Announcement

Collapse
No announcement yet.

vrbas nakon 3 mjeseca

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Vrbas View Post
    Taj neki dan punjenja nisam nikada jos radio.
    Ajde napuni se dobro pa onda kreni opet sa deficitom, ne možeš stalno biti u deficitu.


    Što učiniti kada nakon početnog uspjeha kilogrami više ne idu dolje?
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #17
      ljudi hvala veliko,za svaki sluca danas kupujem i vagu.

      Comment


      • #18
        Evo ovo sam dobio na stranici myfitesspal

        0
        Calories Remaining Change


        1500


        1500GOAL
        0FOOD
        Po ovome ako sam dobro razumio moj dnevni unos kaorija treba da bude max 1500 ili ispod 1500 dnevno,sve sto sada treba da uradim je da brojim kalorije hrane koju jedem tokom dana po principi koliko kalorija u 100 grama.Ako sam dobro shvatio.












        Last edited by Vrbas; 02-05-19, 22:59.

        Comment


        • #19
          Ne vodi se nikakvim kalkulatorima..
          prije svega unesi svu hranu koju si do sada jeo u aplikaciju i vidi koliko cega tocno unosis od makronutrijenata i koliko kcal.

          Od toga mozes dalje regulirat unos i smanjivat..
          Online Transformacijski Specijalist:
          Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
          Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
          Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
          Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
          ->
          http://www.fgfitness.uk
          GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

          Comment


          • #20
            Ja bih jos nadodao da svakih 5-10 dana napravis cheat meal (ne cheat day ) sigurno ti nece odmoci,a ima svoje benefite u svakom slucaju


            Gesendet von iPhone mit Tapatalk

            Comment


            • #21
              Hvala na savjetima

              Comment


              • #22
                Samo da se javim,pokrenuo sam se sa mrtve tacke i ponovo gubim masno tkivo,primjetio sam da sam u medjuvremenu izgubio volumena na rukama,ne znam kako da to objasnim kao da su bicepsi malo manji.Vjerovatno je to do definicije na kojoj radim.Po mojoj nekoj procijeni jos 2 kg i trebao bi poceti raditi na masi.Kazem po mojoj procijeni,poslacu sliku prije nego sto krenem na masu.Pozz i hvala na savjetima.Senior

                Comment


                • #23
                  Da li mjesati whey sa dekstrozom (koliko sam ja shvatio oko 40-50gr dekstroze) samo nakon treninga ili se dekstroza dodaje i ujutru sa wheyom.

                  Comment


                  • #24
                    Dovoljno je samo nakon treninga, oko 30g.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #25
                      Hvala puno

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Vrbas View Post
                        Da li mjesati whey sa dekstrozom (koliko sam ja shvatio oko 40-50gr dekstroze) samo nakon treninga ili se dekstroza dodaje i ujutru sa wheyom.
                        Ako nisam pomjesao, u drugoj temi spominjes definiciju i problem oko zastajkivanja defke, a ovdje spominjes 40-50grama dekstroze/secera..

                        Pa izmedu ostaloga, eto ti moguceg odgovora zasto zastajkujes..

                        Po meni generalno apsolutno nepotrebna stvar, ako ti doista ne fali kalorijskog unosa i ne pakiras masu, pa potrebnu kolicinu ne mozes unest jeduci krutu hranu..
                        Online Transformacijski Specijalist:
                        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                        ->
                        http://www.fgfitness.uk
                        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                        Comment


                        • #27
                          Da izvini nisam dobro objasni,nakon treninga sam sa wheyom uvijek mjesao jednu cajnu kasiku dekstroze,otkakoko sam kupio vagu pokusavam da namirnice ne idu od oka nego da koliko toliko vazem.Ono sto me iznenadilo je da je 30gr dekstroze nakon mjerenja puno puno vise nego koliko sam ja dodavao u whey.Po mojoj vagi 30gr dekstroze je dvije pune supene kasike.E sad jesam li ja grijesio sto sam sipao samo jednu cajnu kasiku dekstroze ili cu tek poceti da grijesim ako pocnem da dodajem 30gr u whey to vise ni sam ne znam.Ono sto sam primjetio da su masne naslage u manjoj kolicini ostale oko stomaka,mozda sam ja pogresno informisan o definiciji.Cilj mi je bio da izgubim masnog tkiva sve dok se ne pocnu trbusni misici da vide.Kao sto sam spomenuo na dijeti sam od 15 februara,znam ja da godine imaju veze sa usporavanjem metabolizma al opet ovih zadnjih 2-3 kile je strasno tesko skinuti.Jedino da pojacam kardio,barem tako mislim.100% sam u deficitu jer ne jedem peciva,kolace,masno,kekse,slatko.Bas kad me uhvati zelja za slatkim kupim sebi proteinsku cokoladicu.Kao sto sam vec jednom spomenuo za vrijeme trajanja dijete koja i sada traje pojeo sam mozda 2 pereca,jednu ili dvije zemicke i tri kolaca,ne vise sigurno.Kada sam imao dan punjenja pojeo sam dva komada pizze.Piletine sam pojeo na kilo i crvenog mesa.Od povrca paradajz,rotkvice,mrkva.Od voca ponekad jabuku ili krusku.U zadnjih 10 dana mozda jedem malo vise voca,jagode,borovnice,maline po neki kiwi.E da pijem kafu 3 puta dnevno i obavezno u kafu stavljam po jednu manju kocku bijelog secera,mislim da mi je to najveci grijeh.Svi oko mene govore da sam dosta smrsao to se najvise vidi po licu,ali stomak i oko bubrega se ne da pa neda.Nema tu mnogo al je tvrdoglavo strasno pa nece da ide.

                          Comment


                          • #28
                            Ako ne gubis na vagi/brojkama, nisi u deficitu.. =)

                            Dekstroza ti ne treba uopce.. Time ces ustedit koju kaloriju, koje su kljucne kod topljenja masnog tkiva..

                            Usporavanje metabolizma godinama nije nuzno.. Ako osoba sa 20godina ima bodifet 30posto, nema nikakve fizicke aktivnosti, niti treninga, imat ce vrlo vjerojatno veoma los respond na hranu i generalno uviseni unos kcal = konstatacija, spor metabolizam.. Ista ta osoba pocne trenirat sa 30godina, i u par godina spusti bodifet na 10ak posto. nabaci podosta misicne mase.. Uredno se hrani i trenira pod opterecenjem.. Velike sanse da ce to isto tijelo trosit vise kalorija i bolje pohranjivat hranu = citaj "ubrzani" metabolizam, bez obzira sto je sada stariji 10+ godina..

                            "Metabolizam" se usporava zbog manje kretnje, sporije kretnje, i gubljenja energetski velikog potrosaca kako starimo (misica).

                            Nema neke velike filozofije u svemu sto pises.. Ako kilaza stagnira unosis kalorija onoliko koliko je potrebno da bi tijelo odrzavalo trenutnu tjelesnu masu..

                            Da bi nastavio dalje s topljenjem masnoca, potrebno je dodatno korigirati energetski balans (ili kroz unos hrane/kalorije, ili sa pojacanom aktivnoscu).
                            To je najjlakse narpavit prije svega da znas koliko jedes dnevno, odnosno da pratis unos hrane i od toga dalje reduciras..

                            Puno voca = puno secera.. Tako da to u tvojoj opciji nije najzahvalnija opcija.. Bolje rijesenje je puno povrca a veoma umjereno voca..

                            Takodjer.. Dekstroza kao sto sam rekao, bespotrebna!

                            Kockice secera u kavu takodjer.. Zamjeni natrenom ili steviom.. U pocetku kava bude cudna, dok ne prodje neko vrijeme i ne naviknes se u potpunosti..


                            Gore navedenim izmjenama, ako u meduvremenu nista drugo ne povisis, trebalo bi opet krenuti na dolje sa vagom/mjerama.

                            Problem nije u junk dayu, cheatu, vec u tim stvarima koje si gore naveo da svakodnevno radis..

                            Nije problem u jednom obroku, ili jednom danu, nego ukupnoj slici dnevnoj/tjednoj/mjesecnoj, koju kreiras ukupnim pristupom..
                            Online Transformacijski Specijalist:
                            Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                            Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                            Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                            Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                            ->
                            http://www.fgfitness.uk
                            GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                            Comment


                            • #29
                              Nista,idemo ponovo preispitati dnevni unos,negdje se spoticem.Mora krenuti na dole.

                              Comment


                              • #30
                                Cele sve objasnio, nemam šta dodati.
                                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                                Comment

                                Working...
                                X