Announcement

Collapse
No announcement yet.

Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

    Imam mali problemcic.
    Srednje i zadnje rame mi zaostaju.
    Mozetel mi reci neke vjezbe za te misicne partije.
    Gledao sam popis vjezbi al nigdje ne pise koje je za srednje koje za zadnje i prednje rame.
    Dosad sam radio samo letenje za srednje rame i podizanje sipke iza glave(nezz kako se zove vjezba)

  • #2
    Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

    Letenje je osnovna i najbolja vježba za srednje rame.Vjerovatno ju loše izvodiš,sa prevelikim težinama pa ga nemreš pogodit kak spada.Isto tak i za zadnje rame,letenje ali u pretklonu.Ukucaj u you tube hungry like a wolf by dennis wolf&miloš šarčev pa nađi tam trening za ramena,odlična demonstracija mnogo vježbi za ramena

    Comment


    • #3
      Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

      Tu su ti vježbe pa si izaberi koje ti odgovaraju
      You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

      Comment


      • #4
        Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

        danas odradio ramena:
        letenje u pretklonu, stojece letenje i predrucenje. sve 3 vjezbe s bucicama.
        poslije toga jos slijeganje ramenima s bucicama-trapez.

        po meni kvalitetno odradis sve 3 glave ramena s ovim vjezbama.

        Comment


        • #5
          Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

          Vučenje do brade - prednje rame i trapez, daju zaobljen oblik ramenu
          Odručenje bućicama - za srednje rame
          Obrnuto razvlačenje - za stražnje rame
          Vojnički potisak- prednje i stražnje rame

          A evo ti i url http://www.coopersguns.com/videos/ex...-encyclopedia/

          Comment


          • #6
            Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

            http://www.exrx.net/WeightExercises/Del ... Raise.html

            Odlična vježba za zadnje rame. Meni osobno najbolja. Radi ju na klupi da ti pod na ograničava pokret.

            Za srednje rame su najbolja odručenja.

            Comment


            • #7
              Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

              Originally posted by Victor
              http://www.exrx.net/WeightExercises/DeltoidPosterior/DBLyingRearDeltRaise.html

              Odlična vježba za zadnje rame. Meni osobno najbolja. Radi ju na klupi da ti pod na ograničava pokret.

              Za srednje rame su najbolja odručenja.
              Slažem se.
              Pokušaj ovaj način odručenja http://www.youtube.com/watch?v=svWcLPkc ... re=related . Bitno je što manje uključivati trapez i ne izvodit vježbe za ramena nakon što je trapez već zamoren. Srednje rame daje širinu ramenima tako da je bolje na razvijat previše trapez dok se ne popravi. Raditi prednje rame zasebno u većini slučajeva nema potrebe.

              Comment


              • #8
                Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                Odrućenje bučicama u pretklonu (sjedeči lil stoječi svejedno) Vježba donosi jako dobre rezultate!
                IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                Comment


                • #9
                  Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                  Originally posted by Vladebisi
                  Letenje je osnovna i najbolja vježba za srednje rame.Vjerovatno ju loše izvodiš,sa prevelikim težinama pa ga nemreš pogodit kak spada.Isto tak i za zadnje rame,letenje ali u pretklonu.Ukucaj u you tube hungry like a wolf by dennis wolf&miloš šarčev pa nađi tam trening za ramena,odlična demonstracija mnogo vježbi za ramena
                  Ovo oznaceno se valjda nemoze dovoljno puta naglasiti, pogotovo kada su ramena u pitanju.

                  Smanjiti kilazu za duplo (da, duplo), dovesti tehniku do savrsenstva i kontrolirano raditi sve faze vjezbe je pravi put za napredak bocnog i straznjeg ramena. Tek kada se tehnika izvodjenja izbrusi do savrsenstva i zbilja osjeti ciljani misic treba polako poceti s povecanjem kilaze, ali u vrlo malim kolicinama.

                  Neka opca pravila za odrucenje s bucicama (stojece) bi bio:

                  * Tijelo blago poviti naprijed (tek toliko da bucice u pocetnoj tocki vise ispred tijela)
                  * Ne koristiti cheating (ljuljanje tijela), eventualno ga koristiti samo u posljednjoj, najintenzivnijoj seriji, ako ga koristite u prvoj seriji tezine s kojima radite su prevelike i evo vam razloga zasto bocna ramena ne rastu
                  * Laktovi blago povijeni i ukruceni tijekom cijelog gibanja
                  * Laktovi u gornjoj tocki gibanja moraju biti iznad rucnog zgloba sake a samim time
                  * Sake su u gornjoj tocki blago povijene prema dolje (kao da istacete vodu iz case)
                  * Raditi kontrolirano uzlaznu i silaznu fazu gibanja
                  * U najvisoj tocki gibanja laktovi nebi trebali prelaziti horizontalnu liniju ramena

                  Jedine vjezbe za ramena za koje smatram da se trebaju koristiti nesto vece tezine je vojnicki potisak (bucicama ili dvorucnim utegom) na klupi s naslonom (s naslonom zbog toga sto ogranicava mogucnost ljuljanja tijela te samim time tjera na dizanje misicima) i povlacenje dvorucnim utegom do brade.

                  Pozz

                  Comment


                  • #10
                    Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                    military press se nemože izvoditi na klupi.
                    ne repam o politici možda bi trebo,
                    politika je mala ljadro još je nisam jebo

                    Comment


                    • #11
                      Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                      Originally posted by Victor
                      http://www.exrx.net/WeightExercises/DeltoidPosterior/DBLyingRearDeltRaise.html

                      Odlična vježba za zadnje rame. Meni osobno najbolja. Radi ju na klupi da ti pod na ograničava pokret.

                      Za srednje rame su najbolja odručenja.
                      Jakšićeva škola.
                      Kada primjetis da bih prebio caleta sto ti nije pozelio dobro jutro, odmoris malo do steroida, pojacavas klopu, kajganu od 10 jaja, litre mlijeka, cijeli fazon!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                        Originally posted by Mir7a
                        military press se nemože izvoditi na klupi.
                        Zasto?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                          jer to onda nije military press? :S Osim ako u vojsci sad vojnici sjede na prozivci.↲plus, sjedeca verzija spa radi veliki pritisak na kicmu i opcenito je gej vjezba di ekipa obicno trpa kilazu..
                          ne repam o politici možda bi trebo,
                          politika je mala ljadro još je nisam jebo

                          Comment


                          • #14
                            Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                            Ja još ne vidim zašto bi uopće bilo potrebno radit prednje rame i previše ga razvijat.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Srednje i zadnje rame mi zaostaju - koje vježbe?

                              Istina, u većini slučajeva prednje rame lako raste i nije ga potrebno dodatno raditi. Lako raste i narušava simetriju.

                              Comment

                              Working...
                              X