Announcement

Collapse
No announcement yet.

trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

    trbusnjaci su odlicna stbar za zagrijavanje, ali ja ih preferiram raditi na kraju treninga
    kada se preporuca raditi trbusnjake i zasto?

  • #2
    Re: trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

    Pa ovako, po nekoj mojoj teoriji, pametnije bi bilo raditi ih na kraju. Pretpostavimo da se svaki trening sastoji od neke vježbe koja stavlja jače opterećenje na trbušni zid. Mrtvo, čučanj, bench, zgib.... kod svih tih vježbi ipak želimo da trbuh bude što čvršći i odmorniji da ne bi došlo do ozljede. Stoga bi bilo kontraproduktivno izmoriti trbuh na početku i onda s umornim i oslabljenim trbušnim zidom raditi vježbe koje zahtijevaju upravo suprotno.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #3
      Re: trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

      Ja radim trbušne između serija i to po samo 30 kom, svaki put druge prednje, bočne

      VENI VIDI VICI

      Comment


      • #4
        Re: trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

        Originally posted by aco1705 View Post
        Ja radim trbušne između serija i to po samo 30 kom, svaki put druge prednje, bočne
        Koliko ti onda traje ta pauza? I koliko puta napraviš to kroz trening?
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • #5
          Re: trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

          ovo sam i ja neko vrijeme prakticirao, ali sam ih radio između 2 i 2 vjezbe
          i to samo za velike misicne skupine za koje sam radio 4 vjezbe

          pauza bi trajala koliko bi vremena trebalo da se trbusnjaci naprave, odnosno 2 minute

          Comment


          • #6
            Re: trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

            ja radim trbušnjake kod kuće, kad god prođem ispod šipke na vratima, uradim zgib, pa podignem prave noge do šipke koliko mogu puta, polaaako, do otkaza. A to bude po desetak puta u toku dana sigurno. A rade vala dosta i pri mrtvom, koliko primećujem.
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • #7
              Re: trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

              Ne radim uopce trbusne, al planiram od skora pred kraj treninga ubacit 3 serije s opterecenjem , 2 x sedmicno ma da i dalje se vide nije bf otisao jos u tacku
              ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
              Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

              Comment


              • #8
                Re: trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

                2 puta tjedno na kraju treninga - 4-5 serija s opterecenjem 10-15 ponavljanja (mind-muscle najbitniji)
                KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                Comment


                • #9
                  Re: trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

                  Smiju li se trbusnjaci raditi i nakon treninga nogu?

                  Comment


                  • #10
                    Re: trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

                    Originally posted by Skakac View Post
                    Smiju li se trbusnjaci raditi i nakon treninga nogu?
                    A zašto ne bi smjeli?
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

                      jednom sedmicno ih ubacim...ono kad mi naumpadnu....odradim 2-3 serije po 30-40 i to je to...na kraju treninga posle svih vjezbi...

                      Comment


                      • #12
                        Re: trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

                        Originally posted by kelly View Post
                        A zašto ne bi smjeli?
                        Zato sto u postovima gore se navodi da trbusnjake ne treba raditi na pocetku treninga da ne opterecujemo odmah na pocetku trbusni zid, nego na samome kraju. Buduci da kod treninga nogu solidno opteretimo i trbusni zid, mislio sam da ako radimo trbusnjake u tom treningu previse opterecujemo trbusni zid. Ne znam, vjerojatno grijesim u ovom misljenju.

                        Comment


                        • #13
                          Re: trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

                          preferiram ih na koncu vjezbi prije samog cardia. 3 puta tjedno, kombinirano. Ležeći, na ručama s podizanjem nogu, ponekad na mašini, s štapom, svakako
                          Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                          Comment


                          • #14
                            Re: trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

                            Originally posted by Skakac View Post
                            Zato sto u postovima gore se navodi da trbusnjake ne treba raditi na pocetku treninga da ne opterecujemo odmah na pocetku trbusni zid, nego na samome kraju. Buduci da kod treninga nogu solidno opteretimo i trbusni zid, mislio sam da ako radimo trbusnjake u tom treningu previse opterecujemo trbusni zid. Ne znam, vjerojatno grijesim u ovom misljenju.
                            Da, samo što kad radiš ciljano trbušnjake, kontrolirano opterećuješ trbušni zid i to što je on eventualno već umoran može samo pomoći u kvalitetnijem "ubijanju" samih mišića. Problem je kad prvo ubiješ trbuh i onda npr. ideš raditi čučanj gdje ti trbuh mora biti u naponu snage da ti crijeva ne izađu kroz njega.
                            Originally posted by magarac
                            pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                            dzaba mu sve

                            Comment


                            • #15
                              Re: trbusnjaci - prije ili poslije treninga?

                              Originally posted by Dida View Post
                              Da, samo što kad radiš ciljano trbušnjake, kontrolirano opterećuješ trbušni zid i to što je on eventualno već umoran može samo pomoći u kvalitetnijem "ubijanju" samih mišića. Problem je kad prvo ubiješ trbuh i onda npr. ideš raditi čučanj gdje ti trbuh mora biti u naponu snage da ti crijeva ne izađu kroz njega.
                              Znaci li to da kad radimo cucnjeve moramo stisnuti trbuh? Jako ili umjereno?

                              Comment

                              Working...
                              X