Announcement

Collapse
No announcement yet.

Krvna slika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Krvna slika

    Pozdrav , slucajnom kontrolom otkrilo se da imam povecan broj eritorcita i hematokrita...I poslan sam hematologu , naravno reko sam da koristim whey dnevno 10 grama uz dorucak samo. E sad ona je rekla da je whey i prehrana bogata proteinima (150-160g dnevno sveukupno iz biljnih i zivotinjskih) kriva za to povecanje Erc i Hmt-a I da obaveznoo prestanem konzumirat whey... Mene sad jednostavno zanima kakva je krvna slika vama ostalima
    Arnold je rekao:"Razlika između pobjednika i gubitnika je u onom trenutku kada osjetimo pečenje i bol u mišiću.Gubitnik se zaustavlja u trenutku kad osjeti bol dok pobjednik stisne zube i napravi još nekoliko ponavljanja."

  • #2
    Re: Krvna slika

    daj objavi to na neki portal...da dobije otkaz ta doktorica..10g wheya LOOOOOOOOOOOL, 150 g proteina SVEUKUPNO da nekome radi problem loooooooooooooool...daj me nemoj JBAT..
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #3
      Re: Krvna slika

      Staragarda, nemoj se ljutiti, ali tebi treba diploma da tako nipodistavas misljenja mojih kolega. Ne zelim reci da nisi u pravu, ali isto tako ne mogu reci ni da jesi, kao sto ne mogu ni prihvatiti misljenja vecine kolega kada su ove stvari u pitanju. Sve su to macevi s dvije ostrice.

      Navedeni omjer proteina zaista nije visok, stovise, potreban je nama vjezbacima. Medjutim, nije iskljucivo i da moze stvarati problem. Organizmi su razliciti, tako da bi trebao napraviti jos nekoliko pretraga. Savjet, nemoj da se previse opterecujes time, jer kada pocnes misliti o svemu i svacemu tek ti onda nece biti dobro. Dok se ti osjecas regularno to je to, a kada pocnes posjecivati ljekare i raditi milijardu nalaza tek ce ti onda postati lose. Psiha. Ukoliko nesto uzimas dobro je otici povremeno prekontrolisati se. Ukoliko je samo Whey u pitanju, ne vidim razlog za to sve dok se dobro osjecas.

      Nista mi konkretno ne pada na pamet osim da te pitam da nekad prije nisi nesto koristio, tipa eritropoetinskih tableta ili alternativne suplemente koji funkcionisu na bazi navedenog. Drugo, vrlo je moguce da je tvoja negativna povratna sprega u organizmu tako konstituirana da je kao posljedica toga aktivacija kompenzatornih mehanizama dovela do povecanja udjela crvenih krvnih zrnaca sto je rezultovalo povecanim hematokritom. Organizmi su razliciti.

      Zivio i sretno u daljnjem treningu.

      Comment


      • #4
        Re: Krvna slika

        kod nas na balkanu za sve nalaze okrive proteine ako im slucajno kazes da pijes whey


        a ti se argentume ugledaj na kolege sto kad zavrse fax odu negdje gdje znanje mogu koristiti i prosiriti, ne ovdje gdje se igraju nagadjanja sa svakom dijagnozom
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #5
          Re: Krvna slika

          Originally posted by TripleZ View Post
          a ti se argentume ugledaj na kolege sto kad zavrse fax odu negdje gdje znanje mogu koristiti i prosiriti, ne ovdje gdje se igraju nagadjanja sa svakom dijagnozom
          Dijelim misljenje, buducnost lezi izvan ovih prostora i svima je nama san otici tamo gdje ce nas cijeniti i gdje ujedno mozemo napredovati. Medjutim onaj ko zaista zeli i ko ima znanje moze ga i ovdje iskoristiti. Rijetki su, ali ih ima i nisu placeni niti su postovani.

          Nego, pricaj sta je bilo sa anatomijom. Koji fakultet, sta si polagao, koji je obim te anatomije? Raspisi se ako imas volju, ima ko ce te saslusati.

          Comment


          • #6
            Re: Krvna slika

            biohemija˘& fiziologija na biologiji, nisam puno spremao ali proslo je poprilicno dobro, dan prije je bila biohem pa sam to vise spremao, u petak mikrobi bili...


            gradivo iz anatomije se ne moze porediti s vasim logicno ali ukljucuje anatomiju zivotinja i covjeka, s fokusom na progresivnije kicmenjake ali i na osvrte sa slicnostima/razlikama s ostalim vrstama posebno ribe/ptice etc. - doduse malo smo previse olahko shvatili to jer je prosle godine bio dosta nizi kriterij

            Dobro je ovaj semestar me je krenuo poprilicno dobro, djelimicno dobro se borim sa manjkom koncentracije pa sam polozio sve parcijale dosad iako nisam nesto previse vremena na njih potrosio.
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #7
              Re: Krvna slika

              Jel normalno imati povisene enzime u jetri? Isto sam isao vaditi krvnu sliku i sve je uredu osim toga. Poviseni enzimi i malo kreatinin. Iako sam citao negdje da je ovo s enzimam uredu kada vjezbas i bas na nekom forumu su se nasli njih 10 sa istom krv slikom.

              Comment


              • #8
                Re: Krvna slika

                Originally posted by kozza View Post
                Jel normalno imati povisene enzime u jetri? Isto sam isao vaditi krvnu sliku i sve je uredu osim toga. Poviseni enzimi i malo kreatinin. Iako sam citao negdje da je ovo s enzimam uredu kada vjezbas i bas na nekom forumu su se nasli njih 10 sa istom krv slikom.
                pa ako mislis da je trening krivac, moras napraviti izolirani slucaj, izvadis nalaze nakon 3-4 dana odmora i vidis je li sve normalno

                meni su enzimi uredni dan poslije treninga cisto da znas...ali na kreatinin definitivno utice trening u velikoj mjeri
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment


                • #9
                  Re: Krvna slika

                  Pa doktorica mi je naravno rekla da je to zbog treninga i da prestanem vjezbat. I onda sam kod ovog prestanem vjezbat zablokirao.... a sta se tice prehrane sve je na mjestu,nepusim,nepijem i nemam nasljednih bolesti ili problema s jetrom.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Krvna slika

                    Zaboravih rec da takoder mi je bilirubin 50, ali to se sumnja na gilbertov sindrom... ja sam takder primjetio da kak mi kilaza raste da mi se tak i povecavaju vrijdenosti hematkirta i erc i hemoglobina ... sada imam 80 kg i erc su 6.18, hct 0.51 hb 165... dok kad sam imo 86 kg je bilo Erc 6.19, hct 0.53 i hb 172.. znaci varaira o kilazi ...
                    @ argentum eritropoetinske prpiravke nisam uzimo , jedino prije kreatin ali to je bilo 7-8 mjesec , a ovi nalazi su od 9mj i sad od ponedeljka , imam sad jos obavit te neke pretrage kaj su mi dali pa ceo vidit kaj dalje ,samo moram kak si i reko ostat jak psihicki , jer ja cjelo vrijeme imam to povecano a osjecam se super i napredujem u gymu i sve , i eto kak se to otkrilo gym nisam iso 2 mjeseca i padam na svemu , sad od 11 mj sam opet kreno i jos me to psihicki ubije na sta sam pao da se mucim radit sestice s 80 kg , a tebi hvala na vremenu i volji sto si izdovio da napises takav post ..
                    Arnold je rekao:"Razlika između pobjednika i gubitnika je u onom trenutku kada osjetimo pečenje i bol u mišiću.Gubitnik se zaustavlja u trenutku kad osjeti bol dok pobjednik stisne zube i napravi još nekoliko ponavljanja."

                    Comment


                    • #11
                      Re: Krvna slika

                      Originally posted by Grotty View Post
                      koristim whey dnevno 10 grama uz dorucak samo.
                      I da obaveznoo prestanem konzumirat whey...
                      Jos jednom iako nemam diplomu, tvrdim da 10 g wheya neemoze nikad nikome uciniti razliku na nalazima krvi...doktorica za u novine...i za hitni otkaz..
                      Eventualno sto si mogo kupit od nekog dilera whey pa piti 10 g laaktoze dnevno ili nezz kojih govana pa imati proljev...

                      A ti ako zelis izbaci tih 10 g wheya dnevno i svih bolesti si rjesen za zivota...u ostalom zasto proispitujes znanje doktora ovdje na forumu, koji je godinama ucio o tome i donio zakljucak.
                      LOL



                      Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
                      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                      Youtube:

                      Primjer treninga snage/hipertrofije
                      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                      Sve o prehrani
                      Sve o treningu

                      Comment


                      • #12
                        Re: Krvna slika

                        @Grotty gdje si radio nalaz krvi? Bolnica, dom zdravlja ili privatno? Jesi to radio iskljucivo radi sebe ili si morao zbog neke druge dijagnoze? Jesi li ista platio i koliko ako jesi ili si radio preko zdravstvenog? Hvala ti!
                        Last edited by neuk; 19-11-15, 13:25.
                        Originally posted by madmax22
                        da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                        Originally posted by jocker77
                        Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                        Originally posted by Hajduk
                        isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                        Comment


                        • #13
                          Re: Krvna slika

                          Originally posted by neuk View Post
                          @Grotty gdje si radio nalaz krvi? Bolnica, dom zdravlja ili privatno? Jesi to radio iskljucivo radi sebe ili si morao zbog neke druge dijagnoze? Jesi li ista platio i koliko ako jesi ili si radio preko zdravstvenog? Hvala ti!
                          Sve nalaze do sad sam radio u domu zdravlja, ove sljedece koje imam cu u bolnici... Iskljucivo za sebe , dosao sam kod svoje doktorice i zamolio da bi sve htio prekontrolirat i dala mi uputnicu... Sve sam preko zdravstvenog... Nema na cemu
                          Arnold je rekao:"Razlika između pobjednika i gubitnika je u onom trenutku kada osjetimo pečenje i bol u mišiću.Gubitnik se zaustavlja u trenutku kad osjeti bol dok pobjednik stisne zube i napravi još nekoliko ponavljanja."

                          Comment

                          Working...
                          X