Announcement

Collapse
No announcement yet.

zarada putem interneta - mikrozadaci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • zarada putem interneta - mikrozadaci

    Pozdrav

    Ima li neko iskustva u zarađivanju putem interneta, prvenstveno radeci mikrozadatke?
    "What a disgrace it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable”

  • #2
    Re: zarada putem interneta - mikrozadaci

    ok vidim da vjerovatno ljudi nisu upoznati sa ovim, pa da malo pojasnim

    Radi se o zadacima koji ne traže nikakvo znanje, osim engleskog jezika. Zasto mikrozadaci? Zarada moze varirati vecinom od 1c do 20c, mada imaju ponekad ankete koje budu placene do 1$. Vrijeme koje je potrebno za 1 zadatak moze biti od 20s do 3-4min, za anketu do 10-20min. Cini se sitno, ali u prosjeku mozete zaraditi 4-5$ dnevno sa 2-3 sata, sto je mjesecno 120-150$. Ne moze te se obogatiti na ovaj nacin, al moze te zaraditi pristojan djeparac. Al opet varira od mjeseca do mjeseca. U novembru/studenom se moglo uzeti preko 500$, a neki i jesu. Ja sam taj mjesec uzeo oko 200$. Prvenstveno zahvaljujuci ovom zadatku (). Kad se uhodate treba vam 2-2.5 min za ovaj task. Tu mi je rekord bio 40$ za dan Meni je ova dodatna zarada puno pomogla.



    Dok naprimjer iduci mjesec zbog praznika (dan zahvalnosti,bozic, nova) je bilo slabo posla. Al opet se moglo zaradit tih 120-150$. Da napomenem da dolar jako raste u zadnje vrijeme.

    Evo npr ja trenutno radim na ova tri zadatka


    Evo ovaj treci

    Imate dvije etikete vina i odredite da li su iste ili razlicite.

    Ili ovaj drugi

    Odredite da li je sadrzaj eksplicitan.


    Radi se o stranicama NeoBux, Clixsense. Stranice rade preko 6-7 godina i redovno ispacuju klijente. Na stranicama mozete gledati i reklame, al to je sad druga prica.

    Mozete se registrovati preko ovih linkova
    link na stranicu.
    link na stranicu.

    ili ukucajte na google neku od ovih stranica, za vas je sasvim svejedno.

    Takodjer morate se registrovati na oficijalnu stranicu crowdflowera (http://www.crowdflower.com/)

    Isplate su preko Paypala (izmedju ostalog).

    Ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte na temi ili na pp.

    Sretno!
    "What a disgrace it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable”

    Comment


    • #3
      Re: zarada putem interneta - mikrozadaci

      Ja sam malo upoznat s tim.
      Izvukao sam 8$ preko clixsensa radeci te mikrozadatke na crowdflower-u, ali sam onda odustao jer nisam imao vremena.

      Zanimljiviji mi je paidverts, tamo sam dosad izvukao oko 12$, ali isto necu vise zbog nedostatka vremena.

      Comment


      • #4
        Re: zarada putem interneta - mikrozadaci

        I ja sam malo bio pauzirao sad kako sam imao ispite, pa se vratio ima 10 dana. Uspio sam ufatit malo vise od 40$ za tih 10 dana.
        Ma totalno sam zamijenio igrice i beznacajna surfanja za ovo i super ide za sad
        "What a disgrace it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable”

        Comment


        • #5
          Re: zarada putem interneta - mikrozadaci

          https://tasks.crowdflower.com/support

          mozete pronaci dosta korisnih informacija
          Last edited by Sicomin; 30-01-15, 02:30.
          "What a disgrace it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable”

          Comment


          • #6
            Re: zarada putem interneta - mikrozadaci

            Ljudi ne pricajte gluposti , probao par dana, znaci zarada po reklami je oko 0,001 centi , ponekad oko 0,005. Ocito je da je Sicomin otvorio ovaj post s namjerom da se ljudi registriraju preko njegovog linka kako bi on ostvario neku vrstu provizije. Ne moze se zaraditi preko interneta na nacin da kroz citav dan gledas reklame i slicno, odavno dokazano. Uspije mozda ljudima koji je imaju vlastite web stranice i preko njih na ovaj nacin postavljaju linkove da se ljudi registriraju. Prestanite prodavati maglu ljudima. Toliko od mene.

            Comment


            • #7
              Re: zarada putem interneta - mikrozadaci

              svi bi kruva od sidećke....

              Comment


              • #8
                Re: zarada putem interneta - mikrozadaci

                ma shvatam ja vas, ljudi uvijek imaju negativan stav prema necemu o cemu nista ne znaju...tako je uvijek bilo. Pogotovo danas gdje imas milijun ovakvih stranica.

                Ja sam pokusao jer nemam izgubit nista osim vremena. A to za 0,001c...pa ne znam jesi li uposte procitao naslov teme? Nisam stavio zarada putem PTC (Paid to Click - gledanje reklama), nego putem mikrozadataka. Na ovim stranicama imas i jedno i drugo. Ni ja ne klikam te reklame za 0,001c, nego radim zadatke.
                Linkovi jesu moji, mislim prilikom registracije pise da sam vas ja pozvao :S Ali sam takodjer rekao da ako hocete potrazite stranice na googlu. Vama je apsolutno svejedno, meni nije, i ja sam neciji referal. Totalno vas izbor.
                Meni ko studentu ove pare super dodju, a ko hoce ko nece nek izvoli. Da ovo ne radi ne bi ova stranica postigla toliko postova:

                http://forum.klix.ba/zarada-na-netu-...4864s6900.html

                Dovoljno smo pametni da svako sam pogleda, provjeri, raspita se, ako ne ide nemoj radit i zdravo...a ne na prvu odbacit....
                Last edited by Sicomin; 30-01-15, 15:22.
                "What a disgrace it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable”

                Comment


                • #9
                  Re: zarada putem interneta - mikrozadaci

                  Uostalo ne znam vise kako dokazat ljudi da funkcionise...i da klip snimis ljudi ce opet reci da je namjesteno...
                  "What a disgrace it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable”

                  Comment


                  • #10
                    Re: zarada putem interneta - mikrozadaci

                    Kad su ljudi probali, znaju iz iskustva, mikrozadatci vecinom nisu dostupni, ili budu 2,3 dostupna dnevno. Snimi klip, dokazi da se varamo. Pozdrav.

                    Comment


                    • #11
                      Re: zarada putem interneta - mikrozadaci

                      Originally posted by Builty View Post
                      Kad su ljudi probali, znaju iz iskustva, mikrozadatci vecinom nisu dostupni, ili budu 2,3 dostupna dnevno. Snimi klip, dokazi da se varamo. Pozdrav.
                      Koji ljudi? Vjerovatno si probao pa ti nije nesto islo. Da si imao drugaciji stav mozda bi vidio da pocnes sa lvl0 (vidi ovaj prvi zadatak da ne trazi lvl) i kao takav imas malo zadataka. Lvl3 (max level) mozes dobit u roku 5-7 dana. Mozda se neko drugi vise zaintresuje pa malo istrazi, izgura do levela pa mozda pocne nesto zaradjivat. A niko se ne mora preko mene registrovat.

                      dd.jpg

                      Ne znam za ta tvoja dva al meni su odsutpna 49 trenutno. Na clixsensu trenutno imam 6.35$.
                      Sreca pa klipova imas mali milun na youtube pa gledaj...


                      Nema poente da se vise raspravljam, do sada si vec formirao svoj stav i nije na meni da ispravljam krive Drine...Ja odo da uradim jos koji pred spavanje, a ti radi sta oces...
                      "What a disgrace it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable”

                      Comment


                      • #12
                        Re: zarada putem interneta - mikrozadaci

                        Originally posted by Sicomin View Post
                        Koji ljudi? Vjerovatno si probao pa ti nije nesto islo. Da si imao drugaciji stav mozda bi vidio da pocnes sa lvl0 (vidi ovaj prvi zadatak da ne trazi lvl) i kao takav imas malo zadataka. Lvl3 (max level) mozes dobit u roku 5-7 dana. Mozda se neko drugi vise zaintresuje pa malo istrazi, izgura do levela pa mozda pocne nesto zaradjivat. A niko se ne mora preko mene registrovat.

                        [ATTACH=CONFIG]19190[/ATTACH]

                        Ne znam za ta tvoja dva al meni su odsutpna 49 trenutno. Na clixsensu trenutno imam 6.35$.
                        Sreca pa klipova imas mali milun na youtube pa gledaj...


                        Nema poente da se vise raspravljam, do sada si vec formirao svoj stav i nije na meni da ispravljam krive Drine...Ja odo da uradim jos koji pred spavanje, a ti radi sta oces...
                        Ja bih volio da imam krivo misljenje.. drago mi je ako neko stvarno uspije zaraditi preko toga nesto, ja nemam bas ni vremena za to istrazivanja, sta i kako, a ni ispunjavati te zadatke, previse sam okupiran fakultetskim obvezama tako da pozz

                        Comment


                        • #13
                          Re: zarada putem interneta - mikrozadaci

                          I kako te isplate? Jesi uspio dignuti novac?
                          Originally posted by madmax22
                          da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                          Originally posted by jocker77
                          Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                          Originally posted by Hajduk
                          isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                          Comment


                          • #14
                            Re: zarada putem interneta - mikrozadaci

                            ma postavio sam bio, al evo vidim da nece da ih otvori.

                            Preko paypala te placaju (otvorit u novom tabu, ako ne prikaze cijelu)



                            evo sad sam jos povukao



                            Ako mislite za sat dnevno zaradit 500$ mjesecno, ovo nije za vas. Potreno je mozda oko 2-3 sata dnevno za nekih 100-150$, ako je dobar mjesec 200$ i vise. Neko uzemo 300+, zavisi od vaseg angazmana i brzine rada.
                            Last edited by Sicomin; 31-01-15, 14:34.
                            "What a disgrace it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable”

                            Comment


                            • #15
                              Re: zarada putem interneta - mikrozadaci

                              Originally posted by Builty View Post
                              Ja bih volio da imam krivo misljenje.. drago mi je ako neko stvarno uspije zaraditi preko toga nesto, ja nemam bas ni vremena za to istrazivanja, sta i kako, a ni ispunjavati te zadatke, previse sam okupiran fakultetskim obvezama tako da pozz
                              Sretno kolega
                              "What a disgrace it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable”

                              Comment

                              Working...
                              X