Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pračenje napredka koji imaju ozbiljne ambicije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pračenje napredka koji imaju ozbiljne ambicije

    Ponekad jako zanemarivana stvar kod početnika,pa bih želio malo pobliže napisati koju riječ o tome.

    Svatko teži nečemu.Netko želi dobru poslovnu karijeru,netko stalno se zabavljati,a netko dobro izgledati.Budimo realni dobro izgledati nije lako.Potrebno je mnogo rada,truda,odricanja da bi postigli ono što želimo. Tada je pračenje napredka kroz određeno vrijeme vrlo važna stvar.

    Pošto sam veliki perfekcionist(za mene prednost za mnoge mana) sve držim po nekakvom protokolu. Mnogima to zvuči čudno i nevjerojatno ali samo se tako uspjeva u BB.

    Pošto je to individualan sport svakome paše nešto drugo i jednostavno treba slušati svoje tijelo.Nekome će trebati puno P i UH da raste,nekom će trebati manje. Mislim da ste shvatili poantu uvoda i da tu netreba previše pričati o tome.

    Sve to znači da pračenjem SAMO SVOG treninga,prehrane i odmora te osluškivanja vlastitog tijela možemo izgledati VRHUNSKO. Nikako drugačije.

    Kako ćemo to postići. Pa i nije preteško,samo oduzima malo vremena. Kad kažem malo mislim na 10-15min dnevno.


    1. Računanje unesenih kalorija

    Osobno ja to činim Diet Organizerom i savršeno mi funkcionira. Ako nema koje namirnice ručno je unesem i super je. Svako veće prije spavanja pogledam obaveze za drugi dan i složim cijeli jelovnik za drugi dan. Večinom je to ista hrana samo je tajming obroka drugačiji.Također unutra pišem sve ostale stvari koje ću navesti sljedeće jer ima i te mogučnosti.

    2. Pračenje treninga

    Zapisujte sve što radite u teretani. Od vremena kad dođete,vremena kad odete,što ste radili(sve vježbe,serije,ponavljanja,kilaže). Jeste li se zajebavali s curom šta tamo radi ili ste odradili zvjerski trening.

    3. Pračenje sna

    Zapišite kolko sati spavate,jeste li spavali preko dana te opće fizičko i psihičko stanje toga dana

    4. Općenito što se događalo tog dana

    Zapišite jeste li određenog dana bili pod stresom,sretni,bez problema ili što već.Nešto tipa kratkog dnevnika u 5-10 rečenica. NIšta previše.

    5. Slikajte se svako jutro

    Slikajte se svako jutro kad ustanete iz kreveta. Ako baš nećete svaki dan onda bar svakih tj dana ali što se ćešće slikate uz uvid u gore navedene stvari imate više mogučnosti za manipulaciju.



    U BB je najvažnije naučiti slušati tijelo i vidjeti kako će ono reagirati na određenu gore navedenu stvar. Možda izgleda malo pretjerano ali uz ovakav pristup svakome garantiram uspjeh.

  • #2
    Re: Pračenje napredka

    A ja velim:

    1. EAT

    2. TRAIN

    3. SLEEP

    4. REPEAT

    5. DON'T THINK TOO MUCH

    Uspjeh zagarantiran!
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: Pračenje napredka

      Ne slažem se s tobom Patriče... Bilder18 ti malo pretjeruješ, koja budala još prati svoj san, zapisuje sta je radio svaki dan, slika se svako jutro itd.... Ali po meni veoma bitno je zapisivati svaki trening, ja treniram pon/sre/pet i čim dodjem iz teretane kuci odmah zapisem sta sam radio, koje vjezbe sa koliko kila, koliko serija i ponavljanja, i to je po meni veoma bitno jer tako uistinu možeš da vidiš svoj napredak.
      Moj log
      http://purposeoverpain.jimdo.com/trening-log/

      Comment


      • #4
        Re: Pračenje napredka

        Originally posted by Levu View Post
        Ne slažem se s tobom Patriče... Bilder18 ti malo pretjeruješ, koja budala još prati svoj san, zapisuje sta je radio svaki dan, slika se svako jutro itd.... Ali po meni veoma bitno je zapisivati svaki trening, ja treniram pon/sre/pet i čim dodjem iz teretane kuci odmah zapisem sta sam radio, koje vjezbe sa koliko kila, koliko serija i ponavljanja, i to je po meni veoma bitno jer tako uistinu možeš da vidiš svoj napredak.
        Ona budala koja jednog dana želi izaći na binu,a želi napraviti sve sam

        Comment


        • #5
          Re: Pračenje napredka

          Originally posted by PatrickStar View Post
          A ja velim:

          1. EAT

          2. TRAIN

          3. SLEEP

          4. REPEAT

          5. DON'T THINK TOO MUCH

          Uspjeh zagarantiran!
          +1.............

          Comment


          • #6
            Re: Pračenje napredka

            Prvo će ti se smijati,onda će te vrijeđati,onda će te ignorirati...zatim ćeš pobjediti..

            Comment


            • #7
              Re: Pračenje napredka

              za buduce natjecatelje da, ali za vecinu rekreativaca je ovo malo previse, brzo bi pregorili

              Comment


              • #8
                Re: Pračenje napredka

                Nisam ni rekao da ovo moraju raditi početnici. A siguran sam da ovdje ima više ljudi koji imaju ozbiljne ambicije.

                Comment


                • #9
                  Re: Pračenje napredka

                  Originally posted by bilder18 View Post
                  Prvo će ti se smijati,onda će te vrijeđati,onda će te ignorirati...zatim ćeš pobjediti..
                  Slažem se u potpunosti
                  Prvo će ti se smijat,onda će te ignorirat,zatim ćeš pobijedit.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pračenje napredka

                    Originally posted by bilder18 View Post
                    Prvo će ti se smijati,onda će te vrijeđati,onda će te ignorirati...zatim ćeš pobjediti..
                    Ovako je to kod mene izgledalo:

                    1. Prvo ce ti se smijati
                    ( haha koja si ti budala, jedes te mekinje(zobene) sa svinje, kaze: vidi kretena jede posni dok mu se ulje od čiza cijedi niz bradu, kako mozes jesti bez kruha ajmeee ono)i slicno...
                    2.Onda ce te vrijeđati
                    ( pogledaj kako ti cice vise, za ku.rac ti trening, biceps ti je malen a ubijas se u treninzima haha za kur.ac ti sav trening...
                    3. Potom ce te ignorirati
                    ( da... tocno...sad kad sam postigao određeni cilj onda sam dosadan kad pricam o treningu, neda im se slusati i mijenjaju teme, kad spomenes zobene ili posni onda se cuje A? Molim? O cemu ti?)
                    4. Onda ces pobijediti
                    (Vec sam pobijedio)

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pračenje napredka koji imaju ozbiljne ambicije

                      BB je način života i točka, a ne nužno izgledati ko Mr.Olympije u glavama vecine ljudi koji su vidjeli par plakata i imaju super turbo cool zakljucke i sve znaju vise od tebe
                      KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pračenje napredka koji imaju ozbiljne ambicije

                        Originally posted by hardstyle91 View Post
                        BB je način života i točka, a ne nužno izgledati ko Mr.Olympije u glavama vecine ljudi koji su vidjeli par plakata i imaju super turbo cool zakljucke i sve znaju vise od tebe
                        +1.........

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pračenje napredka koji imaju ozbiljne ambicije

                          Originally posted by hardstyle91 View Post
                          BB je način života i točka, a ne nužno izgledati ko Mr.Olympije u glavama vecine ljudi koji su vidjeli par plakata i imaju super turbo cool zakljucke i sve znaju vise od tebe
                          Ispocetka je to bila zaludenost,zatim je postalo opterecenje.kad sam usao u sve to nakon nekog vremena i dozivio sve otvorenim ocima postalo je nacin zivota.kao sto se budim,jedem,kupam itd tako i treniram i zivim tim nacinom i uzivam u tome...stoga +1 na hardstyle
                          Pocivao u miru Bozjem

                          22.12.1984 - 20.12.2012

                          __________________________________________________ ___________________________

                          mentor: Sasa Draskovic

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pračenje napredka

                            Originally posted by gigi01 View Post
                            za buduce natjecatelje da, ali za vecinu rekreativaca je ovo malo previse, brzo bi pregorili
                            I rekreativac koji nesto hoce postici mora racunati sebi kalorije, treba voditi dnevnik treninga, bar to osnovno. Sad hoce se slikati redovno, brinuti o tome koliko spava, zapisivati kako se osjeca poslije treninga, to je vec njegova stvar.
                            I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Pračenje napredka koji imaju ozbiljne ambicije

                              Ja volim postove i bilder18 i gigi01, oba pametno zbore, sve što je bilder18 napisao stoji, kao što stoji sve što je gigi01 napisao...
                              Iskreno, kalorije bas bas nikad nisam brojao, išao sam po osječaju, sate sna netrebam pisati jer uvijek spavam jednako sati tako da bi spamao sam sebe, slikam se redovito i uživam u tome i kur.čim se svaki dan okolo sa before-after slikama
                              Trening OBAVEZNO pratim a što se događalo kojeg dana bi isto bilo spamanje, radio, jeo, spavao, trenirao, jeo, spavao, radio, jeo, spavao,trenirao,spavao....

                              Comment

                              Working...
                              X