Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mrsavljenje ili definicija - vol 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mrsavljenje ili definicija - vol 2

    Pozdrav svima. Evo imam jednu dvojbu. Imam 30 godina, visok sam 186cm i imam 91kg. Radim uredski posao i unazad zadnjih godinu i pol dana poceo sam se naglo debljati (dobio sam 15kg). Najveci problem nalazi se u predjelu trbuha ( kao da sve ode tamo ). Nazalost ne bavim se nikakvim fizickim aktivnostima i to je veliki problem. Sto se tice trenutne prehrane uglavnom je to junk food i gazirani sokovi, a nesto zdravije i kuhano tek kada dodjem kuci. Malo sam citao i informirao se u prijasnjim postovima i iskreno ne znam odakle da pocnem. Koje vjezbe i za sta. Sto se tice prehrane mislio sam svesti na 4-5 obroka dnevno: 1. obrok whey + zobene, 2. obrok 4-5 jaja + pureca prsa salama, 3. obrok whey + orasi ili bademi, 4. obrok kuhano povrce + piletina. Tokom dana budem poslao par slika da vidite stanje. Svaki savjet dobrodosao. Hvala

  • #2
    Jedi u kalorijskom deficitu i smrsavit ces. Sve ostalo je fine tuning.

    Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

    Comment


    • #3
      Jedno je mršavljenje a drugo je definicija. Mršavljenje je i kad gubiš mišiće, a definicija je kad gubiš salo uz očuvanje mišića. Zato se na definiciji mora trenirati sa opterećenjem (utezi, BW vježbe) da se u deficitu očuvaju mišići. Prehrana u deficitu, ali kvalitetna a ne junk.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        evo fotki, nisam stigao ranije. uglavnom tu je problem. ne znam sto bih trebao. da li da krenem sa mrsavljenjem ili definicijom? sto mi je uciniti prije ili samo? hvala
        You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 4 photos.

        Comment


        • #5
          Poz.
          jesi poceo trenirat i hranit se bolje?

          To je ono sto ti prije svega treba za pocetak
          Online Transformacijski Specijalist:
          Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
          Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
          Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
          Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
          ->
          http://www.fgfitness.uk
          GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

          Comment

          Working...
          X