Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zaduženost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zaduženost

    Ovo nije dobro:

    http://dnevnik.hr/vijesti/gospodarst...di-dolara.html

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

  • #2
    Re: Zaduženost

    Pa da se vrati kaj je pokrala ova gamad politička dajem jaja na panj da bi bila barem duplo manja zaduženost

    Comment


    • #3
      Re: Zaduženost

      ne brinite se, sve će to iz naših džepova bit podmireno, nažalost
      Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

      Comment


      • #4
        Re: Zaduženost

        Bit će i gore, kad se krediti ne budu više mogli otplaćivati.

        Žalosno je kada ministar financija ovo najavi kao odličnu vijest ili potez Vlade:
        http://www.index.hr/vijesti/clanak/suke ... 70438.aspx
        FORTES FORTUNA ADIUVAT.

        Comment


        • #5
          Re: Zaduženost

          USA godisnje potrosi 700 000 000 000+ na ratovanje, a mi se brinemo zbog samo 59 000 000 000 :P
          Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

          Comment


          • #6
            Re: Zaduženost

            Originally posted by Šimun
            USA godisnje potrosi 700 000 000 000+ na ratovanje, a mi se brinemo zbog samo 59 000 000 000 :P
            Da,samo je pitanje kolko oni zarade na tom ratu...osim toga pogledal si zeitgeist,vidio si i sam kak stvari stoje...oni su i najviše krivi za sva sranja kaj se događaju u svijetu,najodvratnija nacija na planeti definitivno

            Comment


            • #7
              Re: Zaduženost

              stari, znam kak stvari stoje, nisam bio ozbiljan
              svako njihovo ratovanje je dosad bilo cisto financijske prirode, nikad nije bila svrha pobjeda, vec pare... vietnam najbolji primjer...
              necemo u off ipak
              Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

              Comment


              • #8
                Re: Zaduženost

                Ja se bojim MMF-a.

                Oni imaju najgore uvjete kreditiranja. Mnoge zemlje su uništili, uglavnom totalno nerazvijene. Pošto smo u Europi možda neće biti toliko okrutni.
                The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                Comment


                • #9
                  Re: Zaduženost

                  osobno mislim da će nas čim budu uzmogli pre..bat uzduž i poprijeko
                  Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Zaduženost

                    Mi smo mala zemlja, imamo stanovnika ko predgrađe Los Angelesa, a naše gospodarstvo praktički ne postoji. S nama će i EU i MMF obrisat guzicu samo jednim potezom (da mi oprostite na izrazu).
                    FORTES FORTUNA ADIUVAT.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Zaduženost

                      Originally posted by dizajner
                      Ja se bojim MMF-a.

                      Oni imaju najgore uvjete kreditiranja. Mnoge zemlje su uništili, uglavnom totalno nerazvijene. Pošto smo u Europi možda neće biti toliko okrutni.
                      e pa tu si upravu, zato i je vlada uvela krizni porez i naknade itd, inaće da tako toga nije bilo mi propadamo i dolazi MMF na snagu i bude nam još gore, jer onda oni određuju naše novce di šta ide...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Zaduženost

                        iz godine u godinu dug države nezaustavljivo raste i tome se nevidi kraj u bližoj budućnosti..da nam nema turizma bili bi ka oni u afganistanu...
                        Zašto sam tako nabildan !??

                        Comment


                        • #13
                          Re: Zaduženost

                          Originally posted by dizajner
                          Ja se bojim MMF-a.

                          Oni imaju najgore uvjete kreditiranja. Mnoge zemlje su uništili, uglavnom totalno nerazvijene. Pošto smo u Europi možda neće biti toliko okrutni.
                          tak je!
                          ne znam kak će to Hrvatska moći izbjeći???
                          evo malo o tome
                          4. svjetski rat - MMF, WTO, Svjetska banka i zaduživanje
                          viewtopic.php?f=47&t=3773


                          Hrvatskom vlada vlast u sjeni
                          http://www.zamirzine.net/spip.php?article8829
                          "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

                          Comment


                          • #14
                            Re: Zaduženost

                            ma ja se nadam da ćemo uspjet izbjeći MMF, samo nažalost našem narodu nije jasno da radi tog izbjegavanja MMF-a vlada mora povčat neka plaćanja državi kao porez ili ovaj trenutni krizni porez...što se mene osobno tiče uzimaju mi sad ta 2%, al da mi uzimaju 4% bio bih sretan znači imao bi plaću preko 6000 kn i živio ko car

                            Comment


                            • #15
                              Re: Zaduženost

                              problem je nastao jos tamo 80-ih godina kada se dogodila hiperinflacija koja je pojela vrijednost dinara u to doba, tako da u tom periodu ljudi koji su u velikoj mjeri gradili kuce jer ih je drzava u tome podupirala i davala niske kamatnjake pokazalo se pogubno jer je fiskalna politika zakazala a u socijalistickom marksovom sistemu se u velikoj mjeri u ekonomiji oslanja na fiskalnu politiku sto je dovelo do pada vrijednosti novca ,a to je dalje rezultiralo tome da su se investicije lako otplatile te je cijena osnovice sa determiniranim kamatnjakom mogla lako otplati ,sto je rezultiralo time da su ljudi kucu mogli otplatiti u vrijednosti kutije cigareta
                              sto je dalo vrlo brzo super rezultate ,jer je automatski porasla zaposlenost i kupovna moc ,to je onaj fenomen bogatih 80-ih o kojima svi pricaju u bivsoj jugoslaviji ali je to i dovelo do katastrofalnog rata jer su pocele stizati dugovi za ulozeno koje se nije isplatilo onima koji su investirali novac a to je vecinom islo iz vanjske trgovine
                              dan danas je to jos uvijek dug koji mi moramo otplacivati
                              kao rezultat toga danas hrvatska u europi po broju stanovnika ima najveci broj vlasnika kuca i broja vikendica ali je i zato dug vrlo velik
                              da se samo kamatnjak nije fiksirao nego da je bio vezan uz neku stranu valutu npr DEM ,tada bi se otplata kamatnjaka na investicije bila puno realnija ,jer bi kamatnjak rastao sukladno hiperinflaciji
                              sve u svemu ,za rjesenje problema nama treba jednostavno samo razvoj tehnologije i veci stupanj obrazovanja stanovnista
                              niti veci izvoz niti manji uvoz ,niti turizam nemoze nas spasiti koliko tehnoloski naprednije inovacije koje bi dodale puno vece prihode a manje rashode
                              dobar pokazatelj je broj stanovnista u primarnom sektoru djelatnosti
                              sto je manje postotak stanovistva u tom sektoru to je zemlja razvijenija
                              razvijenne zemlje imaju samo 4% radne snage u poljoprivredi
                              tu trebamo puno poraditi na procesu urbanizacije i premjestanja radne snage iz nizeg sektora u drugi ,prvenstveno iz poljoprivrede u industriju
                              s time da poljoprivreda treba biti tehnicki sto naprednija ,a to je onaj najveci bit od svega ,trebamo investirati u tehnologiju a ne u trgovacke centre,koje ne donose nikakve nove investicije ,nego samo odnose kapital iz zemlje jer se nalaze u rukama stranaca
                              TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
                              Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

                              Comment

                              Working...
                              X