Announcement

Collapse
No announcement yet.

Šipka do brade ili na gornji dio prsa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Šipka do brade ili na gornji dio prsa?

    http://www.building-body.com/Potisak...red_glave.html
    taman sam htio vidit kak je ''pravilno'' posto su u teretani raspravljali,i skuzio sam da jedan ide do prsa a drugi do brade! pogledaj te oba videa! nitko nije vidio ??

    Comment


    • #17
      Re: Šipka do brade ili na gornji dio prsa?

      Pravilno je onako kako se najviše aktivira mišić na način na koji ga želimo aktivirati.

      Recimo da ovaj crnac radi kraći pokret u kojem mišić drži konstantno pod većom napetosti dok bijelac ima duži pokret, ali u gornjoj i donjoj točki "odmori" mišić. I jedno i drugo je pravilno.

      Također, dubina spuštanja šipke uvelike ovisi i o fleksibilnosti vježbača. Ako nisi fleksibilan nije pametno spustiti šipku do prsa i onda ju čupati iz rupe ozlijeđujući si pritom ramena. Ako si fleksibilan, onda pak nije pametno pokret prerano zaustaviti jer ne daješ mišiću sav potencijal vježbe.

      Sličnu stvar možeš vidjeti kod treninga zadnje lože (jer fleksibilnost lože ekstremno varira od osobe do osobe). Imaš dva vježbača koji rade mrtvo dizanje na ravne noge, jedan spušta šipku tako da su ploče u donjoj točki pokreta na 20 cm od poda, a drugi stane na povišeno postolje i spušta šipku u deficit. I oboje rade pravilno jer prilagođavaju vježbu svojem tijelu i aktiviraju SVOJ mišić na najbolji način.
      Originally posted by magarac
      pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
      dzaba mu sve

      Comment


      • #18
        Re: Šipka do brade ili na gornji dio prsa?

        ja recimo uopste negledam jel do brade il je propala sipka ispod..nego uvijek gledam da su mi laktovi paralelni sa podom tj u odnosu na tijelo na 90 stepeni..jer sam primjetio da tad najbolje pogadjam samo ramena...ako odem "dublje" aktiviraju se i misici ledja,gornjeg dijela grudi itd....tako da ovo sto je Dida napisao potpuno je u pravu...sve zavisi od osobe do osobe...njegove simetrije tijela,duzine ruku..razvijenosti pojedinih misica itd...

        Comment


        • #19
          Re: Šipka do brade ili na gornji dio prsa?

          aha,hvala vam! pa onda je tako i za prsa,bar mislim,onaj koji radi bench ''do kraja'' i onaj koji ga zaustavi 5-10 cm prije,oboje rade pravilno??

          Comment


          • #20
            Re: Šipka do brade ili na gornji dio prsa?

            Originally posted by Dida View Post
            Pravilno je onako kako se najviše aktivira mišić na način na koji ga želimo aktivirati.

            Recimo da ovaj crnac radi kraći pokret u kojem mišić drži konstantno pod većom napetosti dok bijelac ima duži pokret, ali u gornjoj i donjoj točki "odmori" mišić. I jedno i drugo je pravilno.

            Također, dubina spuštanja šipke uvelike ovisi i o fleksibilnosti vježbača. Ako nisi fleksibilan nije pametno spustiti šipku do prsa i onda ju čupati iz rupe ozlijeđujući si pritom ramena. Ako si fleksibilan, onda pak nije pametno pokret prerano zaustaviti jer ne daješ mišiću sav potencijal vježbe.

            Sličnu stvar možeš vidjeti kod treninga zadnje lože (jer fleksibilnost lože ekstremno varira od osobe do osobe). Imaš dva vježbača koji rade mrtvo dizanje na ravne noge, jedan spušta šipku tako da su ploče u donjoj točki pokreta na 20 cm od poda, a drugi stane na povišeno postolje i spušta šipku u deficit. I oboje rade pravilno jer prilagođavaju vježbu svojem tijelu i aktiviraju SVOJ mišić na najbolji način.
            Odlično objašnjeno.
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • #21
              Re: Šipka do brade ili na gornji dio prsa?

              Originally posted by ibro10 View Post
              aha,hvala vam! pa onda je tako i za prsa,bar mislim,onaj koji radi bench ''do kraja'' i onaj koji ga zaustavi 5-10 cm prije,oboje rade pravilno??
              Pa s bilderskog aspekta da, pravilno je. Iako, rijetko koja osoba je kod bench pressa nedovoljno fleksibilna da ne bi mogla spustiti šipku do prsa tako da je najčešće tu ipak riječ o "varanju" u pokušaju povećavanja bencha.
              Originally posted by magarac
              pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
              dzaba mu sve

              Comment

              Working...
              X