Announcement

Collapse
No announcement yet.

Istegnucei upala misica lakta,i upala skoro svega.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Istegnucei upala misica lakta,i upala skoro svega.

    Poz svima,podavno sam registrovan na forumu ali nikada nisam otvarao ni jednu,niti ucestvovao,tako da mi je ovo i prvo obracanje i otvaranje teme na forumu,nego da predjem na stvar....Da odma na pocetku kazem da nikad ne treniram niti sam trenirao,jedino davno par dana treniram i odustanem....I prije 2 dana sam odlucio da cu se neko forsirati i motivirati da vjezbam pa makar na silu,jer drugacije ne mogu iskreno pa makar i bas mrzilo,tako da prije 2 dana sam poceo odma raditi ono sklekove 30 komada maks mogu uraditi da se ne lazem jer fizicki sam neaktivan,nakon njih sam uzeo rucno pravljene bucice koje teze mozda nekih max.6kg,radio sam par vjezbi po par ponavljanja i serija sa njima (nisam brojao niti jedno ni drugo,tj.radio sam koliko sam mogao),npr.sjednem na krevet i slobodnu ruku stavim na jednu nogu,a lakat od ove sto radim sa njom stavim na drugu nogu i podizem teg skoro skroz istegnem do poda i onda podignem do prsa (prvo sporije,pa kada osjetim da teze ide onda ubrzam).Cini mi se da sam na pocetku uradio 3 serije 20-11-7,i onda sam sjeo na rub kreveta ne znam sada kako bi objasnio...jedna noga i ruka su mi bile na krevetu,a druga noga i ruka kojom sam radio su bile okrenute prema podu,i tako podizao uradim mozda 11 ponavljanja pa zamjenim ruke,i onda jos toliko,slijedecu vjezbu koju sam radio je iz stojeceg polozaja,zakljucam ramena i lagano podizem (posto imam jedan teg te tezine,odradim jednu ruku pa drugu i tako mjenjam),i zamijenim ruke,u te sam vjezbe cini mi se odradio 2 serije po oko mozda 10-11 ponavljanja.Sl.vjezba ne znam kako joj je orginalni naziv,ali takodje iz stojeceg polozaja,ruke spojim uz tijelo i podizem ih sa strane ako znate o cemu govorim,(kao dole sa slike br.1.Onda sam radio triceps,klasicna ona vjezba,stavim ruke iza ledja,uhvatis se za krevet i spustas i podizes,tu nisam brojao ali otprilike sam uradio oko 2 serije po 11 ponavljanja.
    Da dodam jos,prilikom vjezbi sa bucicom/tegom,stalno sam nesto varirao..tj.odradim koju seriju pa predjem na triceps,pa se onda vratim na istu ili jednu od gore navedenih vjezbi,za triceps sam radio sam tu jednu vjezbu.I sad u vezi bolova,slijedeci dan sam imao samo blazu upalu,kao kada odradis sklekove nakon dugo,dugo vremena,nista ozbiljno i kasnije tog istog dana sam poceo raditi propadanja,takodje na kucno izradjenoj spravi,bukvalno nisam niti jedno pravilno propadanje uradio,kada se podizem malo koristim noge,ali sto vise ruke mogu,i kada se spustam pocnem se lagano spustati koliko mogu i sve tako....Navece sam poceo osjecati kao da se upala povecava,ali opet nista toliko pretjerano da nisam mogao podignuti ruku i sl...jeste da sam imao upalu svega,i bicepsa,tricepsa,lopatica ledja,i ispod lopatica onaj "trokut" (ne znam kako se naziva taj dio misica ),i slabija upala donjeg abdomena,te upale su opet kazem bile podnosljive.Eh sada..sl.jutro tj.ovo jutro cim sam ustao lijevu ruku nisam mogao vise ispruziti od 90 stepeni,bukvalno sam morao ruku drzati savijenu kao robot i tako hodati dok se nije malo zagrijala,i kasnije tokom dana sam je morao drzati savijenu,ne bas do pola,ali nisam je ni do kraja mogao ispruziti,jer ako uradim to odma nastaje bol i tenzija u predjelu bicepsa i brachioradialisa,ali vise u predjelu bicepsa,tj.gdje se zavrsava,malo iznad unutrasnje strane zgloba (pokazano crvenim strjelicama na slici ispod),imam osjecaj kao da mi je neko ta misicna vlakna i zile zetegao kao zice na gitari na tom djelu,bas osjetim zapetost kada ispruzim i dodirnem taj dio misica,ali to mi se vise puta desavalo,tako da nisam toliko zabrinut jer znam da ce taj bol i tenzija nestati nakon 5-7 dana,i koliko se ne varam to se desava jer misici ne dozvoljavaju da se uradi to isto da ne bi doslo do daljih posljedica/povredjivanja misica,i da se tom prilikom tokom spustanja tegova ta misicna vlakna/fiberi rastezaju/cijepaju i nastaju novi i da se tako formiraju jaci i veci misici?ne pametujem govoreci ovo vec pitam samo da li je to tacno?
    I da...jos jedna stvar..tokom ovakve upale i tih bolova,da li bih trebao nastaviti vjezbati,da li bilo laksim kilazama i vjezbama,npr.sklekovi,i ona vjezba za spustanja i dizanja za triceps kao sto sam gore naveo,ili da jednostavno nista ne radim dok ova upala ne prodje?imam takodje onu spravu za jacanje sake,ona na stisak,na njoj mogu podesavati i odredjen pritisak,pa da li bi i to skodilo kada bi stavio na veoma lagan pritisak i odradio par ponavljanja?
    Znam da sam ovo bas,bas razvukao i predetaljno sve objasnio sta je i kako j,i da ce se neki koji budu htjeli pomoci i smoriti citajuci heh ,ali radije sam htjeo sve detaljno navesti u jednom postu nego kasnije nesto dovezivati kada se neko javi.Bio bih bas zahvalan onima koji mi pomognu i odgovore na ta pitanja.
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 2 photos.

  • #2
    Počeo si prenaglo i dobio jake upale. Sačekaj da se mišići potpuno oporave i onda nastavi sa treninzima, ali polakše. Ako upale ne prođu za tjedan ili dva odi kod liječnika.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Originally posted by kelly View Post
      Počeo si prenaglo i dobio jake upale. Sačekaj da se mišići potpuno oporave i onda nastavi sa treninzima, ali polakše. Ako upale ne prođu za tjedan ili dva odi kod liječnika.
      A to mi je i problem,kada odlucim da treniram uvjek pocnem naglo,moram stvoriti tu naviku da uvjek krenem lagano .Upale su prosle nakon 3-4 od kada sam otvorio temu.Upale ruku su vecinom popustile laksim radom kod kuce.Hvala.

      Comment


      • #4
        Moraš se i dobro zagrijati prije treninga, ne možeš hladan na velike napore.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Originally posted by kelly View Post
          Moraš se i dobro zagrijati prije treninga, ne možeš hladan na velike napore.
          Poceo sam raditi zagrijavanje prije pocetka treninga,istezanje,sklekovi,i laki tegovi prije nego sto se prebacim na ove teze,nedavno sam nabavio tegove sa vecom kilazom.

          Comment

          Working...
          X