Announcement

Collapse
No announcement yet.

Upis na fakultet - ne znam kaj bih upisal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Upis na fakultet - ne znam kaj bih upisal

    Originally posted by bot1950 View Post
    Ko zna kakva će bit situacija za 5 godina, zato to ne vridi ku.rca.
    istina...još uvijek se svi drže onoga kako je bilo prije 10god., gdje su oni koji završe etf, engleski itd. odmah dobivali posao... vremena se mijenjaju i tržište je postalo zasićeno nekim zanimanjima koja su prije bila deficitarna.
    I know i can be what i wanna be,
    if i work hard at it,
    i'll be where i wanna be
    i know i can, i know i can <3

    Comment


    • #47
      Re: Upis na fakultet - ne znam kaj bih upisal

      Originally posted by Slavonka23 View Post
      istina...još uvijek se svi drže onoga kako je bilo prije 10god., gdje su oni koji završe etf, engleski itd. odmah dobivali posao... vremena se mijenjaju i tržište je postalo zasićeno nekim zanimanjima koja su prije bila deficitarna.
      To definitvno nije slučaj sa svima,pogotovo s ljudima koje poznam, stoga nemoj globalizirati da se nema posla, pa to su nebuloze
      Ne kazem da je kao prije, ni blizu, ali tako nije
      I još jednom ponavljam kada kazem "sluzbena" dakle sluzbeno po drzavi ,ne govorim neka osobna razmišljanja

      Comment


      • #48
        Re: Upis na fakultet - ne znam kaj bih upisal

        Originally posted by d091 View Post
        To definitvno nije slučaj sa svima,pogotovo s ljudima koje poznam, stoga nemoj globalizirati da se nema posla, pa to su nebuloze
        Ne kazem da je kao prije, ni blizu, ali tako nije
        I još jednom ponavljam kada kazem "sluzbena" dakle sluzbeno po drzavi ,ne govorim neka osobna razmišljanja
        ma nekad mi je to deficitarno dobro zvučalo, sad u ništa ne vjerujem... prijatelj završio strojarstvo, na zavodu puno ponuda za strojare a on nema posla.. kako? e pa fino.. traže sa iskustvom po minimalno godinu dana ili neki bahato i više.. ok, hoće on i za ovih 1600kn jednu godinu odradit, al ne može ni to.. mora na zavodu za zapošljavanje bit prijavljen barem 6mj da bi ga tako primili.. čemu?? i onda je još upitno hoće li ga igdje primit jer je i produkcija strojara velika.. sve je to relativno sa deficitarnim zanimanjima.. čini mi se da je od kako su ovi na vlasti sve nekako stalo..
        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

        Comment


        • #49
          Re: Upis na fakultet - ne znam kaj bih upisal

          Originally posted by riss View Post
          ma nekad mi je to deficitarno dobro zvučalo, sad u ništa ne vjerujem... prijatelj završio strojarstvo, na zavodu puno ponuda za strojare a on nema posla.. kako? e pa fino.. traže sa iskustvom po minimalno godinu dana ili neki bahato i više.. ok, hoće on i za ovih 1600kn jednu godinu odradit, al ne može ni to.. mora na zavodu za zapošljavanje bit prijavljen barem 6mj da bi ga tako primili.. čemu?? i onda je još upitno hoće li ga igdje primit jer je i produkcija strojara velika.. sve je to relativno sa deficitarnim zanimanjima.. čini mi se da je od kako su ovi na vlasti sve nekako stalo..
          Da slazem se u potpunosti ali ipak smatram da tehničke znanosti pruzaju koliko toliko vise nada ili opcija u zivotnom zaposlenju
          I da se obratim na deficitarna zanimanja, nisam ja rekao eh ovo su deficitarna znaci ajmo svi navalite, samo govorim sto je trenutno in, ipak bi ljudi trebili upisati ono sto vole
          I da upitam u vezi tvog prijatelja sto je zavrsio storjarstvo, dali je to 5 godina ili 3, preddiplomski ili stručni, gdje je zavrsio ?

          Comment


          • #50
            Re: Upis na fakultet - ne znam kaj bih upisal

            Originally posted by d091 View Post
            Da slazem se u potpunosti ali ipak smatram da tehničke znanosti pruzaju koliko toliko vise nada ili opcija u zivotnom zaposlenju
            I da se obratim na deficitarna zanimanja, nisam ja rekao eh ovo su deficitarna znaci ajmo svi navalite, samo govorim sto je trenutno in, ipak bi ljudi trebili upisati ono sto vole
            I da upitam u vezi tvog prijatelja sto je zavrsio storjarstvo, dali je to 5 godina ili 3, preddiplomski ili stručni, gdje je zavrsio ?
            5 godina u Zagrebu je studirao
            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

            Comment


            • #51
              Re: Upis na fakultet - ne znam kaj bih upisal

              bjezi iz hrvatske

              Comment


              • #52
                Re: Upis na fakultet - ne znam kaj bih upisal

                Originally posted by DocHollywood View Post
                bjezi iz hrvatske
                Očigledno

                Comment


                • #53
                  Re: Upis na fakultet - ne znam kaj bih upisal

                  Originally posted by DocHollywood View Post
                  bjezi iz hrvatske
                  Ja sljedece godine upisujem faks. 2014. da budem konkretniji i to mi je nekako zasada primaran odabir.
                  No ako vec ne uspijem otic van, nemam ama bas nikakve ideje sto bih ovdje upisao. Pogotovo ako nam stave da se gleda prosjek ocjena iz prva dva razreda, onda je pitanje i hocu li ista upisati jer ocito je 4.2 u gimnaziji danas dobra ocjena jedno u mojoj...
                  -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                  Napreduje se... Avatar^^

                  Comment


                  • #54
                    Re: Upis na fakultet - ne znam kaj bih upisal

                    Jel ima neko bilo kakva iskustva s upisom stranih drzavljana na fakultet u Zagrebu ? Pokusavam pronaci na googlu al nigdje nista, zanima me geodezija.
                    I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                    Comment


                    • #55
                      Re: Upis na fakultet - ne znam kaj bih upisal

                      Studira li tko poslovnu ekonomiju u Zagrebu? Ako da, zna li kakve su sanse za prebacivanja sa poslovne ekonomije u Splitu u Zagreb , pozna li koga kome je to uspjelo ili nesto tako?

                      Comment


                      • #56
                        Re: Upis na fakultet - ne znam kaj bih upisal

                        Originally posted by Aronnax View Post
                        Ja sljedece godine upisujem faks. 2014. da budem konkretniji i to mi je nekako zasada primaran odabir.
                        No ako vec ne uspijem otic van, nemam ama bas nikakve ideje sto bih ovdje upisao. Pogotovo ako nam stave da se gleda prosjek ocjena iz prva dva razreda, onda je pitanje i hocu li ista upisati jer ocito je 4.2 u gimnaziji danas dobra ocjena jedno u mojoj...
                        A kaj bi onda ja trebal reći s prosjekom 1.raz.- 3.8, 2. raz.- 3.6, 3.raz.- 3.7. (Gimn. J. S. Čakovec, opća), a sad 4. bumo vidli?? Kamo da se ja upišem ako me ništa ne zanima i još k tome imam slabe ocjene, a o financijskoj situaciji uopće da i ne govorim??? Razmišljam o FOI-u u VŽ, ali me strah matematike...

                        Comment


                        • #57
                          Re: Upis na fakultet - ne znam kaj bih upisal

                          Pa bitnija vam je matura od ocjena...

                          Comment

                          Working...
                          X