Announcement

Collapse
No announcement yet.

Digitalni fotoaparat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Digitalni fotoaparat

    Vidim da ima 26mm široki kut, to ti je zakon! Veći broj megapiksela najčešće znači mutnija slika i veći šum. Znači treba imati dobru optiku da se ta rezolucija iskoristi. Moj stari kompakt je imao 6mp, eh to su bila pametnija vremena!
    "Sam sebi spomen sprema tužni Đuro nikog nema."

    Comment


    • #32
      Re: Digitalni fotoaparat

      Originally posted by mali jopi
      Vidim da ima 26mm široki kut, to ti je zakon! Veći broj megapiksela najčešće znači mutnija slika i veći šum. Znači treba imati dobru optiku da se ta rezolucija iskoristi. Moj stari kompakt je imao 6mp, eh to su bila pametnija vremena!
      Čovjek zna o čemu priča

      Comment


      • #33
        Re: Digitalni fotoaparat

        Kelly, ovaj fotoaparat koji si kupio je i vise nego dobar za to za sto ces ga ti koristiti. Sto se tice tvz "idiot" fotoaparata, sony je moj izbor! Radi odlicne slike(amaterske), jedino sto mu je dodatna oprema tipa memorijska kartica, baterija skuplja nego kod ostalih firmi.
        Vidim da ima zaljubljenika u fotografiju, eto bas sam kupio AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR objektiv i prezadovoljan sam!
        Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

        Comment


        • #34
          Re: Digitalni fotoaparat

          Originally posted by Moi
          Kelly, ovaj fotoaparat koji si kupio je i vise nego dobar za to za sto ces ga ti koristiti.
          Da, dobar je.
          Evo zahvaljujem još jednom svima za preporuke, stvarno ima znalaca ovdje na forumu.

          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #35
            Re: Digitalni fotoaparat

            Za "kucne potrebe" mislim da je to olrajt
            Zene meni kazu Rambo ti si Car

            Comment


            • #36
              Re: Digitalni fotoaparat

              Originally posted by Moi
              Vidim da ima zaljubljenika u fotografiju, eto bas sam kupio AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR objektiv i prezadovoljan sam!
              Mene fotografija interesira zadnjih par godina, uglavnom fotografiram prirodu.
              Moja oprema:
              Canon 400d
              Canon 17-40mm f4 L
              Canon 70-200mm f4 L
              Canon 100mm f2.8 macro
              Canon 50mm f1.8
              - stativ manfrotto, b+w polarizator, extension tubes, predleće
              Kad se malo nabildam možda i sebe uslikam - sa studijskom rasvjetom!
              "Sam sebi spomen sprema tužni Đuro nikog nema."

              Comment


              • #37
                Re: Digitalni fotoaparat

                pozz Ljudi, imal kakvih strucnjaka koji se razumiju oko dig. fotoaparata, mislio sam kupit neki sebi, al ne bas oni sa zoom 2-4 x , do nekih 150-180 € trazim,

                nasao sam Fuji film finepix s2980, i mislim da mi je to najisplatnija investicija za nekih 150 € 2 god garancije,18x zoom, solidno i snima u 720q ,jedina mana su AA baterije al jbg. i izgleda pomalo zajebano na prvi pogled

                fuji-s2980-main.jpg


                http://www.fujifilm.eu/uk/products/d...finepix-s2980/
                ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                Comment


                • #38
                  Re: Digitalni fotoaparat

                  Imaš u emezetti povoljnih i dobrih fotoaparata:

                  http://www.emmezeta.hr/multimedija/f...e/fotoaparati/
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #39
                    Re: Digitalni fotoaparat

                    Originally posted by kelly View Post
                    Imaš u emezetti povoljnih i dobrih fotoaparata:

                    http://www.emmezeta.hr/multimedija/f...e/fotoaparati/
                    hvala kelly, al nista od tog , posto sam iz bih, nasao sam i ja kod nas na pik.ba al ovaj mi je zapao za oko strasno,
                    cini mi se da je bolji dosta od ovih obicnih sa malim zumom, pa bi volio kakvog strcunjaka da mi sta kaze za ovaj Fuji film Finepix s2980
                    ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                    Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                    Comment


                    • #40
                      Re: Digitalni fotoaparat

                      Originally posted by mario91 View Post
                      I da i ne. Sam usporedi s nekog skupljeg koji ima tipa 7-8MPX i nekog jeftinog s 15MPX. Razvlači se slika - gubi se kvaliteta.
                      Razvlaći se kada ima manje MPX što je više MPX to je dobro ali oni nisu važni toliko za kvalitetu slike. Jer aparat s više mpx ima veću površinu slike pa ti to dođe na isto. Važno je da ima dobru optiku da je kvalitetna leća itd... To s mpx možeš usporediti s velićinom monitora npr.
                      Monitor 19" ima rezoluciju 1440x900p a monitor s 21" ima 1920x1080p to ti je skoro ista gustoća piksela slika je iste kvalitete.
                      To je jako dobro za ljude kojima ne treba montor za posao. A kada uzmete monitor za 4 000kn ima 27" i 2500x1440p veća gustoća pixsela tako je i s fotoaparatima.

                      Važno je i koliko je osjetljiv senzor u prostorijama s prigušenim svjetlom slike ispadnu lošije ako senzor nije dobar ili ako je mrak.

                      Comment


                      • #41
                        Re: Digitalni fotoaparat

                        Ako želiš više profi fotić onda pogledaj od Canona, od njih su fotići među najboljima, ako ne i najbolji...

                        Comment


                        • #42
                          Re: Digitalni fotoaparat

                          ja imam canon ixus 7MPX, star je 5g i jako sam zadovoljan snjim

                          Comment

                          Working...
                          X