Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ishrana za cistu masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ishrana za cistu masu

    Evo ovako, dakle interesuje me da li ukoliko ne jedem hleb, peciva i slatkise a jedem meso i ostalo, znaci jaja, salamu, jogurt, mleko, voce, povrce mogu da nabacim masu, ali da ne nabacim prevelik stomak ako recimo jedem 500 do 1000kcal vise dnevno od prosecne preporucene vrednosti? Znam da ne postoji idealan odgovor na pitanje, i da mnogo zavisi od genetike, ali me interesuje onako da kazem generalno misljenje i savet. Iskreno, nikad nisam voleo da budem preterano izdefinisan a i nisam fan trbusnjaka, ne zbog toga sto mogu ili ne mogu da ih imam, vec jednostavno vise volim da ima vise mase, tj. velike ruke i torzo. Ono sto je bilo pitanje je ustvari kako pored treninga ishranom nabaciti sto vise mase na ruke, ramena, grudi i ostalo a da sto manje poraste stomak ako je ikako moguce? U principu ciljani izgled bi bio recimo fatty bodybuilding ili kombinacija toga, u svakom slucaju sto vishe i shire to bolje, uz sto manji stomak.
    Hvala unapred, svaki savet je dobrodosao.
    Last edited by uporan; 23-08-16, 21:35.

  • #2
    Uvijek treba jesti kvalitetno, na defki malo manje a na masi malo više.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Originally posted by uporan View Post
      Evo ovako, dakle interesuje me da li ukoliko ne jedem hleb, peciva i slatkise a jedem meso i ostalo, znaci jaja, salamu, jogurt, mleko, voce, povrce mogu da nabacim masu, ali da ne nabacim prevelik stomak ako recimo jedem 500 do 1000kcal vise dnevno od prosecne preporucene vrednosti? Znam da ne postoji idealan odgovor na pitanje, i da mnogo zavisi od genetike, ali me interesuje onako da kazem generalno misljenje i savet. Iskreno, nikad nisam voleo da budem preterano izdefinisan a i nisam fan trbusnjaka, ne zbog toga sto mogu ili ne mogu da ih imam, vec jednostavno vise volim da ima vise mase, tj. velike ruke i torzo. Ono sto je bilo pitanje je ustvari kako pored treninga ishranom nabaciti sto vise mase na ruke, ramena, grudi i ostalo a da sto manje poraste stomak ako je ikako moguce? U principu ciljani izgled bi bio recimo fatty bodybuilding ili kombinacija toga, u svakom slucaju sto vishe i shire to bolje, uz sto manji stomak.
      Hvala unapred, svaki savet je dobrodosao.

      Na kraju se svede sve na kcal unos, ako zadovoljis zadane potrebe, manje je bitno hoce ta dopuna ili kcal minus bit iz kruha ili nekog izvora masti.
      Velike ruke i torzo po tome sto pises cini masno tkivo u tvom slucaju? Ako imas mase imat ces je dovoljno i nizem i na vise bodifetu, tako da ti prica ne drzi vodu.

      Fatty bodybuilding je kakva kategorija?
      Ako pucas na nesto kakti strongman izgled, vjeruj mi da je to takvog bear mode izgleda mnogo bitna genetika,
      ako si po prirodi ektic, ili neka primjesa ekto/mezo, tesko da ces doc do takve konstitucije i izgleda ikada.
      Online Transformacijski Specijalist:
      Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
      Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
      Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
      Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
      ->
      http://www.fgfitness.uk
      GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

      Comment

      Working...
      X