Announcement

Collapse
No announcement yet.

Obrazovanje u Hrvatskoj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Obrazovanje u Hrvatskoj

    Zamolio bih forumase da se, za potrebe istrazivanja, ukljuce u raspravu.

    Ministar znanosti obrazovanja i sporta najavio je kako se od sljedece skolske godine namjeravaju uvesti obvezne uniforme/kute za djecu osnovnih i srednjih skola. Koje je Vase misljenje o tome? Zasto smatrate da bi trrebalo, odnosno da ne bi trebalo uvesti uniforme/kute? Hvala !
    Originally posted by madmax22
    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
    Originally posted by jocker77
    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
    Originally posted by Hajduk
    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

  • #2
    Re: Obrazovanje u Hrvatskoj

    NE!

    kao neko ko je nosio uniformu u srednjoj, mogu reci da je to cista glupost

    prvo, uniforma nikakvog kvaliteta skuplja od bilo cega sto sam ikad kupio za nositi

    drugo, funkcija bi bila da se forsira neka ''jednakost'' i da se malo umanji neko isticanje socijalnog statusa - sto fino zvuci ali to nije pravi pristup tome; a) socijalni status nece tako biti pokriven, ni blizu, razlike su samo jos jasnije kad se uniforme ukljuce pa se isticanje namjerno forsira na sve ostale nacine, preko prica, slika, izlazaka, satova, ogrlica te na kraju šikaniranjem drugih ne bi neko sebe uzdigao itd. itd.
    b) traziti jednakost medju djecom je zadnja stvar koju treba forsirati ako bolje razmislimo...ono sto treba je nauciti medjusobnu toleranciju, a biti sto razlicitiji, tada socijalno mozemo napredovati kao ljudi

    trece, to je samo mazanje ociju roditeljima i skretanje s bitnih problema...sigurno je kod vas bolja situacija, ali ono, koliko vidim sad se djeca od 12 godina bodu na velikom odmoru jer je neko nekog ruzno pogledao, a nas briga jel mu majica plave boje ?

    cetvrto, higijena nula bodova
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: Obrazovanje u Hrvatskoj

      Prvo neka srede obrazovni sustav koji je katastrofa, neka izgrade škole i vrtiće, nek počnu raditi na pronatalitetnoj politici. Ovo s odijelima mi ima smisla samo ako im je cilj da svi budemo jednaki pa da onda i kreteni poput njih izgledaju pametno samo zato jer nose odijela i kravate (samo par primjera: Merzel lažirala diplomu na prometnom, Pusić studirala negdje na meksičkoj granici, Ingrid nikad nije ni upisala pravo u Splitu, a kamo li završila isti već je preko muža dobila diplomu itd itd). Druga stvar, sigurno odijela neće platiti ministarstvo nego je to još jedan teret za naše roditelje osim ako se nije našao još jedan ministrov rođak/bratić/teta/štaveć koji/koja ima šivaći obrt pa će tako oprat lovu. Isto je s ovim tzv. spolnim odgojem, Milanovićeva žena je pisala obaveznu literaturu za nastavu pa onda ajmo uvesti i taj predmet pa da ona može prodati svoje knjige i dodatno zaraditi.

      Comment


      • #4
        Re: Obrazovanje u Hrvatskoj

        @TripleZ mozes li istaknuti neku pozitivnu promjenu koju su odjela donijela?
        Originally posted by madmax22
        da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
        Originally posted by jocker77
        Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
        Originally posted by Hajduk
        isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

        Comment


        • #5
          Re: Obrazovanje u Hrvatskoj

          Hahaha... ZZZ daj neku fotku sa tom uniformom, da se smejemo...
          Pivo za masu, rakija za defku...

          Comment


          • #6
            Re: Obrazovanje u Hrvatskoj

            Ima takvih pokušaj i kod nas, samo na lokalu za sada....

            232.jpg

            "Mališani se postideli zbog fotografisanja"
            Pivo za masu, rakija za defku...

            Comment


            • #7
              Re: Obrazovanje u Hrvatskoj

              Originally posted by neuk View Post
              @TripleZ mozes li istaknuti neku pozitivnu promjenu koju su odjela donijela?
              osim zadovoljstva paljena kad sam zavrsio srednju, ne
              Originally posted by Dača View Post
              Hahaha... ZZZ daj neku fotku sa tom uniformom, da se smejemo...
              haj pogodi ko je jedini bez uniforme ovdje
              #Gangsta



              haj evo fol nekog objasnjavanja
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • #8
                Re: Obrazovanje u Hrvatskoj

                Originally posted by Dača View Post
                Ima takvih pokušaj i kod nas, samo na lokalu za sada....

                [ATTACH=CONFIG]19010[/ATTACH]

                "Mališani se postideli zbog fotografisanja"
                Zar nisu ovako obučene radnice u tekstilnoj industriji?

                3160c68370d1c92307ba092d3b2b09a5.jpg

                Comment


                • #9
                  Re: Obrazovanje u Hrvatskoj

                  Pokusali su to progurat u mojoj srednjoj jednom davno, nije proslo naravno. 5 muskih strukovnih skola je tocno do moje skole. Ionako nisu blagonaklono gledali na gimnazijace, a uniforme bi bile slag na tortu.

                  Al sad ozbiljno, to je cista glupost. Koliki broj ljudi naginje siromastvu cak i u Hr? I sad mi neko govori da ce proizvest jednakost tako sta ce roditeljima natovarit novi trosak? Svako dite triba imat barem 2-3 kompleta uniformi ako misli bit cisto i uredno svaki dan. Da ne prican da dica neprestano rastu i uz najbolju brigu o odjeci(naravno da ne, dica paze na sve osim na robu i vlastitu glavu), svako malo ce je prerast i tribat ce novi kompleti. A jos kad se uzme u obzir da tu odjecu nece apsolutno nigdi van skole nosit... Ne znan, meni je to cista glupost.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Obrazovanje u Hrvatskoj

                    Namjestit natječaj, okrenut dobru lovu i ciao
                    Moš mislit jednakost

                    Comment


                    • #11
                      Re: Obrazovanje u Hrvatskoj

                      I u nas u Odzaku (BiH) se jednom pojavila ideja o uniformama.Isto se isticala kao prednost jednakost i slicne gluposti.Na kraju kad se vidilo koliko bi to kostalo odustalo se.I najzanimljovije od svega sto bi za ucenike koji si to ne mogu priustit sakupljali ostali novce.Znaci istice se jednakost a odma u startu se nekoga diskrimimira i stavlja u neugodan polozaj.

                      Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2

                      Comment


                      • #12
                        Re: Obrazovanje u Hrvatskoj

                        To su kod nas pred par godina htjeli uvesti (pričam o 5-6g) u osnovnu, neka jednakost, da nema ono "ja imam nike ti neke žnj" "ja sam bogatiji od tebe" i te fore, i onda je sve palo u vodu. Mislim, okej, to bi sve bilo super i lijepo kada bi bili u dobro stojećoj državi u kojoj je svijest građana i socijalni status viši od ovoga na čemu smo mi.. Ima puno važnijih stvari koje bi trebali sređivati od ovih uniformi preko kojih bi sebi lovu u džep utrpali znamo svi kako već..
                        Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

                        "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

                        https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

                        Comment


                        • #13
                          Re: Obrazovanje u Hrvatskoj

                          Ja sam za to da pripadnice dramaticnog spola nose kratke suknje i duge crne carape.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Obrazovanje u Hrvatskoj

                            Naše školstvo je jedno od najgorih u europi od osnovne sokole, srednje pa i fakulteta...

                            Uniforme bi samo bile slag na tortu totalnoj gluposti

                            oni umijesto da se brinu unaprjedit školstvo po pitanju gradiva, ternskih nastavi itd njih brinu hebene uniforme

                            Comment


                            • #15
                              Re: Obrazovanje u Hrvatskoj

                              Originally posted by Argentum View Post
                              Ja sam za to da pripadnice dramaticnog spola nose kratke suknje i duge crne carape.
                              Onda diskriminiraš one pripadnike muškog spola koji se osjećaju kao žene i obrnuto jer se cijelo društvo danas povodi za tom nekakvom tolerancijom i jednakosti pa onda imaš svakakve biljke (sad u gimnaziju u koju sam ja išao ide jedna cura koja si je promjenila ime, nosi steznik za prsa, mušku frizuru i mušku odjeću). Uglavnom, vidio sam prije dva tjedna jednog lika u crnim tajicama i suknji kako šeta glavnim gradom, vjeruj mi - ne želiš to vidjeti.

                              Comment

                              Working...
                              X