Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nekoliko dobrih savjeta za vježbače

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nekoliko dobrih savjeta za vježbače

    Evo nekoliko primjera o tome koliko ljudi, pocetnici ili oni koji se ne razumiju u fitnes i bodibilding imaju pogrešne predstave o nekim stvarima:

    Nije istina da se vježbanjem sa tegovima ne može oslabiti, smršati!

    Samo onda ne možemo smršati ako ne vježbamo kako treba, ili se ne pridržavamo dijete. Upravo vježbe sa tegovima nam omogucavaju da svoje tijelo oblikujemo kako hocemo, i da smršamo sa onih dijelova tijela sa kojih mi hocemo. Sa nekoliko izolacionih vježbi bicemo u mogucnosti da odredene mišicne partije dovedemo u harmonicno stanje.

    Recimo ako su nam noge ili zadnjica debele i ako radimo specificne vježbe za te dijelove tijela mi cemo ih vremenom dovesti do željene skladnosti.

    Nije istina da vježbanjem povecamo opasnost od povreda!

    Slobodno možemo reci da je vježbanje sa tegovima najbezbjedniji sport, jer ako vježbe pravilno izvodimo onda vježbamo mišice upravno onako kako je biomehanicki preporuceno. Povrede jedino možemo zaraditi ako vježbe nepravilno radimo ili dižemo teret koji ne možemo podici pravilno.

    Nije istina da od vježbanja sa tegovima žene izgube ženstvenost!

    Kao prvo nije lako izgraditi toliko mišica da žena izgubi ženstvenost. Žene koje su tako mišicave sigurno koriste neke od preparata koji nisu dozvoljeni. Rijec je o ženama koje iz takmicarskih pobuda odlucuju na preduzimanje ekstremnih koraka kao što je korištenje anabolilckih steroida. Ali zato svaka žena može vježbanjem doci do željenog izgleda, a da ne bude suvise mišicava. Ženama je ionako teže izgraditi tolike mišice da bi izgledale muškobanjasto. Zato vježbajte ali prirodno i bez velikih težine. Treba vježbati sa manjom težinom uz više ponavljanja da bi sagorili salo.


    - Na kraju nekoliko savjeta o tome kako ne treba raditi!-

    Nepravilno odredujemo težine sa kojima radimo!

    Ova greška nas lako može dovesti do povreda, jer u ovakvim slucajevima težinu dižemo iz zamaha a ne sa mišicem koji smo htjeli da vježbamo. U ovom slucaju naše mišice ništa ne podstice na rast i ligamenti su izloženi velikom naporu, pa lako dolazi do njihovog pucanja.

    Ne pridržavamo pravilnom odmoru izmedu serija!

    Ako previše pricamo u teretani naši mišici ce se ohladiti pa lako dolazi do povrede. Zato ako smo došli u teretanu da vježbamo onda pricu ostavimo za kasnije!

    Izostavljanje treninga!

    Pokušajmo tako organizovati naš život da ako je moguce, ne izostavimo ni jedan trening. Jer ako smo postavili sebi neki cilj (da lijepo izgledamo) onda je to jedino moguce postici treningom a ne ležanjem ili nekim drugim stvarima!
    Ko rano rani bude sam u teretani!!!

  • #2
    Re: Nekoliko dobrih savjeta za vježbače

    Hvala na savjetima !

    Comment


    • #3
      Re: Nekoliko dobrih savjeta za vježbače

      Originally posted by arijana111
      Evo nekoliko primjera o tome koliko ljudi, pocetnici ili oni koji se ne razumiju u fitnes i bodibilding imaju pogrešne predstave o nekim stvarima:

      Nije istina da se vježbanjem sa tegovima ne može oslabiti, smršati!

      Samo onda ne možemo smršati ako ne vježbamo kako treba, ili se ne pridržavamo dijete. Upravo vježbe sa tegovima nam omogucavaju da svoje tijelo oblikujemo kako hocemo, i da smršamo sa onih dijelova tijela sa kojih mi hocemo. Sa nekoliko izolacionih vježbi bicemo u mogucnosti da odredene mišicne partije dovedemo u harmonicno stanje.

      R!
      Hmmm, " i da smršamo sa onih djelova tijela sa kojih mi hocemo", Centrirano mršavljenje ne postoi, Odakle je ovo, možda je krivo prevedeno ili si se kirvo izrazio/la
      Inače neloš text
      Neki gledaju na neke stvari koje su se dogodile i kažu "ZAŠTO", ja pak sanjam o stvarima koje nisu i kažem " ZAŠTO NE "

      Comment


      • #4
        Re: Nekoliko dobrih savjeta za vježbače

        hvala na savjetima! fantastic

        Comment


        • #5
          Re: Nekoliko dobrih savjeta za vježbače

          Hvala na savjetima

          Comment

          Working...
          X