Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav svima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav svima

    Pozdrav ljudi,
    Ja sam Valentino, imam 25 godina, 192cm i trenutno 104 kg.
    Cilj mi je smrsati, naime nikad nisam bio debeo, ali mi se prosle godine nazalost dogodila nesreca u kojoj sam stradao i polomio visestruko femur, 5 lumbalnih kraljezaka, oporavak je trajao mjescima, i dan danas se znam boriti s bolovima, noga koja je bila slomljena je atrofirana, te kad sam umoran znam lagano sepati, imam ugradjenu osteosintezu te nekada kad se penjem uza stepenice osjetim grebanje po tetivama, uglavnom jako neugodan osjecaj. Otegotna je okolnost ta sto kad vratim misice, slijedi vadjenje osteosinteze i rezanje misica, ali ovoga puta nadam se malo brzi oporavak.
    Kako je dugotrajno lezanje (cca 6 mj) od mene napravilo debelog, jeo sam a kretao se nisam, jer sam morao lezati zbog kraljezaka, a i mucenje na stakama je donijelo svoje.
    Prije mjesec i pol sam se odlucio krenuti u teretanu, u 6 tjedana sam sa 110kg spao na 104, a cilj mi je bar doci do 90 kg. Te nakon toga krenunuti na masu


    Dosta sam toga procitao ovdje, sredio sam prehranu (donekle) bar sto se tice proteina, masti, UH su mi problem, jer ih cesto izbjegavam, pa mi je kalorijski unos siromasan. 2100kcal mi je bazalni, oko 2850 mi je TDEE, a do sada sam se sto se tice kalorija kretao oko 1900, sto tek sad vidim da je velika greska. Izbacio sam sokove, slatkise, koje evo vec mjesec i pol nisam probao, uletila je jedna kola zero i to je to, ne jedem kruh koji nisam ni prije jeo,
    Trening mi se sastoji od treninga s utezima nekih 60ak minuta, te kardia, nekih pola sata, nekad nemam volje za njim pa bude 20ak min, uglavnom je to bicikl, jer ako trcim na traci, svaki 10i korak mi zna klecnuti koljeno, pa postanem nestabilan, a sve zbog atrofiranog misica te straha ako naglo i jako skocim i nagazim da ce se sve opet polomiti. Sami kardio radim svaki 4 i dan oko sat vremena i tada ne radim nista s utezima nego samo kardio. Od suplemenata koristim whey, glukozu nekih 20ak grama u PWM te Bcaa koji pijuckam za vrijeme treninga.

    Svoj plan prehrane sam mislio staviti u podforum prehrane, pa se nadam da ce ti mi ukazati na neke greske.

  • #2
    Bok Valentino i dobrodosao!

    Sto je dovelo do tako teske povrede ako nije tajna?

    Imas li kakve fotke prijasnjeg i sada trenutnog stanja?

    Koliko puta tjedno treniras i kako izgleda taj trening?

    Po svemu pisanome, ako se svega pridrzavas, pad na vagi trebao bi biti i brzi nego sto jest..
    Online Transformacijski Specijalist:
    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
    ->
    http://www.fgfitness.uk
    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

    Comment


    • #3
      Hvala na dobrodoslici.

      Naravno, nije tajna, uzrok je prometna nesreca u kojoj sam stradao kao putnik. Neki dan mi je na kontroli kirurg rekao da cu jako jako tesko vratiti vise ikada lateralni vastus kvadricepsa jer je sijecen i opet ce ga rezati kad budem vadio plocice i sarafe koji drze taj femur na okupu :/ Nadam se da cu ga demantirati te da je ipak moguce nakon 2 rezanja s lateralne strane vratiti taj lateralni dio, da bas ne bude previse uocljivo.

      Sto se tice samog treninga, prvi dan prsa/triceps, drugi ledja/biceps te noge/ramena treci dan, poslije svakog od tih treninga napravim hiit od nekih 15-20 min na bicu. 4. dan napravim trbuh i kardio od sat vremena, u kojem drzim otkucaje na nekih 150-160 otkucaja srca u min, ali taj 4. i bude ili ga uzmem kao day off. Pa onda opet ispocetka. Nadam se da ne pravim neke velike greske sto se tice samog broja odlazaka u gym? To je 6 puta tjedno, nije puno previse za pocetnika?

      Problem je sljedeci, stao sam s gubitkom kila, pa se u zadnjih 10 ak dana ne mice vaga sa 103 kg, a ja zapravo se drzim kalorijskog deficita. Tako da sam razmisljao o cikliranju uh, napravio sam plan makrosa, valjda ga mogu staviti tu.

      Uglavnom, high carb day (300 uh, 210 p i 40 masti - 2450 kcal) medium day (200 uh, 230 p i 60 masti - 2260 kcal) i 2 low daya (100 uh, 230 p i 100 masti - 2220 kcal) nadam se da bi ovo bilo ok? TDEE mi se krece oko 2850 i ovako bi trebalo funkcionirati? UH bi jeo ujutro u zobenim i u obrocima prije i poslije treninga te u glukozi u pwm, sto se tice ovih low dana.

      Imam samo fotke trenutnog stanja, nisam se sjetio na pocetku fotkati.

      Comment


      • #4
        Da..

        Ne bi bilo po prvi puta da netko uvjeri nekoga (doktora) u suprotno kako vrijeme bude odmicalo..

        Kad baratas sa makrosima, kako ih racunas tocno? Iz kompletnog unosa sve moguce hrane u danu ili?

        Ako ces ciklirat, cikliraj sa ugh, masti i proteine ostavi jednake stalno radi pojednostavljenja price, jer ti je ovako minimalna razlika u unosu kcal u konacnici..

        Postaj fotke trenutnog stanja radi lakse percepcije
        Online Transformacijski Specijalist:
        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
        ->
        http://www.fgfitness.uk
        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

        Comment


        • #5
          Sto se tice makrosa da, iz cijelog dana, s time da ne gledam na proteine i ugh iz mlijeka npr jer je zanemariva kolicina. Koristim onaj myfitnesspal pa sam otprilike naucio sto koliko cega ima, jer se hrana vecinom ponavlja iz dana u dan.

          Sto se tice cikliranja, one low dane bi imao i 800 kcal manje od ovog high daya, pa sam mislio bar u te low dane dodati nesto masti putem badema, kikirikija... Ili mi ne bi ispod 2000 kcal bilo premalo?

          Evo fotke prije 2 tjedna ja mislim, ugl debel haha, treba tu smanjiti posteno bodyfat
          IMG_5708.JPG IMG_5707.JPG

          Comment


          • #6
            Nece ti bit premalo.. podizanjem kcal iz masti ne radis nista.. to onda nije rotacija, jer je kolicinski u kcal minimalna razlika..

            Pokusaj rotirat pa vidi kako ce ic progress.

            I naravno, strpljenja i vremena, jer posla ima.. Tako da se nemoj obeshrabrivat i odustajat
            Online Transformacijski Specijalist:
            Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
            Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
            Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
            Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
            ->
            http://www.fgfitness.uk
            GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

            Comment


            • #7
              Hvala CeLe111, naravno, progres ce ici naravno polako, samo se drzati plana, biti dosljedan, nema brzih rjesenja.

              Comment


              • #8
                Pozdrav, evo mene natrag tu nakon 6-7 mjeseci, radilo se dosta, uglavnom ciklirao sam ugljikohidratima, ponekad ubacio koji cheat meal, ali vecinom je to bila pravilna ishrana, prosli put kad sam se javio imao sam oko 105 kg, danas imam 88 kg, konstantno sam u deficitu, naravno ne mogu rasti, shvacam da su to dva razlicita procesa, iako sam u svim vjezbama puno jaci nego u pocetku, i tu sam recimo zadovoljan. To se moglo i prije skinuti, ali kazem znao sam zapasti na vagi po 3 tjedna bez promjene pa bi ubacio jos aktivnosti i opet bi krenulo dolje, uglavnom nikad nece biti onako kako na pocetku planiramo, naravno na pocetku kile krenu rapidno padati pa se kasnije mora poceti i malo misliti jer se tijelo adaptira. Od 11 mjeseca do danas skinuo sam 22 kg, sa 110 na 88.

                Eh sada, ne znam da li da jos rezem i dalje ili da krenem na prvu masu u zivotu, iskreno jedva cekam zderati haha
                Stavit cu sliku prije i poslje pa me zanima vase misljenje, rezati jos ili vec sad krenuti na masu, da kazem jos jednom svjestan sam da mi treba misicne mase, tj zelim ju, i na slici ima jako jako puno stvari koje treba popraviti u smislu povecanja misica. Pa evo, pucajte Svaki savjet je dobrodosao

                IMG_7215.JPG
                Attached Files
                Last edited by valek93; 17-07-19, 18:59.

                Comment


                • #9
                  Koliko cm struka je otišlo u tih 22kg?
                  Na kojem unosu hrane si trenutno?

                  Koliko si visok?
                  Online Transformacijski Specijalist:
                  Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                  Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                  Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                  Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                  ->
                  http://www.fgfitness.uk
                  GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                  Comment


                  • #10
                    Nisam mjerio struk odmah od pocetka, ali u 12 mj je bio 97, sad je 84, tako da vjerujem da je bio oko 100 cm, znaci izgubio sam nekih 15-16 cm u struku.
                    Imam 193 cm visine, naginjem vise da jos rezem do nekih 84-85 kg al se bojim da ce ostati kostur samo haha.

                    Cikliram uh, s time da mi je dnevni unos oko 2300 - 2400 kalorija u high carb dayu, kad je low to padne na 2000-2100 tako nesto.

                    Comment


                    • #11
                      Reži..
                      Ima masti još uvijek!
                      Online Transformacijski Specijalist:
                      Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                      Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                      Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                      Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                      ->
                      http://www.fgfitness.uk
                      GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                      Comment


                      • #12
                        Hvala na savjetu Tako sam nesto i mislio, rezat cu jos kolko ide, mjesec - dva pa onda lagano u suficit krenuti. Bit ce kasnije za neku defku lakse.

                        Comment


                        • #13
                          Ja bi nagazio po gasu i stisnuto taj finalni dio malo brže jer si već jako dugo u deficitu..

                          Malo ispatit tijelo, odradit pametni revers i čistu masu.. Možeš rast veoma fino samo pazit da se ne gojiš
                          Online Transformacijski Specijalist:
                          Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                          Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                          Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                          Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                          ->
                          http://www.fgfitness.uk
                          GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                          Comment


                          • #14
                            Znaci predlazes da jos mozda malo smanjim UH ili mozda cak probati keto za ovaj finalni dio?

                            Comment


                            • #15
                              Da..

                              Ili rusat kalorije ili pojačat potrošnju (dodat više treninga tegova ili kardio)
                              Online Transformacijski Specijalist:
                              Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                              Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                              Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                              Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                              ->
                              http://www.fgfitness.uk
                              GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                              Comment

                              Working...
                              X