Announcement

Collapse
No announcement yet.

kružni trening? nakon svakog treninga boli dio tijela? Whey protein? masne naslage na nogama?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kružni trening? nakon svakog treninga boli dio tijela? Whey protein? masne naslage na nogama?

    Bok!

    Evo i mene! Čitam već forum dosta dugo i od prošlog tjedna sam krenuo u teretanu.

    Malo o meni:

    VISINA: 185 m
    MASA: 92kg
    OBLIK TIJELA: Endomorph
    GODINE: 17

    Znači ovako... IMAM PAR PITANJA I MOLIM VAS DA NA NJIH ODGOVORITE:

    1) Krenuo sam u teretanu i trener mi je napravio program kružnog treninga, koji se sastoji od tri kruga
    ponavljanja vježbi za pojedini dio tijela. Što mislite o tome, da li je to dobro za početnike kao što sam ja?

    2) Da li je normalno da me nakon svakog treninga boli pojedini dio tijela? Da li je to dobro, tj. da li je to rezultat
    vježbe ili je to bol zbog nerazgibanosti?

    3) Mislite li da je poželjno poslije treninga uzimati proteinsku pločicu ili već odmah kao početnik Whey protein?

    4) Cijelo tijelo mi je počelo lagano dolaziti u formu odlaskom u teretanu? Da li je za početak 2-3 puta tjedno (dok se
    ne uhodam u vježbe) premalo ?

    5) Genetski mi je određeno da imam prilično debele noge, koje su zapravo sklone da ističu pojedine mišiće. Koji je
    najbolji način da se riješim nepotrebne masne naslage s nogu? Da li masne naslage s nogu mogu najlakše skinuti trčeći
    na cardio traci za trčanje ili je najbolje koristiti sprave poput leg press-a ili slično?

    6) Još jedno glupo znatiželjno pitanje: Kako to da neke osobe koje vježbaju imaju istaknute "žile" na rukama, dok drugi
    "bulky" tj. debeli bilderi imaju mišiće koji zapravo izgledaju kao nakupina masnog tkiva bez tih takozvanih "žila"?? Ako me kužite :/ ??

  • #2
    Re: BB pitanja!

    1-Dobro je.
    2-Da-to je rezultat tvog treninga i znak da si dobro pogodio mišiče.
    3-Naravno da je potrebno.
    4-...
    5-Oboje je jako dobro.
    6-Nisam siguran da sam skužio pitanje, ali debeli bilderi nemaju istaknute žile radi masnog tkiva.

    Comment


    • #3
      Re: BB pitanja!

      Još jedno malo složenije pitanje :O!
      Ja nisam "debeo" već sam jednostavno nakupio malo više masnog tkiva na trbuhu, ali se to toliko ne ističe jer sam dosta visok...
      Dio oko prsa je kao stvoren za teretanu jer imam vrlo velika ramena i prsa koja nisu toliko debela! Noge već lagano i jesu moja mana...

      Što mi Vi predlažete da je najbolje ako želim: postići čvrst izgled da se mišići ističu, da moje tijelo nema naznake prošlosti i masnog tkiva. Ne želim postići izgled debelih bildera, već finih i čvrstih mršavih bildera! Ne mislim se baviti profesionalno ,već jednostavno izgledati dobro, ali se bojim da ne postignem ono što želim! Koji je vaš prijedlog?

      To je prvo, a drugo: da li ću smršaviti lakše ako prvo malo na tijelo nabacim mišića a zatim zahtjevniji cardio. Je li točno da se uz pomoć mišića, masno tkivo kasnije brže topi?

      Comment


      • #4
        Multipower da ili ne?

        Koje je Vaše iskustvo/mišljenje o Multipower suplementaciji??

        To je prvo, a drugo imate li iskustva ili mozda preporučate novi pripravak Multipower PROTEINA FORMULA 80 EVOLUTION??? To je nešto novo i na deklaraciji piše:

        "4-komponentni proteinski kompleks sadrži visokokvalitetne proteine sirutke, bjelanjka, mlijeka i kazein kao glavni protein mlijeka, koji omogućuje kvalitetnu izgradnju mišića uz trening i brzi oporavak nakon treninga. Obogaćen je vitaminima i mineralima, među kojima je važno istaknuti vitamin B6 i magnezij koji su neophodni za iskoristivost proteina u organizmu. Brzoraspoloživ protein sirutke osigurava brzu opskrbu mišića proteinima već nakon 30 minuta. To je protein najviše biološke vrijednosti što znači da se nakon probave gotovo u potpunosti iskorištava u organizmu.[/B]"

        Hvala!

        Comment


        • #5
          Re: MULTIPOWER DA ili NE?

          dobar je.....ako ga dobijaš po dobroj cijeni uzmi

          Comment


          • #6
            Re: MULTIPOWER DA ili NE?

            pola kile 130 kn?

            Comment


            • #7
              Re: MULTIPOWER DA ili NE?

              Originally posted by roundtable212 View Post
              pola kile 130 kn?
              Definitivno nije dobra cijena...
              -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
              Napreduje se... Avatar^^

              Comment


              • #8
                Re: BB pitanja!

                Ako imaš malo više sala samo nastavi nabacivati masu i smanji unos UH i doće sve na svoje. Čitaj podforum prehrana.

                Comment


                • #9
                  Re: BB pitanja!

                  JOj, hvala puno!

                  Da li da svejedno nastavim jesti energetske pločice sa npr. 15g UH po pločici ili je to previše?

                  Comment


                  • #10
                    Re: BB pitanja!

                    Nastavi nije previše UH. Ali kada ih kupuješ gledaj da imaju što više P.

                    Comment


                    • #11
                      Re: BB pitanja!

                      Ja kupujem samo Multipower i neke iz DM-a. Baš njihove koje se zovu DAS GESUNDE PLUS. Nisu se pokazale kao smeće, ali su stvarno dobre, neke imaju čak 5,5 g P po pločici...

                      Comment


                      • #12
                        Re: MULTIPOWER DA ili NE?

                        HAHA uopće neznam kako se kreću cijene LOL
                        koju ti koristis?

                        Comment


                        • #13
                          Obroci ufff

                          Nov sam u BB!

                          Da li je greška za POČETAK, jesti oko 3 srednja i 2 mala obroka na dan!

                          1-doručak
                          2-snack
                          3-ručak
                          4-snack
                          5-večera
                          ~2200 kCal

                          Sadržaj nije bitan jer je moje pitanje zapravo: da li je potrebno žrtvovati se (haha) zbog škole i drugih obaveza
                          i prijeći na 6 obroka dnevno? Što se može dogoditi ako održavam 3 obroka dnevno? Zašto je to greška?

                          Hvala!!

                          Comment


                          • #14
                            Re: BB pitanja!

                            Čini mi se to premalo P po pločici.

                            Comment


                            • #15
                              Re: BB pitanja!

                              Ove imaju 30g po pločici http://www.building-body.com/shop/pr...bar_-_12x100g/

                              Comment

                              Working...
                              X