Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tvrdoglava podlaktica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Re: Tvrdoglava podlaktica

    povećala bi se masivno.. izrasta bi ti biceps na glavi
    Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

    R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
    <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

    Comment


    • #77
      Re: Tvrdoglava podlaktica

      Originally posted by jasmin-mlinaric View Post
      ja okačim uteg od 5 kila na sajlu i podižem ga 10 sekundi gore pa deset sekundi spuštam..tako 4 puta..znači gore-dolje ti je 1..



      evo imaš tu video..redneck muzika i pleti..samo ruke bi ti trebale bit donekle ispružene, što više..
      Ovu sam vježbu prvi puta vidio kada je u teretanu došao lik koji se pripremao za natjecanje u auto moto crossingu, radio je tu vježbu naročito intenzivno. Ovo što ovaj stari radi je dosta olakšana izvedba, da ne kažem smiješna i nepravilna.
      Pokušajte raditi na način da laktove ne savijate - dakle ruke se opruže direktno ispred da budu paralelno sa tlom (tu je potrebna i izdržljivost ramena). Gore se diže polagano bez nakrivljavanja štapa koji drži uteg.
      Bitna je i duljina špage - najpoželjnije je da špaga ide skoro do poda. A kada se odmotava uteg onda ga se lagano odmotava - ne otpušta se da klizi.
      To je po nekoj procjeni kojih 15 sekundi gore i duplo više na dolje - čak 30 sekundi sa potpuno ravnim rukama i laktovima. Radio sam sa 2kg i jedva izdržao tri namotavanja gore i dolje. Sa 5 kg je već za malo naprednije, a i teško je savladati takav otpor ukoliko ramena nisu izdržljiva, a da ne govorim za podlakticu.

      Tako da ovih basnoslovnih 20kg je priča u koju ne vjerujem. Ako netko radi sa 20kg, onda radi očito nepravilno i kratko uz jedno ili dva bezvezna namotavanja i odmotavanja. Sumnjam da bi Sergio Oliva u svoje vrijeme sa onolikim ručerdama uopće mogao ovu vježbu izvesti sa 20 kg.... priče za malu djecu...

      Comment


      • #78
        Re: Tvrdoglava podlaktica

        Pa da, ali ne vidim svrhu zašto bi cimao ramena, ako gađam podlakticu..

        Btw ja sam ranije pokušavao da radim podlakticu u posebnim serijama, ali sam odustao....Kako sam počeo raditi sa ozbiljnijim težinama, podlaktica se "sama radila" uz mrtvo dizanje i sleganje ramenima... Tako da podlakticu više i ne radim posebno..
        Pivo za masu, rakija za defku...

        Comment


        • #79
          Re: Tvrdoglava podlaktica

          Originally posted by Dača View Post
          Pa da, ali ne vidim svrhu zašto bi cimao ramena, ako gađam podlakticu..

          Btw ja sam ranije pokušavao da radim podlakticu u posebnim serijama, ali sam odustao....Kako sam počeo raditi sa ozbiljnijim težinama, podlaktica se "sama radila" uz mrtvo dizanje i sleganje ramenima... Tako da podlakticu više i ne radim posebno..
          Gledaj, ova vježba nije za cimanje ramena, primarno je za podlakticu i nju pogađa 80%, ali naravno budući da ruke cijelo vrijeme ostaju ispružena ravno logično je da na jedan način, vježba izometrijski (statički) pogađa ramena tj. prednje deltoide, ali ne sad u nekom smislu da ih osjećaš jednako kao i podlakticu.
          Meni je podlaktica slaba Isto je ne radim. Kada odradim dobar trening za leđa osjećam pump effect u podlaktici, ali to nije dovoljno za njenu snagu i volumen. Kada sam radio vježbe (ovu namotavanja) i stiskanja griperom, osjetio sam ojačanje u stisku, pa sam bolje izvodio neke vježbe (naročito veslanja) - iako stvar zvuči cjepidlački, pravilna tehnika se naprosto osjeti.

          Comment

          Working...
          X