Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako i koliko piti proteine i kreatine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako i koliko piti proteine i kreatine

    Pozdrav,

    Na jedom od foruma našao sam ovaj post koji i mene zanima. Pa ako može koji savjet.

    Pozdrav ekipa. Laik sam po pitanju uzimanja suplemenata pa molim za savjet.

    Eto, zadnjih 7 mjeseci idem u teretanu od 3 do 4 puta tjedno. Sve ovisi kakav sam sa vremenom, ali pokusavam minimalno 3 puta tjedno.

    Pijem proteine vec 7 mjeseci. Pio sam prije koji mjesec kreatin, pa sam napravio pauzu. Sada sam opet kupio 500g i poceo piti.

    Mene sada zanima kada i koliko ga je najbolje piti. Negdje sam procitao da ga je najbolje piti prije i poslije treninga.
    Ja ga za sada pijem ovako. Pa me zanima da li je dobar taj unos za najbolje rezultate.

    Dan kada ne treniram ujutro prije posla, na taste popijem 5 grama kreatina zajedno sa shejkom od proteina.
    Dan kada je trening, opet ujutro prije posla popijem kreatin sa shejkom. Prije treninga opet mjericu od 5grama ali samo kreatina, i nakon treninga proteinski shejk opet sa mjericom os 5 grama.

    Da li je to previse kreatina? Negdje sam procitao da nema utjecaja ako pijem vise od 5grama dnevno. Da ostatak izbacim preko urina. Cijelo vrijeme pijem puno vode od kada sam poceo piti kreatin, to sam isto cuo da treba doata tekucine unosit.

  • #2
    Ti ces sam znati kako ti kreatin najbolje djeluje,al je vjerojatno da ti kreatin najbolje dijeluje kad ga uzimas u ciklusu.Ja sam na masi u tjednu punjenja dobio 2-2,5 kg.Shake ja uzimam na dane treninga i na dane bez treninga,uzmem poslje treninga i ujutro.Dosta mi pomogne da odrzim proteine na 2g/kg

    Comment


    • #3
      Pretpostavljam da se radi o monohidratu, a po opisu nisi krenuo sa fazom punjenja ?
      "Eat. Lift. Misc. Sleep. Repeat"
      --> DEADLIFT = 185 || BENCH = 140 || <--

      Comment


      • #4
        Whey je najbolje piti oko treninga, a kreatin 3-5g u PWM; zajedno sa wheyom i glukozom. Kazein se pije prije spavanja.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment

        Working...
        X