Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ledja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ledja

    Evo imam jedan problem.Kad radim cucanj,odnosno poslje cucnja pocne me bolit u jednom dijelu ledja i taj dio poslje kao da je malo ukocen te nije bol da konstanto boli nego kod nekih pokreta osjecam laganu ukocenost i malo boli.I to mi se dogadja samo kod cucnja,osjetim samo tu bol poslje cucnja.Kod mrtvog i poslje mrtvog nista.To osjecam na donjem dijelu trapeziusa skroz dole u blizini završetka trapeziusa.Ta bol prođe i ukocenost al se vrati kad napravim cucanj.Neznam zasto mi se to odjedanput pocelo desavat ali ja mislim da mi ledja nisu u neutralnom polozaju tijekom cucnja vec savinuta prema unutra.Htio bih cut vase misljenje i nek savjet
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.

  • #2
    Teško je reći što je, ono što možemo reći je da se dobro zagriješ i razgibaš prije radnih serija, i radi redovno istezanje.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Meni se to desavalo prije i sada nekada zna da se desi samo sto nije na cucnju vec pri stojecem dizanju na prste za list.Ja sam zakljucio da se to desava ako se malo pomjeris u stranu da zna da uhvati.Ja ciljam na to da je zivac jer otpusti poslije poslije 2-3 dana.

      Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk

      Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

      Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

      Comment


      • #4
        Alex kako si izbjegao to?

        Comment


        • #5
          Pozdrav citao si jucer moj posto diakusherniji, i sto se tice misica nisam vrh ali ozljede leda dugo vucem tako da mislim da u tebe nije nista opasno da je bol misicnog porijekla i nema sirenja bolajer taj dio ato ai opisao je torakalna kraljeznica i tu su ozljede kraljeznice veoma rijetke vjerovatno je neka ukocenost. Jednostavno izbaci cucanj na 2 tjedna tj korak nazad da bi isao 2 naprijed i zapamti slusaj tijelo poz

          Comment


          • #6
            Originally posted by Blacking View Post
            Alex kako si izbjegao to?
            Pokusaj sa istezanjem pa ako ne prodje za 2-3 dana onda idi kod fiziotarapeuta on neka vidi o cemu se radi.Uvjek imas alternativa za cucanj,pokusaj da kombinujes hack sa leg press masinom ili pokusaj da uradis predzamor misica sa extenzijama pa da onda odradis cucanj jer je tada sigurno manja tezina bar za 20-40% sto onda manje opterecuje ledja.Jedino ako nisi powerlifter pa ti cucanj treba.Kod hack-a je opterecenje ledja ali nema tolikog pomjeranja ko kod freeweight cucanja.
            Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

            Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

            Comment

            Working...
            X