Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako napokon ostvariti neke značajnije rezultate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako napokon ostvariti neke značajnije rezultate

    Vježbam dugo godina s prekidima, najduže 2 god. bez prekida, ali nikad nisam ostvario neke zapaženije rezultat. Nešto sam očito radio krivo.

    Vježbe vjerujem da sam više-manje radio ok (osim što nisam nikad radio dead lift niti čučnjeve- da li je to veliki problem?), i čini mi se da je problem u pogrešnoj prehrani, tj. nedovoljnom unosu proteina. Znači trebao bih oko 150 g unositi dnevno, podijeljeno na 5 obroka (imam 85 kg i 180 cm sam visok). Uzimao sam ujutro proteinski shake, kao i nakon treninga, a ostatak dana nisam baš puno gledao što jedem. Ako su 2 jušne žlice, to bi bilo oko 30 g, ostalo mogu li uzimati isto shakeove, ili je bolje da te proteine unosim kroz hranu, i ako da, koju hranu? 100 g piletine je 25 g proteina, isto tako i dva jaja, ili jedna posudica od 200 g posnog sira. Prema tome bi ostali obroci trebali biti kombinacija tih namirnica, plus voće i povrće. Malo dosadno mi se čini kombinirati samo meso, jaja i posni sir, postoje li još kakve visokoproteinske namirnice? Što ako umjesto toga jednostavno 5 puta na dan pijem shake, hoće li to funkcionirati?

    Također, nabavio sam šipku za zgibove i imam ručke za sklekove, hoće li mi to biti dovoljno (radim u smjenama i malo mi je nezgodna teretana, iako mislim da bih mogao iskombinirat nekako), ako da, koliko bih trebao raditi (trenutno ne mogu baš puno napraviti, jedva pokoji zgib, i ajde sklekovi su ok, nekih 15 sklekova, ako ih izvodim sporo). Ako pak krenem u teretanu, hoće li mi biti korisno da recimo na dane kad nisam u teretani odradim doma zgibove ili sklekove? Hoću li uopće imati volje za tim, ili da onda zaboravim na vježbanje doma, jer tijelu treba i odnor?

    Cilj mi je nabiti masu, osobito na leđima, rukama i prsima, a i izgubiti trbuh i masno tkivo oko njega- hoće li mi za ovo zadnje biti dovoljna prehrana, bazirana na većem udjelu proteina, a manjem udjelu ugljikohidrata i masti (nego dosad)? Svaki dan vozim bar pola sata bicikl.

  • #2
    Bok..

    Dugo vjezbas s prekidima a bez prekida 2godine. samo doma?
    Bez opreme sklekove i zgibove? I u dvije godine si dosao do pokojeg zgiba i 15ak sklekova? Ne radis cucanj niti dl.?
    Kako ti uopce izgleda trening onda?

    Ako nisi imao napredka, zasigurno je da imas krivi pristup i u treningu i u prehrani..

    Sto se tice hrane koju si nabrojao, meso ima blize 20grama a ne 25. dva normalna jaja imaju duplo manje od toga. prije 12ak grama proteina.

    Mesa ima obilje na izbor, ako ga inace jedes, ne vidim problem kombiniranja bijelog mesa, pileceg ili pureceg, i crvenog sto cisceg, teletine, junetine, svinjetine..
    Te svih vrsa i podvrsta bijele i plave ribe, morskih plodova, mekusaca.. Sto se tice alternative sa wheyem, bolje je i tako nego nikako unest dnevni unos, da li je optimalno nnaravno da nije..

    Na tvoje zadnje pitanje tim vise ako nisi pocetnik, a ocito da nisi..
    Da bi doista dobijao "masu", a gubio masno tkivo, potreban je veoma pomno poslozen strategijski plan treninga ali i prehrane i sustavne promjene, sto u prehr. sto u treningu..
    I to mislim da je gotovo nemoguce postic bez adekvatne opreme i treninga u teret. sa pracenim, pomnoo poslozenim treningom opterecenja kroz progresiju iz tjedna u tjedan..

    Treniranje doma apsolutno je nepotrebno ako imas pristup teretani 3-4puta tjedno i odradis dobar trening, ostale dane mozes odmarat
    Online Transformacijski Specijalist:
    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
    ->
    http://www.fgfitness.uk
    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

    Comment


    • #3
      Originally posted by CeLe111 View Post
      Bok..
      Dugo vjezbas s prekidima a bez prekida 2godine. samo doma?
      Bez opreme sklekove i zgibove? I u dvije godine si dosao do pokojeg zgiba i 15ak sklekova? Ne radis cucanj niti dl.?
      Kako ti uopce izgleda trening onda?
      Godinama vježbam u teretani sa spravama, ali s dugačkim prekidima. Najduži period vježbanja u teretani bez prekidanja je bio 2 god., ali nisam ostvario neke rezultate kojima bih bio zadovoljan (znači nije da ih nemam...ali teško mi je sad pričati o kilogramima mišića i sl., jer to nisam mjerio i ne znam procijenit), dok sam s druge strane viđao ljude da za par mjeseci naprave značajnu razliku.

      Trenutno mogu napraviti pokoji zgib i 15 sklekova (ne običnih, nego s ručkama koje omogućuju dublje poniranje) zato jer nisam bio u teretani više od godine dana, a tek zadnjih par tjedana sam počeo opet povremeno raditi sklekove.
      U periodu kad sam intenzivno išao u teretanu, mogao sam napraviti 6-7 zgibova.

      Trening u teretani mi izgleda "tipično" po programu prsa-biceps, leđa-triceps, ramena-trapez-noge, da se sad ne raspisujem puno. Radio sam s ljudima koji isto vježbaju, i nije to bilo tako loše. Naravno, ako smatrate da bih se trebao raspisat, da biste secirali i to vježbanje u teretani, mogu, nije problem. Jedino nisam radio dead lift i čučanj.

      Originally posted by CeLe111 View Post
      Ako nisi imao napredka, zasigurno je da imas krivi pristup i u treningu i u prehrani..

      Sto se tice hrane koju si nabrojao, meso ima blize 20grama a ne 25. dva normalna jaja imaju duplo manje od toga. prije 12ak grama proteina.

      Mesa ima obilje na izbor, ako ga inace jedes, ne vidim problem kombiniranja bijelog mesa, pileceg ili pureceg, i crvenog sto cisceg, teletine, junetine, svinjetine..
      Te svih vrsa i podvrsta bijele i plave ribe, morskih plodova, mekusaca.. Sto se tice alternative sa wheyem, bolje je i tako nego nikako unest dnevni unos, da li je optimalno nnaravno da nije..

      Na tvoje zadnje pitanje tim vise ako nisi pocetnik, a ocito da nisi..
      Da bi doista dobijao "masu", a gubio masno tkivo, potreban je veoma pomno poslozen strategijski plan treninga ali i prehrane i sustavne promjene, sto u prehr. sto u treningu..
      I to mislim da je gotovo nemoguce postic bez adekvatne opreme i treninga u teret. sa pracenim, pomnoo poslozenim treningom opterecenja kroz progresiju iz tjedna u tjedan..

      Treniranje doma apsolutno je nepotrebno ako imas pristup teretani 3-4puta tjedno i odradis dobar trening, ostale dane mozes odmarat
      Mogu li pitati zašto nije optimalno? Jer kupovina mesa zahtijeva financijski trošak, planiranje kupovine i pripremanja i vrijeme za pripremu, puno mi je jednostavnije samo si napraviti shake.

      Sjećam se dok sam vježbao, znalo bi mi se dogoditi da napredujem s postupnim podizanjem težine/broja ponavljanja, ali bi onda u jednom trenutku napredak jednostavno stao (a radio sam isto). Pa sam svejedno nastavio, ali jednostavno ne bih mogao dizati više, tj. raditi više ponavljanja.

      Budući da rezultati nikad nisu bili onakvi kakvima sam se nadao, izgubio sam motivaciju...zbog toga bih htio sad, ako namjeravam krenut ponovo s vježbanjem, imati neke spoznaje koje će mi usaditi sigurnost u to da ne radim uzaludno. Nikad ranije nisam pažljivo kontrolirao prehranu u smislu dovoljnog unosa proteina, a još manje u smislu njihove dnevne raspodjele, i mislio sam da mi je, što se prehrane tiče, dovoljno popit shake ujutro i nakon treninga, ali pretpostavljam da ako sam recimo unosio 70 g proteina dnevno u sebe, da nisam niti mogao dalje napredovati nakon određenog stupnja.

      Također, nisam siguran kako bi to išlo s teretanom zbog mog posla kojeg radim u svakakvim smjenama, zbog toga sam i nabavio šipku za zgibove. Zato bih volio čuti iskustva nekih koji se iz različitih razloga nisu posvetili isključivo ili uopće vježbanju u teretani, što mogu napraviti sa sklekovima i zgibovima. Ulijeva mi optimizam to što postoje i ljudi koji su napravili dobre rezultate i isključivo bodyweight vježbanjem. U krajnjoj liniji, i po teretanama viđam ljude da rade te vježbe, uz vježbanje na spravama. Ako bih recimo krenuo u teretanu i vidim da ne uspijevam biti redovit, ima li u tom slučaju smisla na dane kad ne odradim teretanu umjesto toga odraditi bodyweight?
      Last edited by vježbač; 30-04-18, 17:28.

      Comment


      • #4
        Aha, nisam vidio da si spomenuo teretanu, pa sam mislio da je rijec samo o kucnom treningu..

        Trening ok, jasno.. mozes eventualno napisat u kojem rasponu ponavljanja se zadrzavas i sa kakvim kilazama "baratas".

        Sto se tice ishrane na solo wheyu, ili kao primarnoj proteinskoj namirnici.. dugorocno gledano, mislim da mozes ostetit zeludac unosom "tekuce" hrane dugi niz mjeseci, godina..
        Lucenje zelucanih kiselina i razgradnja hrane, aktivira se i potice pri samom zvakanju hrane, slina..
        Osobno poznam covjeka koji je dugi niz godina unosio velike kolicine upravo tako, jedan kruti obrok i ostatak tekuce.
        I kroz dugi niz godina, jednostavno mu je hrana sve teze sjedala na zeludac i sve vise i vise morao je biti izbirljiv..
        Da li je to bilo usko povezano sa tekucom hranom ili odredenim "supstancama" tokom godina koje su unosene, tesko je reci.

        Ali da je prah superioran, a kruta hrana da nevalja, onda bi se svi hraniili prahom i tekucom hranom, zubi nam po priodi ni ne bi bili potrebni, zar ne? =)


        Sto se tice pristupa u samom treningu, jaasno je da ce u odredenim periodima napredak zastajkivat, kao i napredak u izgledu..
        Zato ako se i radi progressive overload iz tjedna u tjedan, i napreduje prije svega na velikim liftovima (slozenim vjezbacama), kada tijelo signalizira pretreniranost, i dalje jednostavno ne ide kako bi trebalo. Pravi se deload ili potpuni odmor od tegova, odredeni broj dana, nekada i tjedana, sve ovisno o tome kako tijelo reagira..

        Takvi odmori uglavnom nose puno benefita, i snaga poslije istih obicno nastavlja rapidno u zeljenom smjeru (na gore).

        Inace, tesko mi je pisat uopce nasiroko o tome, jer je tema veoma kompleksna i opsirna

        Online Transformacijski Specijalist:
        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
        ->
        http://www.fgfitness.uk
        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

        Comment


        • #5
          Frende ko da sebe gledam. Ja sam isto pokusavao 10god. postici nesto, neznam ni sam sto i nikad nista. I onda u 8 mjeseci vise napredka nego u 10god. I evo u kratkim crtama sta sam ja napravio.

          Prvo prehrana. Iako sam bio skinny fat 182cm 70 kila, znaci posvuda mrsav i trbuh ko ona africka dijeca. Odlucih se za masu. Najbolja odluka u zivotu. Znaci kalorijski suficit od cirka 300 kalorija. Ako se vaga ne mice 3 dana dizee 300 kalorija. Sad imam 90 kila i nastavljam masu. Da se razumijemo sala ima od prije plus novo salo ali ima misica. Jedem trenutno 4200 kalorija. Tajna mase koje ti nece nitko priznati je da su ti obroci fini a ne dosadni i uvijek isti. I vidi cuda ne jedem 6 obroka dnevno nego samo 3. Da, u 3 obroka pojedem 4200 kalorija. Nebi vise o prehrani.

          Drugo, treninzi. Znaci ako si natural da bi dobro izgledao moras biti jak. Od pumpanja nema srece, bar je ja nisam nasao. Sta sam ja napravio...kupio knjigu 5/3/1 forever. Izabrao program i pratio ga u slovo. Probaj se maknuti od ovih klasicnih bro splitova. Od njih sam dobio kvrgice po tijelu koju su brzo dosle pa su stale i jos brze otisle. Mozda sve ovo sto pisem nema nikakvog smisla ali meni su sjele neke stvari...napokon.

          Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

          Comment


          • #6
            Originally posted by FeedMe Tothestars View Post
            Frende ko da sebe gledam. Ja sam isto pokusavao 10god. postici nesto, neznam ni sam sto i nikad nista. I onda u 8 mjeseci vise napredka nego u 10god. I evo u kratkim crtama sta sam ja napravio.

            Prvo prehrana. Iako sam bio skinny fat 182cm 70 kila, znaci posvuda mrsav i trbuh ko ona africka dijeca. Odlucih se za masu. Najbolja odluka u zivotu. Znaci kalorijski suficit od cirka 300 kalorija. Ako se vaga ne mice 3 dana dizee 300 kalorija. Sad imam 90 kila i nastavljam masu. Da se razumijemo sala ima od prije plus novo salo ali ima misica. Jedem trenutno 4200 kalorija. Tajna mase koje ti nece nitko priznati je da su ti obroci fini a ne dosadni i uvijek isti. I vidi cuda ne jedem 6 obroka dnevno nego samo 3. Da, u 3 obroka pojedem 4200 kalorija. Nebi vise o prehrani.

            Drugo, treninzi. Znaci ako si natural da bi dobro izgledao moras biti jak. Od pumpanja nema srece, bar je ja nisam nasao. Sta sam ja napravio...kupio knjigu 5/3/1 forever. Izabrao program i pratio ga u slovo. Probaj se maknuti od ovih klasicnih bro splitova. Od njih sam dobio kvrgice po tijelu koju su brzo dosle pa su stale i jos brze otisle. Mozda sve ovo sto pisem nema nikakvog smisla ali meni su sjele neke stvari...napokon.

            Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

            Naravno, kalorijski suficit + progressive overload i generalno jacanje na compound vjezbama = RAST! =)
            Online Transformacijski Specijalist:
            Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
            Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
            Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
            Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
            ->
            http://www.fgfitness.uk
            GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

            Comment


            • #7
              koliki su ti liftovi, tu trazi problem
              vjerovatno ti je trening sranje ako radis 15sklekova i nekoliko zgibova, to raja koja ne trenira uspije odraditi
              radi full body 3x sedmicno ili upper/lower 4x sedmicno, uglavnom nek je frekvencija dupla, i radi sa slobodnim tegovima, slozene vjezbe, a sprave svedi na minimum
              budi u kalorijskom suficitu, unosi barem 1.7g/kg proteina i napredovat ces

              Comment


              • #8
                1,7g? Zasto bas ta brojka?

                Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

                Comment

                Working...
                X