Announcement

Collapse
No announcement yet.

kazna za pregorena svjetla

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kazna za pregorena svjetla

    Evo ovako zaustavio me je policajac, bilo mi pregoreno lijevo svjetlo, i zadnja stop svjetlo. i napisao mi je kaznu od 700kn. jel ima kake šanše da se žalim pa da idem na sud da mi sudac oprosti taj prekršaj, i jel ima tko od vas iskustva sa pisanjem žalbe

  • #2
    Re: kazna za pregorena svjetla

    Sve zavisi o sudcu,i šta ćeš napisati u žalbi,moguće da ti prepolove kaznu ali šanse su male,kreni skupljati novce.

    Comment


    • #3
      Re: kazna za pregorena svjetla

      napisi zalbu bog te pa nisi lud da placas 700 kn.,znam frenda kojeg su zaustavili isto iz slicnog slucaja.,napiso zalbu i nista nije trebo platit..
      slobodno junkajte,to vam je super za MASU!!!!!

      Comment


      • #4
        Re: kazna za pregorena svjetla

        Uf nemogu ti puno pomoc al ono sta ti mogu rec je da popravis ta svitla sta prije. Zali se da si student, bez primanja, nekaznjavan, da znas da si kriv i da ti je zao bla bla al da ti je auto hitno triba za faks a nisi ima love za popravak i da si popravia cim si dobia neke pare. Ja san dobia nekoliko kazni za kacigu za ovo za ono, i dosada san uglavnom bia oslobodjen i 2 puta san platia donju trecinu kazne.

        U svakom slucaju, zalba ne mora nuzno bit savrseno pravno srocena, napisi dobar razlog i eventualno prilozi kopiju racuna popravka svitla. Policajci redovito pisu astronomski visoke kazne, koje sud u pravilu uvik smanji na 1/3 iznosa. Bitno je naglasit da si loseg materijalnog stanja(student), da nisi kaznjavan, da nisi iz objesti krsia zakon i da ti je zao. Sud za razliku od policije ne maltretira ljude i tezi uvik sta blazoj kazni. Bitan je pedagoski karakter kazne, i ako si svjestan krivnje i priznas, ako ti je zao, to te stavlja u dosta dobar polozaj.

        Ako dosad nisi kaznjavan, mozes proc i samo s opomenom.


        Članak 42.

        (1) Svrha je opomene da se počinitelju prekršaja uputi takva vrsta prijekora kad se s obzirom na sve okolnosti koje se tiču prekršaja i počinitelja radi ostvarenja svrhe prekršajnopravnih sankcija ne mora primijeniti kažnjavanje.
        (2) Svrha je uvjetne osude da se počinitelju prekršaja uputi takva vrsta prijekora kojom se omogućava ostvarenje svrhe prekršajnopravnih sankcija izricanjem kazne bez njezina izvršenja.

        Opomena
        Članak 43.

        (1) Opomena je prekršajnopravna sankcija koja se kao mjera upozorenja može primijeniti prema počinitelju prekršaja za koji je propisana kao jedina kazna novčana kazna do 5.000,00 kuna ako se prema postupanju počinitelja, njegovoj krivnji i prouzročenoj posljedici radi o očito lakom obliku tog prekršaja i kad se s obzirom na sve okolnosti koje se tiču počinitelja ili posebno njegova odnosa prema oštećeniku i naknadi štete prouzročene prekršajem steknu uvjeti za postignuće svrhe mjere upozorenja bez kažnjavanja.

        Sritno.

        Comment


        • #5
          Re: kazna za pregorena svjetla

          E i ne zaboravi da imas 8 radnih dana vremena za ulozit zalbu.

          Comment


          • #6
            Re: kazna za pregorena svjetla

            jel može ovako
            PREDMET: ŽALBA



            Prema, u prilogu dostavljenom da okrivljen ________ u ulici d-7, ______, te je

            zaustavljen u istoj, na sred otvorene ceste. Radi prometne kontrole pri čemu je ustanovljeno da za vrijeme vožnje nije bilo ispravno svjetlo i time čini prekršaj iz članka 236 stavke 1, kažnjiv po članku 236. Stavku 8. Istoga zakona te se temeljem istog propisa novčana kazna od 700,00 kuna (slovima sedamsto kuna).
            Prema tom utvrđenom stanju, zakon je odredio i rok od 8 dana za uplatu iste.
            Ovim putem Vas molim za razumijevanje jer sam Student, te predlažem usmeno ili pismeno upozorenje bez novčane naknade koju nisam u mogućnosti uplatiti u okviru zakonskog roka. Ne smatram se krivim jer mi je svjetlo pregorilo u trenutku vožnje, bio sam spreman u pratnji policije otici do najbliže benzinske I promjeniti svjetlo




            S štovanjem,


            _____________________

            Comment


            • #7
              Re: kazna za pregorena svjetla

              i jel to nosim osobno u policijsku postaju ili?

              Comment


              • #8
                Re: kazna za pregorena svjetla

                Prijatelju bez ljutnje,ali da si ti sudac dali bi popušio ovo?
                Ne smatraš se krivim?To nikako ne prolazi,jer kriv si i što ti su svjetla crkla tijekom vožnje,ti se moraš brinuti o prijevoznom sredstvu i takve stvari se ne mogu događati,zamisli da su crkla tijekom noći na autocesti pa niko te nebi vidio...(dajem samo primjere)
                Daleko bolje je ono što ti je maximus rekao,priznaj krivicu ujedno reci da su crkla tijekom vožnje ali ipak preuzimaš odgovornost i da bi svijetla zamjenio pri prvoj benzinskoj da sii student,nemaš primanja....

                Comment


                • #9
                  Re: kazna za pregorena svjetla

                  zaustavljen u istoj, na sred otvorene ceste. Radi prometne kontrole pri čemu je ustanovljeno da za vrijeme vožnje nije bilo ispravno svjetlo i time čini prekršaj iz članka 236 stavke 1, kažnjiv po članku 236. Stavku 8. Istoga zakona te se temeljem istog propisa novčana kazna od 700,00 kuna (slovima sedamsto kuna).
                  Prema tom utvrđenom stanju, zakon je odredio i rok od 8 dana za uplatu iste.
                  Ovim putem Vas molim za razumijevanje jer sam Student, te predlažem usmeno ili pismeno upozorenje bez novčane naknade koju nisam u mogućnosti uplatiti u okviru zakonskog roka.svjetlo mi je pregorilo u trenutku vožnje, bio sam spreman u pratnji policije otici do najbliže benzinske I promjeniti svjetlo.
                  jel bolje ovako

                  Comment


                  • #10
                    Re: kazna za pregorena svjetla

                    Sori frende, kasno se javljan al jebiga nisan ni gleda temu... Uglavnom, to ti je vise manje to, uvik ali bas uvik moras priznat krivnju i ovisno o cemu se radi izrazit zaljenje jer u pravnoj teoriji kazna ima vise funkcija, pedagosku (da promjeni tvoje ponasanje), eliminatornu (da ukloni opasne pojedince) i naravno sluzi kao upozorenje svim drugim potencijalnim krsiteljima zakona. U modernom pravu se stavlja naglasak na ovo prvo i traze se alternative kazni. Znaci kad dobijes kaznu nema panike, provjeren recept je: Student bez stalnih primanja(u to se ne racuna rad preko SCa), nekaznjavan(*), zivi s roditeljima(*), kriv, zao mi je, nece se vise ponovit, i napises nekakav glupi razlog i to ti je to. Sud ne tezi represiji(za razliku od policije), tako da se za ove sitne prekrsaje mozes izvuc s nekakvom opomenom ili u najgorem slucaju 1/3 kazne+ sudski troskovi ako budes pozvan na sud. Da znas za ubuduce

                    Comment

                    Working...
                    X