Announcement

Collapse
No announcement yet.

Blaga kifoza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Blaga kifoza

    Pozdrav,

    Imam 17 godina, negdje 58 kila. Imam blagu kifozu i to je jer sam brzo izrastao, a leđni mišići mi nisu toliko snažni.
    Od sutra ću početi ići u teretanu i zanima me je li u redu vježbati samo leđa mjesec dana da to ispravim, da mi nestane kifoza?
    Dakle mogu li vježbati samo leđa, trebam li i trbuh onda ili? I znate li neke dobre vježbe za leđa?

    Treba mi odgovor brzo jer sutra idem u teretanu a nisam si isplanirao trening...

    Puno hvala!

  • #2
    Re: Blaga kifoza - trebam odgovor brzoo!

    Trebas vjezbat cijelo tijelo sa naglaskom na ledja, drugo ne mozes u nedjelju navecer doci na forum i traziti odgovore, neozbiljno je malo. Malo procitaj forum, nadi si nekog strucnog u teretani ili tu na forumu da te vodi, imas jako malo kila i ti nikako ne bi smio kroz vjezbanje gubiti jos na kilazi. Znaci naci trenera, fino papati, i oprezno uci u teretanu i nista ne raditi na svoju ruku nego tek nakon savjetovanja sa strucnom osobom

    Comment


    • #3
      Re: Blaga kifoza - trebam odgovor brzoo!

      Preporučio bih ti čučanj i mrtvo međutim ti si početnik i siguran sam da to nećeš znati izvesti.
      Ja bih ti lično preporučio da odeš na plivanje ako možeš par puta sedmićno i da plivaš leđno to je super za sve.

      Comment


      • #4
        Re: Blaga kifoza - trebam odgovor brzoo!

        Bio sam na veslanju nekih godinu dana što dijelom uključuje teratanu, s trenerom.
        Mislio sam da vježbam svaki drugi dio tijela svaki dan, no onda mi je sinula ta ideja da bih si mogao prvo sredit leđa, i onda nastavit s normalnim treningom kada mi svi mišići budu proporcionalni, na nuli...
        A što se tiče hrane, jeo bih nekih 3000 kcal na dan i taman bih dobio dakle nekih 100 grama na dan...

        Comment


        • #5
          Re: Blaga kifoza - trebam odgovor brzoo!

          Pocni trenirati lagano bez nekih kompleksa.. Opusteno, bitno ti je samo mnogo da jedes i da se sa nekim strucnim malo raspitas o programu vjezbi.. Ledja relativno brzo napreduju, pogotovo tebi koji imas malo kila brzo ces vidjeti prve znake jer ces sokirati svoje tijelo. Uglavnom znaci treniraj i mnogo jedi, ne budi izbirljiv.. I ja sam nedavno poceo trenirati i ne mogu ti opisati onaj osjecaj kada vidis blagi napredak.. Sretno!!

          Comment


          • #6
            Re: Blaga kifoza

            na žalost znam kako ti je. Najbolji lijek je bazen i plivanje/vaterpolo.

            Comment


            • #7
              Re: Blaga kifoza

              deadlift cuda cini

              Comment

              Working...
              X