Announcement

Collapse
No announcement yet.

Benč,čučanj i mrtvo dizanje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Benč,čučanj i mrtvo dizanje

    Ja sam uz te 3 vježbe radeći samo njih u 12 miseci skočio sa 75 kg na 90 kg,dakle dobio sam 15 kg većinom mišića a masti jako malo . Trenutno radim benč 82 kg 3 serije i 3 ponavljanja,čučanj 110 kg 3 serije 3 ponavljanja, mrtvo dizanje 110 kg 3 serije 6-7 ponavljanja...pauza između serija mi bude par minuta,trening traje oko 1 sat u prosjeku, radim ga 1 dan pa 2 dana odmor tim redosljedom . Meni se taj način isplati,ne radim niti jednu vježbu osim benča,čučnja i mrtvog dizanja jer to su realno top 3 vježbe za nabijanje mase . Kakva su vaša iskustva sa tim vježbama i jeli netko od vas trenirao slično kao ja ?

  • #2
    Generalno nije lose ako je cilj "rasti"... Ja tu jedino vidim problem u izgradnji lijepog i simetricnog tijela, jer je gotovo ne moguce da tijelo raste i razvija se u pravom smjeru na ovaj nacin treniranja bez makar dopunskih "izolacijskih" vjezbi. A sad, kako izgledas sa 90kg, a kako si izgledao sa 75kg ne znam reci da procjenim, jer slike nisi postavio. Pozdrav
    Online Transformacijski Specijalist:
    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
    ->
    http://www.fgfitness.uk
    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

    Comment


    • #3
      Osobno sam veliki zagovornik osnovnih compound vježbi, posebno za početnike; čučanj, DL, potisci i vučenja. Sa njima treba krenuti i izgraditi tijelo, onda vidiš koji mišići su više narasli a koji manje pa popravljaš.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Originally posted by CeLe111 View Post
        Generalno nije lose ako je cilj "rasti"... Ja tu jedino vidim problem u izgradnji lijepog i simetricnog tijela, jer je gotovo ne moguce da tijelo raste i razvija se u pravom smjeru na ovaj nacin treniranja bez makar dopunskih "izolacijskih" vjezbi. A sad, kako izgledas sa 90kg, a kako si izgledao sa 75kg ne znam reci da procjenim, jer slike nisi postavio. Pozdrav
        Ma šta loše stari,uz te 3 vježbe sam dobio 15 kg u 12 miseci 👊👊 . Pa tjelo mi je naraslo ali je i simetrično i lipo stalno čujem pohvale da sam zgodan, tako da mi izolacijske vježbe nisu ni potrebne jer ipak 3 navedene vježbe gađaju kompletno tijelo recimo benč pogađa prsa,ramena i ruke,kod čučnja radu noge i guzica,a kod mrtvog dizanja leđa .

        Comment


        • #5
          Originally posted by kelly View Post
          Osobno sam veliki zagovornik osnovnih compound vježbi, posebno za početnike; čučanj, DL, potisci i vučenja. Sa njima treba krenuti i izgraditi tijelo, onda vidiš koji mišići su više narasli a koji manje pa popravljaš.
          Meni ti je cilj izgledat slično kao Mirko Filipović Cro Cop .

          Comment


          • #6
            Originally posted by Hajduk View Post

            Ma šta loše stari,uz te 3 vježbe sam dobio 15 kg u 12 miseci 👊👊 . Pa tjelo mi je naraslo ali je i simetrično i lipo stalno čujem pohvale da sam zgodan, tako da mi izolacijske vježbe nisu ni potrebne jer ipak 3 navedene vježbe gađaju kompletno tijelo recimo benč pogađa prsa,ramena i ruke,kod čučnja radu noge i guzica,a kod mrtvog dizanja leđa .

            To su vježbe snage, i mrtvo dizanje ne pogača leđa, jedino donji dio leđa. I to su compound vježbe, s njima se najmanje raste. Najbrže rasteš ako radiš izolaciske vježbe. Kada radis bench samo triceps radi, ne biceps tako da ne pogađaš ruke kompletno. Narastao si puno zato što prije nisi trenirao kako treba ili uopče.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Sky15 View Post


              To su vježbe snage, i mrtvo dizanje ne pogača leđa, jedino donji dio leđa. I to su compound vježbe, s njima se najmanje raste. Najbrže rasteš ako radiš izolaciske vježbe. Kada radis bench samo triceps radi, ne biceps tako da ne pogađaš ruke kompletno. Narastao si puno zato što prije nisi trenirao kako treba ili uopče.

              A odakle ti molim te da se od tih vjezbi najamnje raste. Onaj tko je prirodan obavezno bi trebao radit barem cucanj(testosteron itd..). Svaki trening bazirat na jednoj od glavnih vjezbi i dodat 20 -30minuta izolacija i to je onda prava stvar.

              Comment


              • #8
                Osnovne vjezbe kao baza a izolacione kao dopuna.Ali ne treba potcjeniti izolacione a precjeniti osnovne.Sve ima svoju svrhu.

                Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk

                Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Hajduk View Post

                  Ma šta loše stari,uz te 3 vježbe sam dobio 15 kg u 12 miseci 👊👊 . Pa tjelo mi je naraslo ali je i simetrično i lipo stalno čujem pohvale da sam zgodan, tako da mi izolacijske vježbe nisu ni potrebne jer ipak 3 navedene vježbe gađaju kompletno tijelo recimo benč pogađa prsa,ramena i ruke,kod čučnja radu noge i guzica,a kod mrtvog dizanja leđa .

                  Stavi slike da mi vidimo tu zgodnost i rate-amo 10/10
                  Online Transformacijski Specijalist:
                  Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                  Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                  Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                  Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                  ->
                  http://www.fgfitness.uk
                  GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by picok View Post


                    A odakle ti molim te da se od tih vjezbi najamnje raste. Onaj tko je prirodan obavezno bi trebao radit barem cucanj(testosteron itd..). Svaki trening bazirat na jednoj od glavnih vjezbi i dodat 20 -30minuta izolacija i to je onda prava stvar.
                    Stari ja kad sam tek počeo bildat sam godinu dana radio biceps pregibe, triceps ekstentzije,lateralna odručenja bučicama za ramena, zgibove, propadanja,sklekove...i ništa u tih godinu dana sa tim vježbama nisam narastao čak sam i pao sa 80 kg na 75 kg . Onda sam drugu godinu promjenio trening i počeo radit samo benč,čučanj i mrtvo i sa 75 kg došao na 90 kg i to u godinu dana . Tako da sam ja na svojoj koži osjetio da izolacijske vježbe skoro ništa ne doprinose povećanju mase,stoga dečki uhvatite se magične trojke ( Benč,čučanj i mrtvo dizanje ) 💪.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by CeLe111 View Post


                      Stavi slike da mi vidimo tu zgodnost i rate-amo 10/10
                      Oš i broj da ti dam ? A muzičku želju da ti ispunim ?

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Sky15 View Post


                        To su vježbe snage, i mrtvo dizanje ne pogača leđa, jedino donji dio leđa. I to su compound vježbe, s njima se najmanje raste. Najbrže rasteš ako radiš izolaciske vježbe. Kada radis bench samo triceps radi, ne biceps tako da ne pogađaš ruke kompletno. Narastao si puno zato što prije nisi trenirao kako treba ili uopče.
                        Meni osobno nema smisla bicep radit posebno i izolirat ga jer to je relativno malen mišić i mislim da će on rasti sa benčom, čučnjem i mrtvim iako ga te vježbe ne pogađaju direktno ali one najviše potiču stvaranje testosterona hormona koji je ključan za mišićni rast,neš sigurno sa biceps pregibom povećat nivo testosterona u tijelu . Mrtvo dizanje Bogami pogađa skoro cila leđa barem kad ja radim tu vježbu, osjetim i donji dio leđa i trapez a u određenoj mjeri i latove . Benč,čučanj i mrtvo jesu vježbe snage ali i top 3 vježbe za masu, ja sam na svom tijelu to osjetio . Na te 3 vježbe se dižu najveće težine a šta veću kilažu dižeš to ti je mišićni rast veći,osim toga kod tih vježbi ne radi jedna mišićna skupina kao kod biceps pregiba i triceps ekstenzija nego radi više mišića a šta je više mišićnih skupina uključeno u vježbu to je rast veći logično .

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by picok View Post


                          A odakle ti molim te da se od tih vjezbi najamnje raste. Onaj tko je prirodan obavezno bi trebao radit barem cucanj(testosteron itd..). Svaki trening bazirat na jednoj od glavnih vjezbi i dodat 20 -30minuta izolacija i to je onda prava stvar.

                          Da upravu si, ljudi koji su prirodni naj bolje rezultate ostvaruju treninzima snage. Ali nikako nije dobro raditi samo njih, uvijek moraš izolirati neki mišić. U potpunosti se slažem s tobom.

                          Hajduk Biceps ne radiš s BENČOM, pogotovo čučnjem i mrtvim.
                          Kada radiš mrtva dizanja, ti pogađaš rhomboid, i trapez, jer su to mišići koji stabiliziraju kralješnicu. Latove radiš samo kada potežeš nešto rukama, ruke su u mrtvom doslovno kao dvije špage, njima ne povlačiš ništa samo držiš.
                          Izolacije su jako potrebne, jer tim vježbama ne pogodiš sve, i čak ne pogodiš nekada dobro sve mišiće koji se koriste u tim vježbama, ako je neki mišić pre jak u odnosu na drugi, pa taj preuzme više opterečenja, zato se izvodi više varijacija čućnja, prednji, stražnji, s kutijom, tako da vježbaš dubinu itd. Isto tako i mrtva, i izolacije.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Sky15 View Post


                            Da upravu si, ljudi koji su prirodni naj bolje rezultate ostvaruju treninzima snage. Ali nikako nije dobro raditi samo njih, uvijek moraš izolirati neki mišić. U potpunosti se slažem s tobom.

                            Hajduk Biceps ne radiš s BENČOM, pogotovo čučnjem i mrtvim.
                            Kada radiš mrtva dizanja, ti pogađaš rhomboid, i trapez, jer su to mišići koji stabiliziraju kralješnicu. Latove radiš samo kada potežeš nešto rukama, ruke su u mrtvom doslovno kao dvije špage, njima ne povlačiš ništa samo držiš.
                            Izolacije su jako potrebne, jer tim vježbama ne pogodiš sve, i čak ne pogodiš nekada dobro sve mišiće koji se koriste u tim vježbama, ako je neki mišić pre jak u odnosu na drugi, pa taj preuzme više opterečenja, zato se izvodi više varijacija čućnja, prednji, stražnji, s kutijom, tako da vježbaš dubinu itd. Isto tako i mrtva, i izolacije.
                            Gle ja radim samo benč,čučanj,mrtvo i ne triba mi niti jedna više vježba jer sa te 3 sam nabio 15 kg u 12 miseci a to nije malo,zašto minjat nešto šta daje rezultate ?

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Sky15 View Post


                              Da upravu si, ljudi koji su prirodni naj bolje rezultate ostvaruju treninzima snage. Ali nikako nije dobro raditi samo njih, uvijek moraš izolirati neki mišić. U potpunosti se slažem s tobom.

                              Hajduk Biceps ne radiš s BENČOM, pogotovo čučnjem i mrtvim.
                              Kada radiš mrtva dizanja, ti pogađaš rhomboid, i trapez, jer su to mišići koji stabiliziraju kralješnicu. Latove radiš samo kada potežeš nešto rukama, ruke su u mrtvom doslovno kao dvije špage, njima ne povlačiš ništa samo držiš.
                              Izolacije su jako potrebne, jer tim vježbama ne pogodiš sve, i čak ne pogodiš nekada dobro sve mišiće koji se koriste u tim vježbama, ako je neki mišić pre jak u odnosu na drugi, pa taj preuzme više opterečenja, zato se izvodi više varijacija čućnja, prednji, stražnji, s kutijom, tako da vježbaš dubinu itd. Isto tako i mrtva, i izolacije.
                              Točno je da biceps ne radim sa benčom,čučnjem i mrtvim ali te 3 vježbe potiču na rast veće mišićne skupine prsa,noge,leđa pa ako rastu velike mišićne skupine uz njih rastu i manje skupine poput bicepsa ili tricepsa . Šta se tiče latova meni su oni solidni iako radim mrtvo dizanje godinu dana a zgibove i veslanje u pretklonu rjetko, tako da ti ne stoji kad kažeš da mrtvo uopće ne gađa latove barem po mom iskustvu . Meni izolacije nisu potrebne niti malo,jer sa 3 osnovne vježbe koje radim postižem sve ciljeve i mišićni rast,i dobar izgled,i povećanu snagu .

                              Comment

                              Working...
                              X