Announcement

Collapse
No announcement yet.

Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

    evo dat cu jedan od najboljih savjeta koje mogu uopce dati i koji su mozda odgovor zasto neki napreduju bolje a da se manje trude od drugih

    kortizol je najvece zlo za misicnu masu i dobitak sala koji postoji

    kortizol moze unistiti sav dobar trening ,sve super poslozene obroke

    kortizol je usko povezan sa svakodnevnim stresom i taj segment je najbitniji ako zelite napredovati ,morate u prvom redu sve stvari gledati sa ljepse strane
    ja u svemu vidim neku koristi i neku dobrobit ,tako da pokusavam se sto vise opustiti i uzivati u zivotu ,kad sam to naucio napredak je poceo dolaziti sam od sebe makar mozda u tom danom trenutku to od sebe nisam ni ocekivao
    TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
    Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

  • #2
    Re: alkohol i bb

    Možep li napisat što najviše utjeće na povišen kortizol,kako ga kontrolirat? što izbjegavat i tako te savjete? bio bih zahvalan jako
    Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

    Comment


    • #3
      Re: alkohol i bb

      Originally posted by mali priest
      evo dat cu jedan od najboljih savjeta koje mogu uopce dati i koji su mozda odgovor zasto neki napreduju bolje a da se manje trude od drugih

      kortizol je najvece zlo za misicnu masu i dobitak sala koji postoji

      kortizol moze unistiti sav dobar trening ,sve super poslozene obroke

      kortizol je usko povezan sa svakodnevnim stresom i taj segment je najbitniji ako zelite napredovati ,morate u prvom redu sve stvari gledati sa ljepse strane
      ja u svemu vidim neku koristi i neku dobrobit ,tako da pokusavam se sto vise opustiti i uzivati u zivotu ,kad sam to naucio napredak je poceo dolaziti sam od sebe makar mozda u tom danom trenutku to od sebe nisam ni ocekivao

      E, ovo mi se jako sviđa. Živjeti zadovoljno.

      Ne raditi nešto radi čega bi se kajao, ali teško je ne pogriješiti...

      Comment


      • #4
        Re: alkohol i bb

        E to mali, što više misliš da si nepobjediv i da ti dobro ide tako i je a čim se zabrineš i počneš sumljati u sebe sve ode k vragu.

        Comment


        • #5
          Re: alkohol i bb

          vjerujem ti sto se kortizola tice... no danas je to tesko...
          ja osobno maturant, u skoli od 9-17, dodjem doma u 18, jos 4x tjedno trening, starci me jebu zbog cijele te BB spike, pa onda zbog skole, poneka svadja padne i mimo roditelja, pa upisi na faks, jos neke sitnice od obveza kaj imam.... ljubavne jadi nisam ni dotako...
          nakupi se sveg tog...
          Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

          Comment


          • #6
            Re: alkohol i bb

            Originally posted by Šimun
            vjerujem ti sto se kortizola tice... no danas je to tesko...
            ja osobno maturant, u skoli od 9-17, dodjem doma u 18, jos 4x tjedno trening, starci me jebu zbog cijele te BB spike, pa onda zbog skole, poneka svadja padne i mimo roditelja, pa upisi na faks, jos neke sitnice od obveza kaj imam.... ljubavne jadi nisam ni dotako...
            nakupi se sveg tog...
            Da,slažem se.Teško je postić tu razinu da možeš živjet zadovoljno i bez živciranja,al nije nemoguce,postoje mnoge vjezbe relaksacija,meditacija,opuštajuca glazba i uzivanje u zivotu...
            Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

            Comment


            • #7
              Re: alkohol i bb

              Originally posted by Šimun
              vjerujem ti sto se kortizola tice... no danas je to tesko...
              ja osobno maturant, u skoli od 9-17, dodjem doma u 18, jos 4x tjedno trening, starci me jebu zbog cijele te BB spike, pa onda zbog skole, poneka svadja padne i mimo roditelja, pa upisi na faks, jos neke sitnice od obveza kaj imam.... ljubavne jadi nisam ni dotako...
              nakupi se sveg tog...

              Samo duboko udahni i ne daj se.
              Ali škola je mnogo važnija.
              Zbog faxa (idući tjedan ispiti) sam ovaj tjedan pauzirao u vježbanju.

              Comment


              • #8
                Re: alkohol i bb

                Originally posted by Tomi
                Možep li napisat što najviše utjeće na povišen kortizol,kako ga kontrolirat? što izbjegavat i tako te savjete? bio bih zahvalan jako

                pa ja bih rekao upravo taj stres
                ima jos nekih cimbenika tipa dugotrajno ne jedenje povecava kortizol i smanjeni unos ugljikohidrata takodjer ,pa i prevelika fizicka aktivnost koja predugo traje,te dugotrajna visoka aerobna aktivnost

                ali stres u prvom redu
                kod kortizola osjecate trnce ,oblije vas hladni znoj ,nekontrolirani otkucaji srca ,pritisak u grudima ,kako bih rekao zivcanoca ziva i obliju vas crne misli u glavi i tada tijelo da bi se branilo od stresa pocinje trositi kao prvo glikogen u prvom redu i vodu a kasnije i samu misicnu masu ,a i uzrok je onog poznatog pivskog trbuha ,odnosno sala koje nastaje pod uvijetima koje odgovaraju kortizolu
                jer pazite najveci potrosac energije ,odnosno kalorija je u prvom redu mozak ,u prvom redu kod covjeka
                inace salo na guzici ,nogama i donjem dijelu ledja je rezultat dosta hormonalne slike ,znaci estrogena ,dok salo na trbuhu koje je puno opasnije od ovog prvog navedenog je uzrok stresa ,pita te se od cega ? pa ,naravno od kortizola

                evo recimo moj primjer kako sam prije skupljao salo a kako sada?

                prije sam kao i vecina nakon sto nisam ni jednu defku u zivotu napravio salo na trbuhu se skupilo od dugotrajnog stresa koji se skupljao kroz godine ,makar sam ja bio dosta ajmo reci neuhranjen ali kad bih sjeo salo na trbuhu bi se lijepo nakupilo ,za u jednu saku primiti
                prva defka i izrezem se ali ipak ne toliko da bi to salo otislo
                kasnije sve dalje sam se sve vise rijesavao stresa uzivajuci u zivotu i sad trbuh iscrtam za cas ,dok moram nesto smanjiti estrogena kako bih se rijesio i sala na guzici i donjem dijelu ledja,znaci cistim deficitom u prehrani
                TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
                Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

                Comment


                • #9
                  Re: alkohol i bb

                  Ok priest,slažem se ovo s tobom,ovo kak si ti radio je ono sick pomalo ali te kužim,jebiga želja za napredkom je bila jača i prevladala.Ali opet je činjenica da se mora ispoštovat barem jedan dio BB priče,znači moraju biti obroci kolko tolko redoviti,nemreš svaki dan roknut 10 pivkana i propustit svaki drugi trening i očekivat neki napredak.
                  A za kortizol se slažem u potpunosti,nažalost večina ljudi je danas pod stresom konstantno pa ga je i teško izbječi.

                  Comment


                  • #10
                    Re: alkohol i bb

                    pa no to je to
                    bodybuilding je na kraju krajeva dosta jednostavan

                    jedi nekih 6 obroka na dan
                    treniraj kvalitetno
                    i to je to
                    TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
                    Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

                    Comment


                    • #11
                      Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

                      http://www.building-body.com/Meditacija ... ijale.html

                      Comment


                      • #12
                        Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

                        vecinu nas hebe stresni zivot,nema druge nego udri brigu na veselje
                        ovo sa preznojavanjem i trncima jako mi je poznato, sad znam i o cemu je rijec...
                        evo jedna za ovu prigodu, nadam se da mi necete zamjerit nist
                        panta rei

                        Comment


                        • #13
                          Re: alkohol i bb

                          Originally posted by mali priest
                          kasnije sve dalje sam se sve vise rijesavao stresa uzivajuci u zivotu i sad trbuh iscrtam za cas ,dok moram nesto smanjiti estrogena kako bih se rijesio i sala na guzici i donjem dijelu ledja,znaci cistim deficitom u prehrani
                          E ovo je važno. Jako važno za znati. Super tema. Znači kortizol potiče debljanje!
                          Kak ti @mali priest spuštaš estrogen? Kak sa deficitom u prehrani? Šta se jede da se smanji estrogen? Jer sam pročitala da estrogen i kotrizol rade zajedno. Kortizol diže estrogen. Evo, ovo piše:

                          The Connection Between Adrenal Fatigue Syndrome and Estrogen

                          In the early stages of adrenal burnout,  the body continuously tries to reduce stress by releasing more and more cortisol.  The process of making cortisol uses the same building blocks as progesterone, so in order to make more cortisol, your adrenal glands  prohibit the production of progesterone. Low progesterone then causes an imbalance in the estrogen/progesterone ratio, leading to estrogen dominance. Then estrogen dominance interferes with the release of cortisol from the adrenal glands, making free cortisol unavailable to fight stress.  It’s a vicious circle.

                          How Men Develop Estrogen Dominance

                          Men, as well as women, need their hormones to be balanced.  Both testosterone and estrogen play a role in keeping men healthy and these hormones should have a harmonious balance in the male body.
                          There are several factors that can throw a man’s levels of estrogen and testosterone off balance, including obesity and alcoholism, but environmental concerns are one of the most common culprits.  Our environment is filled with substances called xenoestrogens, substances that mimic estrogen.  Xenoestrogens can be found all around us.  They are in the food we eat, the water we drink and the products we use.
                          Commercially raised beef and poultry often come from animals that have been treated with steroids to make them grow bigger and more rapidly.  Produce has been tainted with xenoestrogens from pesticides. Xenoestrogens are also found in paints, personal care products, detergents, artificial scents, styrofoam, plastics and a host of other items.  Constant exposure to these substances can lead to estrogen dominance.

                          Gle ti sad. Pa da, Vladebisi dobro kažeš, treba raditi vježbe relaksacije, meditacije protiv kortizola. Sve je tak povezano. Nemrem vjerovat.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

                            Oh,stres naš svakidašnji!
                            Meni je stres donio gastritis i to sve zbog faxa.Onda sam odlučila otić u radionice gdje ti pokažu neke tehnike kojim možeš riješiti stres.Malo po malo počele su mi djelovat,ne potpuno,nebum se nikad mogla riješit stresa potpuno jer sam takva oko svega brinem.
                            Sada prije svakog ispita i labosa dišem duboko i pokušavam se isključit kaj je malo teško jer se sa svih strana deru ali koliko toliko uspijem i mogu reć da pomaže.

                            Tako su mi rekli u radionici i da probam zamislit da sam biljka i da pustam korjenje u zemlju i tako kao dobivaš energiju .To mi je malo smješno bilo al sam probala i zaspala hehe.Al ove tehnike disanja stvarno pomažu.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Utjecaj stresa (kortizola) na katabolizam mišića u BB-u

                              Ja to najbolje rijesavam zahebancijom i glazbom.. i spavanjem od 10h Cim ustanem odma krknes glazbu i budes ekstremno zadovoljan, glazba je bitan cimbenik u dizanju covjeka i njegovog raspolozenja.. Najbitnije su sitnice od svega, dobar prijatelj koji ce ti reci da si slab i da mu nisi bas neki BB i onda ga ispisdis i osjecas se mocno xD

                              Comment

                              Working...
                              X