Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

    Imam 85kg trenutno, a visok sam 170cm. Prije pola godine imao sam 94kg ali sam smrsao. Prvenstveno promjenom ishrane te fizickom aktivnoscu. Znaci cisto prirodno. Prije mjesec sam u teretanu krenuo vodeci se onim "vise misica = vise energije = gubljenje sala" . Nedavno sam uzeo OptimumNutrition Whey protein pa ga trosim ujutro i poslije treninga.

    Ovih dana jedem sir, piletinu , rizu , jaja i whey. A jedan obrok eventualno ubacim nesto normalno .

    E sad vase misljenje . Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam ?
    Idem tri dana u teretanu , a cetvrti i peti dan idem na trcanje. Dan ili dva odmaram.
    Primarni cilj mi je izgubiti masti i da bolje izgledam.


    hvala !

  • #2
    Re: Mrsanje + teretana

    Istovremeno dobijati misice i gubiti salo je gotovo nemoguce.
    Iako se cesto govori da pocetnici imaju tu "sposobnost",to cesto ne bude tako,jer ne znaju iskorisiti tu prednost.
    Stoga,kao pocetnik bi MOZDA mogao dobijati misice i gubiti salo u jednom kracem periodu,ALI samo kada bi znao sto radis i znao isplanirati prehranu i ispravno parametrizirati treninge,te ne zanemarivati odmor.
    Moja preporuka....odluci se za jedan cilj i drzi se toga,ali u tom smjeru idi lagano.
    Ako se opredjelis za masu,baziraj se na vrlo malom dnevnom suficitu,a ako se odlucis za defku, idi na vrlo mali deficit.


    EDIT:
    Sto ti znaci ovo:
    "Ovih dana jedem sir, piletinu , rizu , jaja i whey. A jedan obrok eventualno ubacim nesto normalno ." ?

    Jedan obrok nesto normalno?Sto bi bio normalni obrok?
    Last edited by IgyBoy; 12-10-11, 09:26.
    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

    Comment


    • #3
      Re: Mrsanje + teretana

      Kad sam krenuo u teretanu, plan mi je bio nakon 2-3 mjeseca se vratiti iskljucivo cardiu . Znaci isto kao i prije, samo s malo vise misica...

      Sad vidim da je tako najbolje .

      Comment


      • #4
        Re: Mrsanje + teretana

        Iskljucivo kardio ce ti pojesti sve misice.Baziraj se sto vise na teretani,a sto manje na kardiu.
        Kardio je ok za gubljenje masnih naslaga,ali je kontraproduktivan ako ga ne prati anabolicki podrazaj koji ce osigurati da misici ostanu tu(i povecaju se). Dakle,bez utega kardio ce te brzo dovesti pred zid,a da ne govorim da ce ti se izgubljene naslage puno brze i lakse vratiti uz metodu "samo kardio".
        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

        Comment


        • #5
          Re: Mrsanje + teretana

          Dosta sam toga citao i slusao druge. Tacno se covjek izgubi u svemu. Ako tako kazes, onda mi i nije lose ovo sto sada radim, 3-4 dana sedmicno teretana , 2 dana cardio .

          Nekako mi je logicno ako dobijem koji misic, s ovom kilazom da cu pristojno izgledati , zar ne ?

          Comment


          • #6
            Re: Mrsanje + teretana

            Slusati druge nikada nije dobra solucija - edukacija o podrucju koje te zanima je rjesenje.Dakle: citaj i jos citaj...
            3-4 dana teretane+2 dana lagani cardio zvuci ok.Pogledaj si samo treninge ovdje na forumu i odaberi neki koji ti odgovara.

            Kako ces na kraju izgledati ovisi o tome koliko ces truda uloziti u sve ovo.Nitko ti to ne moze sa sigurnoscu reci unaprijed,ali da, logika nalaze da, ako izgubis nesto sala i dobijes nesto misica i sa istom kilazom moras izgledati bolje.
            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

            Comment


            • #7
              Re: Mrsanje + teretana

              Pa tako i radim, i odgovara mi nekako najvise. Trening sam sam sebi nekako odredio. Iako i to neki kazu valja, neki ne valja .
              Prvi dan radim prsa i tricepse, drugi ledja i bicepse , treci noge i ramena . Trbusne radim skoro svaku vecer prije spavanja...

              Comment


              • #8
                Re: Mrsanje + teretana

                Ako ti odgovara - super.Po rezultatima ces vidjeti odgovara li i tvom tijelu.
                Inace - raditi trbusne svaki dan ti je potpuno nepotrebno i uzaludno trosenje vremena.
                Sretno.
                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                Comment


                • #9
                  Re: Mrsanje + teretana

                  Navika prije spavanja. Pogotovo ako ne mogu odmah da zaspim

                  hvala i pozz

                  Comment


                  • #10
                    Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

                    @IgyBoy, nisam vidio EDIT u tvom prvom postu.

                    Mozda sam se pogresno izrazio. Sad sam na rezimu samo piletina, sir, jaja , riza i whey. Kada sam rekao normalno, mislim na nesto sto stara napravi ili da dozvolim sebi nekada neko voce ...

                    pozz

                    Comment


                    • #11
                      Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

                      To je ok.
                      Voce i povrce ti i onako treba biti sastavni dio prehrane.Povrce trpaj gdje god stignes.
                      Voce malo manje,ali slobodno nekada zamjeni dio rize,krompira ili tjestenine nekakvim komadom voca.
                      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

                        Originally posted by Amar87 View Post
                        Ovih dana jedem sir, piletinu , rizu , jaja i whey. A jedan obrok eventualno ubacim nesto normalno .
                        Originally posted by Amar87 View Post
                        Mozda sam se pogresno izrazio.
                        Naravno da si se pogrešno izrazio, i zazvučalo je jako glupo.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #13
                          Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

                          Izvinjavam se... Bolja rijec je "uobicajeno"

                          Comment


                          • #14
                            Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

                            Svaki dan trčim na orbitreku(20 min) i vježbam sa tegovima(svaki dan nešto drugo isto oko 20 min) zanima me šta da prije uradim vježbe sa tegovima i spravama, pa onda na orbi ili obrnuto p.s i jeli to dobro?
                            No Rules...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

                              Nisam neki strucnjak, ali znam da je cardio pozeljan prije tegova I ja svaki put prije teretane 10-15 minuta na bajk idem .

                              Comment

                              Working...
                              X