Announcement

Collapse
No announcement yet.

Upis na fakultet - ne znam kaj bih upisal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Upis na fakultet - ne znam kaj bih upisal

    Dakle...Ove godine sam maturant i moral bum donijeti odluku koja bude usmjerila moje daljnje životne puteve.Problem je taj da ja ne znam kaj bih upisal.Osjećam se ko drvo.Idem u gimnaziju i tamo nema poticanja kreativnosti.Osjećam da sam radi toga pomalo otupio,tj. naučio sam se forsirati i naučiti se predmete koji me u biti ne zanimaju,ali bez previše razmišljanja.

    Znači ono,moraš se naučiti to ili buš dobil 1,ak dobiš 1 moraš ispravljati,ispravljaš i onda znaš za 5 a dobiš 2.I onda se rađe učiš na vrijeme makar te to ne interesira,ali se forsaš i izvučeš nekog pozitivnjaka.No,tu se ne potiče razmišljanje,tu nema kreativnosti,tu nema poticanja individualnih osobina,samo štrebanje i nemilosrdni rad u kojem nema vremena za razmišljane(ovo me zanima,ovo me ne znaima i druge gluposti)

    E sad.Eto,tu sam de jesam a ne znam kam bi dalje.Ljudi kojima sam okružen kažu mi da imam dobre pripovjedačke sposobnosti,da sam kreativan da ne volim štrebanje na pamet, da se više rabim logikom u zaključivanju i da imam dobru karizmu,da sam rođeni diplomat.Ok,ali ne volim nikakve stvari koje imaju previše veze s informatikom,ne volim nikakve tehnološke stvari,ne pronalazim se u predmetima kemija,fizika,biologija etc. No sve to zajedno stvara mi velike muke,jer čitam,informiram se,spitavam ljude u želji da si boje predočim neki faks,e kaj se treba tu znati,kaj tu učiš,kak je na faksu etc.

    Polaganje same mature nebi trebal biti problem pošto prolazim s odličnim.No,nekako se osjećam premladim da donesem tu BITNU odluku.Kamo dalje?Nemam pojma...Prijedlozi,savjeti,sugestije,bilo kaj,kritike,sve bi mi dobro došlo(p.s.-sry na dugačkom postu)
    Last edited by Mackiel; 03-10-11, 23:13.
    A gde su noge?

  • #2
    Re: Upis na fakultet

    Sam bi trebao najbolje znati.Ako neznaš ti nezna nitko.Mi ti samo možemo reći što mi studiramo i što nas zanima pa ti biraj

    Ja studiram energetsku elektrotehniku na Tehničkom Veleučilištu u Zagrebu(2 godina).

    Ako neznaš Matematiku,i nezanimaju te predmeti poput "Transformatora","Tehničke mehanike",Materijala i tehnoloških procesa" i brdo ostalih ne pomišljaj na to!


    Sada si dosta toga ovdje napisao.A što je s KIF-om? Zar te to ne zanima.Nutricionizam?


    Eto naprimjer ja sam odlučio ako drugu godinu dam u roku kao što sam i prvu upisati i nutricionizam paralelno s ovim jer me to fakat zanima.

    Eto toliko od mene

    Comment


    • #3
      Re: Upis na fakultet

      sory ali osobno mislin da i ostali ljudi imaju svoje probleme da bi se bavili tudim! najbolje ti je upisat nesto gdje se trazi radnog kadra, znaci nista klasicno poput vecine zatucanih svi sibaju iste fakseve (ekonomija,pravo itd!) pa se posli pitaju zasto nema posla a godisnje ih izade dosta sa diplomom, pa zivimo u drzavi s 4 miliona stanovnika sto ce nan toliko ekonomista i pravnika..

      Comment


      • #4
        Re: Upis na fakultet

        Ja studiram Fizioterapiju (eto ti cisto kao primjer), nisam ni ja u zadnjoj godini srednje znao sta cu dalje, ali ipak se na kraju za nesto opredjelis, imas ti jos vremena, nemoj si stvarati paniku
        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

        Comment


        • #5
          Re: Upis na fakultet

          meni je želja još odkad znam za sebe vojska otac mi je rekao da mu je kolega rekao da mogu završit višu trenersku i onda za časnika ko da imam faks eto ti prijedlog ja ciljam na smjer fitnes trener il ak me sad uzmu na vojni rok poslje škole i ponude poso bit ću pješak hehe

          Comment


          • #6
            Re: Upis na fakultet

            Originally posted by hardstyle91 View Post
            Ja studiram Fizioterapiju (eto ti cisto kao primjer), nisam ni ja u zadnjoj godini srednje znao sta cu dalje, ali ipak se na kraju za nesto opredjelis, imas ti jos vremena, nemoj si stvarati paniku
            Redovno ili vanredno?

            Frend mi završio tehničku školu i isto ide na Fizioterapiju.Vanredno ali Bože moj ,super mu ide sad

            Comment


            • #7
              Re: Upis na fakultet

              Ako ne znaš na kaj ćeš, pravac ekonomija!
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • #8
                Re: Upis na fakultet

                Originally posted by PatrickStar View Post
                Ako ne znaš na kaj ćeš, pravac ekonomija!
                Ma kakva ekonomija?" Tih uz pravnike ima najviše na birou.
                Ne možemo ti mi reći što ćeš studirat ali ipak ti savjetujem da izabereš neko deficitarno zanimanje tako da imaš velike šanse dobit posao nakon faksa.
                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                I know it's hard to keep an open heart
                When even friends seem out to harm you
                But if you could heal a broken heart
                Wouldn't time be out to charm you

                November Rain, Guns and Roses

                Comment


                • #9
                  Re: Upis na fakultet

                  Upiši nešta vezano za informatiku, ja studiram računarstvo evo sad sam 4. godina, kad to zavrsis mozes radit bilo sta sta je vezano za
                  racunala, a danas hvala bogu ima dosta toga......

                  Comment


                  • #10
                    Re: Upis na fakultet

                    Originally posted by Dalibor View Post
                    Ma kakva ekonomija?" Tih uz pravnike ima najviše na birou.
                    Ne možemo ti mi reći što ćeš studirat ali ipak ti savjetujem da izabereš neko deficitarno zanimanje tako da imaš velike šanse dobit posao nakon faksa.
                    Obična floskula to što sam napisao!
                    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Upis na fakultet

                      Originally posted by bilder18 View Post
                      Redovno ili vanredno?

                      Frend mi završio tehničku školu i isto ide na Fizioterapiju.Vanredno ali Bože moj ,super mu ide sad
                      Vanredno, ali na mom faksu ti je to isto kao i redovni sto imaju, samo sto mi je nastava od 16.00 pa na dalje, lose, ocekivao sam jos onda kada sam krenuo da ce to biti manje predavanja...ma ima dosta ljudi koji nemaju veze sa anatomijom, kineziologijom i sl. pa su među najboljima, a mi koji imamo podlogu se zajebavamo
                      KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                      Comment


                      • #12
                        Re: Upis na fakultet

                        ni ja neznam kam bi...idem u ekonomsku :/

                        Comment


                        • #13
                          Re: Upis na fakultet

                          Originally posted by hardstyle91 View Post
                          Vanredno, ali na mom faksu ti je to isto kao i redovni sto imaju, samo sto mi je nastava od 16.00 pa na dalje, lose, ocekivao sam jos onda kada sam krenuo da ce to biti manje predavanja...ma ima dosta ljudi koji nemaju veze sa anatomijom, kineziologijom i sl. pa su među najboljima, a mi koji imamo podlogu se zajebavamo
                          ok je fizioterapija samo što puno primaju pa je teško dobit staž poslije a zaposlenje još i teže... inače je zanimljiv faks, mišići u detalje, idealno za bildere... al treba birat nešto što je deficitarno... tužno je kad završiš faks a kasnije ne radiš u struci jer nema posla...
                          u bolnicama su potrebe za fizioterapeutima velike al se ne zapošljavaju jer bolnice nemaju para da plate taj kadar... tako da je fizioterapija u hrvatskoj strašno loše razvijena...
                          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Upis na fakultet

                            Hvala svima na odgovorima.Znate li možda kakvu starnicu na internetu gdje bih imao uvid u deficitarna zanimanja?
                            A gde su noge?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Upis na fakultet

                              Originally posted by riss View Post
                              ok je fizioterapija samo što puno primaju pa je teško dobit staž poslije a zaposlenje još i teže... inače je zanimljiv faks, mišići u detalje, idealno za bildere... al treba birat nešto što je deficitarno... tužno je kad završiš faks a kasnije ne radiš u struci jer nema posla...
                              u bolnicama su potrebe za fizioterapeutima velike al se ne zapošljavaju jer bolnice nemaju para da plate taj kadar... tako da je fizioterapija u hrvatskoj strašno loše razvijena...
                              Slažem se, zato je plan otici negdje kod rodbine van (konkretno, Njemačka), ali vidjet cemo kako se bude razvijala situacija u Hr.
                              KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                              Comment

                              Working...
                              X