBoy; 15-02-12, 09:43.
                              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                              Comment

                              Working...
                              X