Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ponovni pokusaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ponovni pokusaj

    Pozdrav ovako izgleda moj problem.186 77 kg bilderi ce reci odma na masu ali imam tu jedan problem.KAda predem na kaloriski suficit nekako se napusem tocnije zavodenim sto na kraju kad smanjm sol i kalorije izbacim.Krenem na masu ne dobivam misicnu masu nego se povecajem vjerovatno eliktroliti dovode do te situacije.Postoji li mogucnost da se to desava zbog toga sto unosim previse soli jer ne jedem kalorije iz slatkisa nego samo konkretno meso riza krompir i to tocnije zavodenim se imali ko slicnih problema i kako bi se mogli rijesiti problem watergaininga inace kruh ne jedem prehrana poslozena 80%

  • #2
    Napiši prehranu. Jedi u blagom suficitu pa povećavaj. Možda fali vlakana. Kakva ti je probava?

    Comment


    • #3
      1 obrok 150 gr zobenih 1 jabuka 2 bjelanca
      2 obrok 240 gr razovo pecivo 150 gr mlijecni namaz 500 ml jogurta
      3 obrok 100 gr badema
      4 obrok riza i meso ili krompir i meso
      5 obrok isto kao prethodni
      6 obrok suho meso neko ili slicno
      Probava mi jeje poprilicno losa

      Comment


      • #4
        Povećaj unos vlakana i vode. Smanji malo UH i izbaci mliječne proizvode možda si netolerantan na laktozu.

        Comment


        • #5
          Sta mislis bi li imalo smisla smanjiti unos natrija a ostavitiviti iste kcal dodavanjem slatkih kalorija da smanjim retenciju vode

          Comment


          • #6
            Nije problem voda, ni unos natrijuma nego nedostatak vlakana i loša probava. Šećer samo može dodatno pogoršati situaciju.

            Comment


            • #7
              Znaci za probavu povecanje unosa vlakana i uh tipa zobene badem itd

              Comment


              • #8
                Bademi su izvori masti, ali i vlakana. Voće, povrće, cijelovite žitarice sve to nastoj da ukomponuješ u ishranu i prati šta se dešava.

                Comment


                • #9
                  Vjerovatno probam opet svoj masni sistem na koji bolje reagiram naravno zdrave masti bademi maslinovo jaja nije mi los ne drzim vodu a za masu je bitno kcal in kcal out nekako imam osjecaj da imam ciscu muskulaturu kada dignem masti a smanj uh

                  Comment


                  • #10
                    Ako je tako onda bi ja par sedmica bio na keto, onda postepeno po 50-ak g UH povećavao, a masti lagano smanjivao. Al' prati promjene na sebi, ne poznajem dovoljno tvoje ciljeve da bi mogao da dam neku tačnu analizu. Angažuj nekoga stručnijeg da ti pomogne ako nisi siguran dovoljno u svoje znanje.

                    Comment


                    • #11
                      Sretno pazi se ketoza zna biti zafrkana barcje meni, bila kada sam bio so 20 g uh definitivno neces imati viska energije

                      Comment


                      • #12
                        Govorio sam za tebe, al' izgleda da ne čitaš baš najbolje. Elem nejse

                        Comment


                        • #13
                          Dobro ti kaže Rzami, ubaci povrće u svaki obrok, nikakva sol ni elektroliti nisu ti problem. Ako jedeš dobro u suficitu onda su ti slabi treninzi, jer mišić raste od hrane ali mora imati stimulaciju za rast. Odmah se sjetim da je i Brock Lesnar jeo samo meso i krumpir, bez povrća, pa je sjebao probavu:
                          Lesnar teško bolestan, upitan povratak u oktogon?
                          Last edited by kelly; 12-01-17, 01:51.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Ok probam sa povrcem i vise vlakana

                            Comment


                            • #15
                              definitivno suhomesnati prozvodi nisu dobar izbor za prije spavanja. preporučam ti, ako ih ne želiš izbacit, da ih jedeš u drugo doba dana u kombinaciji s nečim što ima kalija (npr rajčica). i svakako povećat unos vlakana. super izvor vlakana ti je psyllium ilitiga indijski trputac (kao ono u sirupu za kašalj, da ). imaš na myprotein webshopu za nekih 40-ak kn, a traje 100god jer ide samo 5g po serviranju. to je prah prilično neutralnog okusa koji možeš s nečim pomiješat ili samog popit s vodom (ja ga stavljam u zobene, smoothie i slično), a koji je valjda skoro 100% vlakno i pomaže u takvim stvarima. loša probava rezultira nakupljanjem toksina u organizmu, a to onda vodi k malaksalosti, vodenosti, nadutosti i ostalim glupostima koje vjerujem želiš izbjeć.

                              Comment

                              Working...
                              X